Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Izejam ielās - Blaumaņa iela 1

Dzīvesstils
2012. gada 23. janvārī 07:11 2012. gada 23. janvārī 07:11
Viena no gaumīgākajām un īsākajām Rīgas ielām. Pareizticīgo baznīca, šķiet, uzņēmusies šefību pār Blaumaņštrāsi visā tās garumā un ar savu ticību iedvesmo tās iemītniekus aizvien jauniem projektiem.

Smaržu paradīze Neroli, www.e-beauty.lv, no 10.00 līdz 19.00°, Blaumaņa iela 3

Bodīte visai padārga, bet gaumīgi un smaržīgi iekārtota. Kad sagribas kādu franču smaržu, nav nemaz jādodas uz Igo dzimteni, var iegriezties tepat – Blaumaņa ielā. Arī saules nogurdinātajiem matiem un kāju pēdiņām atradīsi kādu atspirdzinošu līdzekli.  

Restorāns Čaihana.sat

, no 11.00 līdz 23.00, Blaumaņa iela 5a

“Picu Lulū” pavisam nesen nomainījusi karsto zemju ēstuvīte ar latviski salmisko piesitienu. Picu gan te vairs nenogaršosi, bet kādu suši gabaliņu vai austrumu saldumiņu varēsi uzlikt uz kārā zoba. Pirmajā mirklī gan likās, ka esmu ienākusi Brīvdabas muzejā... Starp citu, šifrējot jaunā Blaumaņielas iemītnieka vārdu, noskaidroju, ka esot pat tāda čaihanas valoda. Agrāk tajā runājuši kādā ciematā netālu no Japuras upes, Brazīlijā.

Interjersalons Ermetino Interiors, no 10.00 līdz 18.00, Blaumaņa iela 6 – 1 c

Purpurvioletais jau gadsimtiem ir karaliskuma apliecinājums. Arī man mazliet palaimējās to sajust, ienākot šajā interjera un dizaina salonā. Kā stāsta viesmīlīgā menedžere Viktorija, te viss top pēc pasūtījuma – sākot no grīdas paklāja un beidzot ar tapetēm un aizkaru stangām. Viņu gaumei uzticējusies pat amerikāņu bagātniece Parisa Hiltone, iekārtojot savu viesnīcu tīklu Vīnē. Rīgā “Ermetino” veidotos interjerparaugus vari vērot vienīcā “Grand Palace” un Melngalvju namā.  

Veikals Četru ratu iela, www.cetruratuiela.lv, Blaumaņa iela 9

Atceros, kā man četru bērnu māmiņa nesen stāstīja, cik ērti un droši ir pareizi izvēlēti bērnu autokrēsli. Izrādījās, ka ir no svara, vai tavam bērnam ir daži mēneši, vai jau trīs gadi. Prasmīgs pārdevējs ņems vērā arī to, kur tu dzīvo – vai tā ir privātmāja, vai dzīvoklis, noskaidros, kāda ietilpība ir tavas autobagāžas nodalījumam, kāds ir tavs dzīvesveids. Un zini, es Blaumaņštrāsē tādu atradu, ienākot „Četru ratu ielā”.

Salons Anda2, www.ierame.lv, Blaumaņa iela 11/ 13

«Tikai neiemācīties dzīvot rāmīšos, tikai neiemācīties,» gandrīz katru mācību stundu reiz beidza mana literatūras skolotāja, vismaz kaut tā glābjot mūs no padomijas stereotipiem. Uh, cik daudz ūdeņu aiztecējis kopš tā laika, un tagad, soļojot pa Blaumaņa ielu, kā nohipnotizēta pēkšņi apstājos, kādā skatlogā ieraugot: «Ierāmē savu laiku!» Kājas pašas ienes laikrāmēšanas salonā. «Mēs izmantojam vairākus simtus dažāda veida koka, metāla un plastmasas līstes. Ir iespēja ierāmēt pilnīgi visu – arī īpaši lielus darbus (līdz 3 x 3 m). Pie mums var nopirkt savām vajadzībām atbilstošu spoguli vai horoskopa zīmi. Piedāvājam arī katra interjeram atbilstošas dažāda izmēra un tematikas oriģinālgleznas un gleznu reprodukcijas,» saka “Anda2” īpašniece, arī Anda.

Cafe Bonēra, www.bonera.lv, Blaumaņa iela 12a

Tikai melnbaltais: simtgadīgās sienas ar melnbaltu flīžu apmetumu, bārs kā melnbaltā “Chanel” vafeļsomiņa, melnbaltās fotogrāfijas pie sienām – šādā aplenkumā kopā ar draudzeni baudījām īstas mājkūkas ar īstu krējumu, sieru un sviestu – patiesi, nekā lieka vai ķīmiska. Tam visam klāt neapšaubāmi laba kafija ar pienu un teicams vīns. Smalklietu veikaliņā uzgājām drēbītes, īpaši apstrādātas, dažkārt pat pāršūtas, lai tās būtu iespējams nēsāt arī tagad. “Bonēras” saimnieces tās meklē Parīzē, Londonā un Dānijā.

Apavu veikaliņš Prestige, no 11.00 līdz 19.00, Blaumaņa iela 16 / 18

Nevaru ciest pielaikot ne apavus, ne kleitas, bet, kad vajadzība spiež, nekur nespruksi. Šajā apavbodītē man tas pat nebija jādara – to manā vietā paveica kāda īpaši sirsnīga pārdevēja. Tagad zinu, ja ziemā, Dievs nedod, saplīsīs mans vienīgais zābakpāris, nākšu tikai uz “Prestige”. Te pārsvarā kurpes no Vācijas un tikai no tīras ādas.    

Konditoreja Junge.lv

, www.kuku-paradize.lv, Blaumaņa iela 17

Kaut miltu izstrādājumi vēl vairāk noapaļo manus apaļumus, tomēr nespēju atturēties no “Junge.lv”. Pirmkārt, svaigi spiestas burkānu un apelsīnu sulas te var sadzerties par mazliet vairāk nekā latu; otrkārt, vietējā delikatese – grilmaize ar vistas fileju, kaltētiem tomātiem un rukolas saltātiem. Mmm, mēli var norīt!  

Kultūras bārs Sapņi un kokteiļi

, www.suk.lv, Blaumaņa iela 32

Trešdienās te kino – bezmaksas, ceturtdienās – karaoke dueļi, piektdienās, sestdienās, svētdienās – dejas līdz rītausmai. Nezinu kā tevi, bet mani tas uzrunāja…

Restorāns Čarlstons, www.restaurant-riga.com, Blaumaņa iela 38 / 40

Domāju, šim restūzim īpaši komentāri nav vajadzīgi – Blaumaņa ielā tas dzīvo jau vairāk nekā desmit gadu, viesmīļu vidē te jauns ticējums – jo vairāk valodu zini, jo ilgāk strādāsi “Čarlstonā”.  Šeit top gardākā siera kūka Rīgā un… Te ir vienīgais Elmārs Tannis ar savu vienīgo “Garšu” laboratoriju.

Sandra Krauze, Marta / Foto: Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Baraks Obama prot romantiski pārsteigt. Lūk, kā viņš apsveicis sievu dzimšanas dienā 6
KHL komanda saviem traumētajiem hokejistiem liek deviņas stundas dienā pavadīt nesen degušajā arēnā 2
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 34
Pievienot komentāru