Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bieži vien mēs atliekam svarīgus darbus, knibinādamās ap nebūtiskiem sīkumiem. Neļauj nesvarīgiem telefona zvaniem, e-pastam vai sociālajiem tīkliem novirzīt sevi no mērķa.

Termiņi "deg", bet tu tērē laiku niekiem. Kā cīnīties ar šo sindromu?

Dzīvesstils
2016. gada 4. martā 07:59 2016. gada 4. martā 07:59
Vai tev bieži atrodas neskaitāmi iemesli un atrunas, lai šodien iecerēto atliktu uz citu dienu? Uzzini, kā cīnīties ar šo nejauko paradumu!

Ja atlikto darbu nav daudz, tad nekas traks nenotiks, ja ik pa laikam piekopsi atlikšanas taktiku. Taču, ja tas sāk kļūt par ieradumu, rada stresu un  brīži, kad visi termiņi "deg" pārvēršas viegli histēriskā panikā, tad laiks rīkoties.

Nospraud konkrētus termiņus, pasakot par to arī citiem

Izvairies no atrunām "Drīz" vai "Izdarīšu tuvākajā laikā". Tie ir ļoti izstiepti un nekonkrēti jēdzieni, kas ļauj atkal un atkal atlikt iecerēto. Nosaucot konkrētu termiņu, tu pati sevi disciplinēsi un būsi ieinteresēta to izpildīt, lai turētu solījumu. Labāk pasaki: "Šī informācija tev uz galda būs ceturtdiena pēcpusdienā," kas strādās daudz efektīvāk, nekā nekonkrēts solījums.

Sadali prioritātes

Bieži vien mēs atliekam svarīgus darbus, knibinādamās ap nebūtiskiem sīkumiem. Tāpēc nepieciešams sastrukturēt darbus prioritārā secībā, augšgalā liekot pašus būtiskākos. Neļauj nesvarīgiem telefona zvaniem, epastam vai sociālajiem tīkliem novirzīt sevi no mērķa. Ja nevari savādāk, tad novirzi telefona zvanus sekretārei, bet uz e-pastiem atbildi pirms vai pēc darba pabeigšanas.

Izdari to uzreiz

Ir ļoti daudz lietas, kuras tu sev visu laiku solies izdarīt, bet kaut kā nesanāk un nesanāk. Piemēram, bardaks tavā drēbju skapī. Tu saproti, ka tas ir jāsakārto, bet visu laiku atliec to uz vēlāku laiku. Vienkārši paņem uz sakārto savu skapi tūlīt, nevis iekārtojies uz dīvana pie sava mīļākā TV seriāla. Pēc tam jutīsies patiesi gandarīta.

Apbalvo sevi par paveikto

Tu mēdz teikt "Jā, jā, es padzeršu kafiju un ķeršos pie darba." Taču pēc tam atrodi ko būtiskāku, piemēram, aplūkot draugu aktivitātes facebook un brīnies, kā paskrējis laiks. Ja nevari savādāk, centies pati sevi motivēt, piemēram, apsolot sev jaunos rudens zābakus tikai pēc ceturkšņa atskaites nodošanas.

Izvairies no "laika zagļiem"

Turies tālāk no pļāpīgām draudzenēm un izdzēs no sava telefona visas lielāko "laika zagļa" ikonas - sociālo tīklu un dažādu izklaides portālu mobilās aplikācijas. Internetam vari veltīt brīvo laiku, taču telefonu atstāj darbam. Nejūties neērti, ja nepacel draudzenes zvanu, kuras saruna parasti sākas ar vārdien: "Tu nevari iedomāties, kas ar mani vakar notika!" Tev nav jārisina citu problēmas, vispirms tiec galā ar savējām.

Ieklausies savā bioritmā

Katram no mums ir ražīgais un neražīgais laiks. Ja tev produktīvāks ir rīta cēliens, tad centies tajā laikā apdarīt būtiskos darbus, bet uz pēcpusdienu atlikt lietas, kuras neprasa lielu koncetrēšanos.

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Pievienot komentāru