Pončiks, protams, nav no veselīgākajiem našķiem, taču – cik gards!

Grēcīgi gards kārums – pončiki jeb berlineri. Recepte 5

Māja un dārzs
2015. gada 3. novembrī 11:35 2015. gada 3. novembrī 11:35
Pončiki? Donati? Virtuļi? Berlineri? Sauc, kā gribi, visur tie ir kā sinonīms neveselīgai uzkodai un liekajam svaram. Nobijies? Nevajag! Nez vai pietiks pacietības un laika tos gatavot katru dienu, bet laiku pa laikam kā legālu kārumu vari tos atļauties.

Apmēram 20 gabalu

40 minūtes pagatavošanai +1 stunda raudzēšanai

Sastāvdaļas

40 g dzīvā rauga

100 g cukura

130 ml piena

500 g miltu plus nedaudz darbam ar mīklu

šķipsna sāls

2 olas un viens olas baltums

100 g kausēta sviesta

plūmju ievārījums pildījumam

ap 800 ml eļļas cepšanai

pūdercukurs apkaisīšanai

Gatavošana

1. Raugu saberz krūzītē ar divām ēdamkarotēm cukura. Pienu uzsildi kopā ar palikušo cukuru, līdz tas remdens. Uz darba virsmas izsijā miltus, iekaisi tajos sāli. Viegli sakul olas, izņemot vienu baltumu. Lej miltos pienu, kopā ar atdzīvināto raugu un olām. Sastrādā viendabīgu mīklu. Pievieno sviestu un mīci mīklu, līdz tā pavisam viendabīga un gludena. Pārsedz mīklu ar dvieli un ļauj tai rūgt vienu stundu.

2. Sadali mīklu divās vienādās daļās un izrullē katru ap puscentimetru biezumā. Uz vienas daļas ar apļa formu vai krūzīti 5–6 cm diametrā viegli iezīmē riņķīšus. To vidū liec pa karotītei ievārījuma. Riņķīšu brīvās maliņas apzied ar viegli sakultu olas baltumu. To visu pārklāj ar otru mīklas loksni. Ar to pašu formu izspied cauri abām mīklas loksnēm, lai ievārījums paliktu viducī. Sagatavotos berlinerus saudzīgi pārvieto uz dēlīša vai paplātes, kas apkaisīta ar miltiem. Raugies, lai to sāni nenāktu vaļā. Līdzīgi sastrādā palikušos mīklas atgriezumus. Ļauj uzrūgt 15 minūtes.

3. Uzkarsē plašā katlā eļļu tik karstu, lai tajā iemests baltmaizes gabaliņš tūliņ sāktu apbrūnēt. Liec berlinerus katlā pa četriem reizē un apgrozot cep gaiši brūnus. Ar putojamo karoti izņem, nosusini uz virtuves dvieļa un pārkaisi ar pūdercukuru.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Dziednieks Raitis: "Ja reiz esi saslimis, tad pieņem slimību ar pateicību" 22
Žerārs Depardjē nāk klajā ar savdabīgu viedokli par imigrantiem un "parastajiem" cilvēkiem 40
Stāsts par Andi un Kristīni - no rūdītiem rīdziniekiem jaunieši kļuva par kārtīgiem "lauķiem" 30
Skatīt visus komentārus