Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Par spīti jaunības kultam, viņi neizbēgamu novecošanos neuzskata par pasaules galu. (Attēlā: aktieri Denzels Vašingtons, Mišela Feifere un Selma Hajeka).

"Šīs krunciņas esmu nopelnījusi" - iedvesmojoši stāsti un foto, kā cilvēki noveco skaisti 9

Skaistums
2016. gada 30. septembrī 07:14 2016. gada 30. septembrī 07:14
Mēs dzīvojam ar jaunības kultu apsēstā sabiedrībā. Tomēr ir daudzas slavenības, kuras nepiekāpjas un ar augstu paceltu galvu, lepnumu un pozitīvu attieksmi demonstrē savu gadu skaitu un sejas grumbiņu pieaugumu neuzskata par pasaules galu.

Džordžs Klūnijs (55 gadi)

Viens no kino šarmantākajiem vīriešiem ir Džordžs Klūnijs, kas, līdzīgi kā vīns, pievilcīgāks kļūst tieši ar gadiem. Tomēr ar skaistumu tikai nepietiek, vajadzīgs arī darbs: „Man šķiet, ka neviens nevēlas redzēt cilvēkus novecojam. Kino kamera ir ļoti nepiedodoša, un ar gadiem atbilstošu lomu kļūst aizvien mazāk un mazāk.”

Sigurnija Vīvere (66 gadi)

Valdzinošā aktrise vēl aizvien iztiek bez plastiskajām operācijām un vēlas identificēties ar saviem vienaudžiem: „Aktieru sejām ir jākustas. Jā, varbūt vēlamies redzēt perfekciju, bet tajā pašā laikā gribam arī tos, kas mums līdzinās.” Bet neizbēgamās krunkas? „Tās es esmu nopelnījusi.”

Merila Strīpa (67 gadi)

Pirms pāris gadiem aktrise Merila Strīpa par galveno lomu romantiskā filmā Viss ir sarežģīti ironiski pajokoja: „Man ir sešdesmit, un es tēloju vadošo lomu romantiskā filmā! Betija Deivisa kapā apgrieztos otrādi!” Un pierāda: lai gan lomu piedāvājumu skaits samazinās, gadi nenozīmē dzīvot aizmirstībā un izolētībā. „Esmu ļoti pateicīga, ka esmu dzīva. Daudzi mani draugi ir slimi vai miruši, bet es te vēl esmu. Jūs jokojat? Nesūdzos!”

Salma Hajeka (50 gadi)

„Tas, kas liek justies vecam, ir dzīves apnikums. Tas, ka neaizrauj ne darbs, ne hobiji. Jūtu, ka mans ķermenis ir sācis mainīties un tagad lasīšanai ir nepieciešamas brilles. Es tās nēsāju un jūtos laimīga, ka varu lasīt scenārijus,” uz darba būtiskumu norāda aktrise, kura vizuāli šķiet pret vecumu imūna.

Denzels Vašingtons (61 gads)

Divu Oskara apbalvojumu ieguvējs Denzels Vašingtons ir neierasti godīgs, runājot par saviem sasniegumiem un to, ko vēlētos sevī mainīt: „Svaru! Tā ir disciplīna, jo mans ķermenis sācis sašļukt. Prāts ir ļoti labā stāvoklī, gars ir spēcīgs un ķermenis palīdz prātam. Tāpēc jūtos labāk tad, kad sports ir manā ikdienas grafikā.”

Mišela Feifere (58 gadi)

Mišela Feifere ik dienu skrien astoņus kilometrus garus maratonus, pārtiek no zema tauku satura maltītēm un reti lietojot dekoratīvo kosmētiku, saudzē sejas ādu. „Ja godīgi, gados ir arī sava sēru daļa. Tomēr tie nāk ar sava veida brīvību. Tā kā ikviens zina, ka man ir pāri piecdesmit, nav jācenšas izskatīties jaunākai.”

