Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pārguruma pamatā bieži vien ir neprasme komunicēt un sadalīt darbus starp ģimenes locekļiem. Savam partnerim ir jāpasaka: "Vajadzētu, lai tu tagad nomizo kartupeļus, lūdzu, palīdzi" nevis jāsūkstās: "Man jau neviens nepalīdz"!

Apbrīnojami vienkāršs padoms sievietēm, kuras līdz nāvei pārgurst, rosoties mājas darbos 65

Attiecības
2015. gada 22. novembrī 15:22 2015. gada 22. novembrī 15:22
Dažkārt pēc mazulīša dzimšanas, uzņemoties rūpes gan par bērniņu, gan mājas pienākumiem, sieviete ir tik pārgurusi, ka vairs neatliek spēka nekam citam. Tāda pati situācija var piemeklēt arī mūžam "varošās un spēcīgās" pusmūža dāmas, kuras vienatnē it kā spēj tikt galā gan ar mājas soli, gan algotu darbu, jo "man jau tāpat neviens nepalīdz". Taču spēku izsīkums agri vai vēlu piemeklēs, un tad jau būs par vēlu. Risinājums – lūgt partnera palīdzību! Konsultē psiholoģe Diāna Zande.

Joprojām daudzās ģimenēs novērojams, ka sievietes, vairāk nekā vīrieši, uzņemas rūpes gan par bērnu, gan mājas soli. „Daudzos gadījumos tas ir tādēļ, ka šādu attiecību modeli sieviete redzējusi bērnībā, savu vecāku ģimenē! Varbūt viņa pieredzējusi, kā mamma skraidījusi kā skudriņa, un pati savā ģimenē turpina darīt to pašu, pūšot un elšot, ka neviens viņai nepalīdz.

To visu ir iespējams izrunāt un vienoties! Savam partnerim ir jāpasaka: „Vajadzētu, lai tu tagad nomizo kartupeļus, lūdzu, palīdzi” nevis jāsūkstās: „Man neviens nepalīdz”!

Vari partnerim teikt: „Mīļais, es ļoti labprāt ar tevi pamaigotos un pamīlētos, bet tad man vajadzētu, lai tu vairāk palīdzi! Varbūt varam darīt tā, ka tagad vienu stundu kopīgi gatavojam vakariņas un pēc tam, vakarā, kaut kur aizejam!”

Konkrēti, korekti, skaidri un neaizvainojot otru, to visu vajag izrunāt. Un pateikt to skaidri un nepārprotami, nevis dot mājienus un runāt "caur puķēm". Dažkārt sievietes saka: „Es jau viņam teicu, bet viņš nedzird!”

Tad svarīgi apdomāt, kā tu ar viņu runāji – vai tu to pateici tā, kā teiktu svešam cilvēkam – pieklājīgi, un vai tavs partneris saprata, ko tieši tu vēlējies pateikt,” aizdomāties mudina Diāna Zande.

Māmiņu klubs / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 14
Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 4
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos
Skatīt visus komentārus