Ērta sajūta un vienlaikus arī pieklājīgs izskats - šie ir divi galvenie principi vīriešu dreskodam darbā.

Rupjākās kļūdas, kā vīrietim NEVAJAG ģērbties darbā 19

Stila jaunumi
2016. gada 30. septembrī 09:20 2016. gada 30. septembrī 09:20
Pievērst uzmanību stilistu ieteikumiem un piedomāt par savu izskatu ir svarīgi ne vien sievietēm, bet arī vīriešiem. Jo nav noliedzams, ka mūsdienās izskatam ir patiešām liela nozīme, jo īpaši vietā, kur pavadām visu dienu – darbā.

Jāpatur prātā, ka nerakstītais ģērbšanās kods darbā un brīvdienās laukos vai pludmalē ir diezgan atšķirīgs. Šoreiz – padomi vīriešiem. Portāls Businessinsider.com nosauc rupjākās stila kļūdas, ko pieļauj stiprais dzimums, un piedāvā arī alternatīvas.

Tātad – ko vilkt un ko labāk nevilkt, dodoties uz darbu?

1. Kļūda – krekls ar havajiešu motīviem

Ar šādu košu kreklu labāk greznojies brīvdienās. Darba vidē tas neiederas.
Kaut arī pēdējā laikā šie krekli atkal ir modē, tas nonozīmē, ka šādi jāģērbjas, ejot uz darbu. Lai arī kā tu sapņotu par atvaļinājumu Havaju salās, šo kreklu pataupi dienai, kad uz turieni patiešām dosies. Vai arī vienkārši – brīvdienām.

Alternatīva – balts krekls ar podziņām un īsām piedurknēm

Balts vai citas krāsas vienkāršs krekls ar podziņām būs pareizā izvēle darba videi.

Tas, ka havajiešu krekls ir pārāk izaicinošs darbavietai, nenozīmē, ka pavisam ir jāatsakās no krekliem. Tikai izvēlies to atturīgāku – piemēram, siltā dienā lieliski izskatīsies balts vai citas krāsas krekls ar podziņām un īsām piedurknēm. Un džinsi. Protams, šāds apģērbs pieļaujams tikai tādā gadījumā, ja tavā darbavietā dreskods neliek ģērbties formālā stilā.

2. Kļūda – pludmales čības vai sandales

Cerams, ka šis vairs nav jāatgādina. Lūdzu, tikai ne šo kombināciju.
Iespējams, šo jau vairs nevajag atgādināt – taču darba vidē vai, staigājot pa pilsētu, savas pēdas izrādīt nav ieteicams. Vēl lielāka stila katastrofa būs, ja sandalēs vilksi arī zeķes.

Alternatīva – viegli sportiski apavi

Šādi vienkārši, ērti un solīdi apavi iederēs arī darbavietā.

Tie mēdz būt ļoti plāna auduma, un arī ofisā un siltās dienās kājām nevajadzētu ļoti sakarst. Turklāt, nēsājot šādus apavus, tu darbā izskatīsies krietni solīdāk nekā jebkādās sandalēs vai pludmales čībās.

3. Kļūda - šorti

Vai arī tu jebkad esi nācis uz darbu šādā izskatā? Nekad tā vairs nedari.
Tagad karstais laiks jau beidzies, taču rūdītākie vīri joprojām demonstrē aukstumizturību un dodas uz darbu īsbiksēs. Par šo jautājumu diskusijas nerimst jau gadiem – ir vai nav piedienīgi šādi ģērbties darbā. Atbilde ir: nē. Jo darba videi neatbilst tik neformāls ģērbšanās stils.

Alternatīva – viegla auduma bikses

Šortu vietā velc, piemēram, šāda tipa bikses, un nenošausi greizi.

Viegla auduma bikses tevi izglābs no pārkaršanas, ja mūsu platuma grādos tāda kādreiz draudēs. Tas nozīmē: nepērc tagad rudens izpārdošanās šortus, lai ar tālredzīgu domu nākamvasar tos vilktu, ejot uz darbu. Izvēlies vieglas auduma bikses. Karstā laikā, protams, gaišas.

4. Kļūda – skriešanas botas

Savas ērtās skriešanas botas uz darbu nevelc. Protams, ja vien nestrādā par treneri.
Protams, būtu ļoti patīkami, ja savas skriešanas botas tu varētu vilkt arī savās ikdienas gaitās. Jo tās ir patiešām ļoti ērtas. Taču nerakstītie stila noteikumi neļauj tā darīt. Protams, ja vien neesi fitnesa treneris. Tādā gadījumā – cita runa. Taču biroja darbiniekiem ieteicams izvēlēties cita stila apavus.

Alternatīva – vienkārši apavi

Iegādājies, piemēram, šādus apavus, un varēsi tos nēsāt jebkur. Arī darbavietā.

Tie var būt ādas vai auduma, tam nav nozīmes. Vienīgais – tiem jābūt tīriem un neuzkrītošiem. Milzīgs pluss ir tas, ka šos apavus varēsiet vilkt praktiski jebkur.

Kasjauns.lv/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Nezināmas personas Imantā naktī šauj dzīvokļa logos. Jana: “Vīrs komandējumā, man bija bail” 22
Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Sandaļu sezona ir klāt. Ņem vērā: papēži ir jākopj arī vīriešiem!
Skatīt visus komentārus