Betija Vaita (94 gadi)

„Tas ir lieliski – sasniedzot noteiktu gadu skaitu, ir iespējams izbēgt no soda. Var darīt jebko, un cilvēki teiks – Ak, šī nabaga vecā dvēsele...” par veselīga humora trūkumu aktrise Betija Vaita sūdzēties nevar. „Esmu laimīgākā vecā sieviete uz planētas. Jautrība ir šīs spēles noteikums.”

Helēna Mirena (71 gads)

Angļu aktrise Helēna Mirena: „Man mamma iemācīja, ka nedrīkst satraukties par to, ka kļūsti vecāks. Tu neesi vienīgais novecojošais cilvēks pasaulē, un skaistums nav pati svarīgākā lieta. Būt apsēstam ar ārējo izskatu ir nožēlojami,” apgalvo aktrise, kuru Lielbritānijas fitnesa asociācija 2011. gadā ir godinājusi ar speciālu balvu par lielisku izskatu. Un tas, pateicoties garām pastaigām ar suņiem un Wii Fit vingrojumiem.

Sūzana Sarandona (69 gadi)

„Negribu būt jaunāka. Šobrīd daudz vairāk zinu un daudz komfortablāk jūtos savā, lai cik sažuvušā ādā,” apgalvo aktrise, kuras skaistuma noslēpums esot pašpārliecinātība, bet laimes recepte – „Piedot sev to, ka neesi perfekts!”

Klints Īstvuds (86 gadi)

Vēl viens aktieris, kurš piekrīt tam, ka iemīļotais darbs ir laimes atslēga: „Ir jāizbauda, nevis jāsēž un jādomā par sasniegto 21 vai 31 gada vecumā. Manuprāt, savu labāko darbu esmu paveicis tieši tagad.”

Pīrss Brosnans (63 gadi)

Pat pēc tam, kad aktierim tika atteikta Džeimsa Bonda loma „vecuma” dēļ, Pīrss Brosnans cenšas raudzīties pozitīvi: „Viss izvērsās laimīgi. Pēc spēriena un izraidīšanas sāpēm nāca atbrīvošanās apjausma – esmu brīvs un varu darīt visu, ko vēlos. No manis paša ir atkarīgs, vai karjeras nākamajā cēlienā iekāpšu, vai padarīšu to interesantu un aizraujošu.”

Džeina Fonda (78 gadi)

Iespējams, pie vainas ir viņas veidotie fitnesa video jaunībā vai pāris plastisko manipulāciju, jo aktrise Džeina Fonda vēl aizvien ir eleganta un gracioza. „Man šķiet, ka tagad manas emocijas ir daudz tīrākas un skaidrākas nekā jaunībā. Tā kā apzinos, cik pagājis un cik laika ir atlicis, spēju visu novērtēt vairāk un pilnvērtīgāk. Ar gadiem esmu iemācījusies novērtēt skaistumu mazās lietās un jūtos kā pasaules daļa, kura pārtiek no citu priekiem un bēdām.”

Stings (64 gadi)

„Kad sasniedz noteiktu vecumu, saproti, ka dzīve ir galā. Vari kļūt nomākts un depresīvs vai teikt – es novērtēšu katru minūti ar maksimālu potenciālu,” pozitīvi ir noskaņots mūziķis, kurš presei regulāri atkārto, ka arī šajos gados viņa mīlas dzīve ar sievu Trūdiju esot aizraujoša, aktīva un veselīga.

Kima Ketrela (60 gadi)

Aktrise Kima Ketrela nejūtot vajadzību izskatīties par divdesmit gadiem jaunāka, tāpēc neredz nepieciešamību pēc plastiskās ķirurģijas pakalpojumiem. „Līdz ar 50 gadiem nāca lieliska pašapziņa, ar kuras palīdzību zuda vēlme līdzināties citiem. Te es esmu, esmu līdz šim mirklim nonākusi, zinu, kas esmu. Lai gan aizvien ir daļa no manis, kura grib lēkt pakaļ katrai iespējai, „jaunā es” liek nogaidīt. Un tā ir intuīcija, kura nāk ar gadiem un pieredzi.”

Anita Sedliņa, žurnāls “Kas Jauns” / Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 238
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 3
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 5
Skatīt visus komentārus