Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Uzticies, bet kontrolē savu tīni. Augstas prasības veido sociāli veiksmīgākus cilvēkus.

Zāģējošo mammu meitas izaug veiksmīgākas, liecina pētījums 31

Bērni
2015. gada 11. novembrī 07:01 2015. gada 11. novembrī 07:01
Psihologi bērnu audzināšanā nekad neiesaka neizmantot teicienu “Es taču teicu, ka tā būs!”, jo šāda attieksme radot bērniem priekšstatu, ka viņi nevar paļauties uz saviem spēkiem un mamma vienmēr visu zina labāk. Un tomēr dažreiz vecās, mūsdienu pedagoģijas un psiholoģijas noliegtās metodes ir pat ļoti efektīvas.

Pētījums, kas ilga 6 gadus - no 2004. gada līdz 2010. gadam Eseksas Universitātē Lielbritānijā, atklāj, ka meitenes, kuru mammas bija visai nejaukas, proti, nevilcinājās meitām pārmest par nepaveiktiem mājas pienākumiem, kā arī mēdza izdarīt spiedienu uz bērniem, lai viņi veiktu mājas un skolas darbus rūpīgi un neko neatliekot, ir izaugušas veiksmīgākas, raksta dailymail.co.uk.

Meitenes, kuru mātes kas izvirzīja augstus standartus mācībās un dzīvē, biežāk iestājās labās koledžās un vēlāk pelnīja vairāk. Turklāt šajā grupā ir arī mazāks tīņu grūtniecību gadījumu skaits. Meitenes, kuru mammas bija prasīgas, izvēlējās veiksmīgākus un nodrošinātākus dzīves partnerus un veidoja saskanīgākas ģimenes.

Mammas, kas meitas audzināja maigāk un mazāk uzstājīgi, ir izaudzinājušas jaunas sievietes, kas dzīvē sasniedz mazāk un biežāk pamet skolas, lai dzemdētu neplānotu bērnu.

Pētījumā piedalījās 15 5000 meitenes vecumā no 13 līdz 14 gadiem.

Varbūt mazliet pazāģēt nemaz nav tik slikti?

Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 3
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām"
Skatīt visus komentārus