Atstarojošā šalle, kuras cena ir no 268 līdz 478 ASV dolāriem (241 līdz 429 eiro), 22.augustā kļūs pieejama iegādei internetā.

Ģeniāls glābiņš slavenībām. Dizainers radījis šalli aizsardzībai no paparaci. VIDEO 8

Skaistums
2016. gada 4. jūlijā 14:15
Nīderlandē dzimis modes dizainers Saifs Sidiki izstrādājis šalli, kas nodrošina tās valkātājiem aizsardzību no paparaci, padarot viņus neatpazīstamus ar zibspuldzi uzņemtās fotogrāfijās, vēsta ASV ziņu aģentūra UPI.

Sidiki izstrādātā šalle ISHU palīdz cilvēkiem, sevišķi slavenībām, izvairīties no preses fotogrāfu uzmācības. Šī šalle atstaro zibspuldzes gaismu, padarot tās valkātāja attēlu fotogrāfijā melnu. Šalle tomēr neietekmē fotogrāfijas, kas tiek uzņemtas bez zibspuldzes.

"Galvenais nolūks ir likt cilvēkiem apzināties, cik svarīgs patiesībā ir privātums. Katram ir "zīmols" tiešsaistē, un ar [šo šalli] cilvēki atgūst kontroli pār savu privātumu," sacīja Sidiki.

Sidiki guva iedvesmu, kad 2009.gadā divriteņa atstarotāji mainīja viņa draugu fotogrāfiju. Piecus gadus pēc tam viņš oficiāli izlaida atstarojošo šalli.

Šī šalle, kuras cena ir no 268 līdz 478 ASV dolāriem (241 līdz 429 eiro), 22.augustā kļūs pieejama iegādei internetā. To jau valkā tādas slavenības kā Kamerona Diasa, DMX, brāļi Džo un Niks Džonasi.

Interesenti drīz varēs iegādāties arī atstarojošu kaklasaiti un lakatiņu uzvalka priekškabatai. Jau ir nopērkams atstarojošs mobilā tālruņa vāciņš.

Intervija ar dizaineri Saifu Sidiki - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 48
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 18
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2