Ja vēl neesi izlēmusi, kādiem apaviem šovasar dot priekšroku, ņem vērā, ka modē dominē 70. gadu stils, kas attiecīgi ietekmē apavu piedāvājumu.

Ko vilksim kājās šovasar? 5 skaistas tendences 9

Stila jaunumi
2016. gada 12. maijā 07:32 2016. gada 12. maijā 07:32
Kurpes ir ļoti skaista atkarība, no kuras nav pat jēgas izvairīties. Par laimi, šajā sezonā modē ir ērtība, tāpēc vasaras kurpju garderobi ir iespēja papildināt funkcionāliem un noderīgiem pirkumiem.

Mazām, smalka auguma sievietēm, masīvas platformenes būs tieši laikā. Jāteic, ka man šo apavu laiks jau ir pagājis. Es tajos nesaskatu ne seksīgumu, ne sievišķīgu eleganci, – drīzāk dauzonīgu bohēmu.

Taču komplektā ar kļošenēm apavi uz platformas ir lielisks risinājums, lai vizuāli pagarinātu kājas, ļaujot izskatīties slaidākai.

No Gucci pavasara/vasaras kolekcijas.

Šajā pavasara/vasaras sezonā apavu dizaineri piedāvā ērtas kurpes un iešļūcenes ar pildītu zoli vai stabilu, kantainu papēdi. Pieejamas dažādas šo apavu modeļu versijas, no kurām mani uzrunā pildīto papēžu modelis, kas ir ļoti ērts un piemērots ikdienas skriešanai. Par tām noteikti sajūsmā ir sportiskā stila piekritējas, kuras ērtās botiņas var nomainīt pret tikpat ērtām iešļūcenēm. Tā ir lieliska alternatīva ērtajām balerīnkurpēm, jo augumu padara par pāris centimetriem garāku.

No Fendi pavasara/vasaras kolekcijas.

Šogad modē ar joni atgriežas gladiatoru stila sandales. Nesen lasīju par vienu aptauju, kurā šis apavu modelis tika minēts starp lietām, kuras vīrieši visvairāk neieredz sieviešu modē. Taču stilīgas dāmas tas neinteresē, jo, kas ir modē, tas ir kājās. Neieteiktu pagarināto gladiatoru modeli izvēlēties maza auguma sievietēm, jo horizontālās līnijas kājas vēl vairāk saīsina. Īkstītēm labāk piestāvēs gladiatoru augstpapēžu versija, kas sniedzas līdz potītei, padarot kājas izsmalcināti seksīgas.

No Saint Laurent un Michael Michael Kors pavasara/vasaras kolekcijas.

Ja runājam par Ageless stilu, tad nevaru iedomāties neko labāku par klasiskajām laiviņām. Tās var nēsāt gan pie izsmalcinātas vakarkleitas, gan kopā ar plēstiem džinsiem. Variāciju ir daudz, taču sievišķīgo eleganci šādos apavos pazaudēt nav iespējams.

Latvijas zīmola Madam Bonbon klasiskais laiviņu modelis.

Vēl viena tendence, kura noteikti jāatzīmē, runājot par šo pavasara/vasaras sezonu, ir vintage stils. Tas tiek pasniegts gan tradicionāli, atsaucot atmiņā 20'to un 30'to gadu modi, tā arī miksēts ar futūriskiem elementiem. Piestāvēs dāmām, kuras ļoti cītīgi seko līdzi modes aktualitātēm un prot šāda stila sakombinēt ar apģērbu, izveidojot veiksmīgu koptēlu.

No Miu Miu pavasara/vasaras kolekcijas.
Teksts: Una Ulme (Ageless.lv) / Foto: ViDaPress, net-a-porte-com, Madam Bonbon

Citi šobrīd lasa

Pēdas no Slokā degušās plastmasas ved uz Skandināviju 32
Kad puisim aizliedza birojā nākt šortos, viņš uzvilka kleitu 30
Ameriks pauž, ka publiskotās telefonsarunas esot viltojums 33
Skatīt visus komentārus