Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vīriešu reakcija, uzzinot, cik maksā manikīra apmeklējums vai stilīga blūzīte, bieži vien izraisa to, ka sievietes saviem vīriem nosauc aptuveni pusi no cenas... Konflikti par naudu ir viens no signāliem, kas liecina, ka attiecībās ir kāda problēma.

"Tas nieks maksā tāāādu naudu?" Kā vīrietim ieskaidrot, ka būt skaistai - tas nav lēti 105

Attiecības
2015. gada 15. decembrī 05:01 2015. gada 15. decembrī 05:01
Tu esi iegādājusies kādu jaunu, skaistu lietu vai apmeklējusi skaistumkopšanas salonu, taču nekādi neaptver, kā par to paziņot vīram. Jau pēc pieredzes zini, ka tava iztērētā summa izraisīs īstu sašutuma vētru. Kāpēc vīrieši nespēj adekvāti pieņemt, ka sieviešu drēbes un skaistumkopšanas procedūras maksā tik, cik tās maksā? Konsultē psihoterapeits Arnolds Cerbulis.

Kāpēc vīrieši, kam neapšaubāmi patīk, ja viņu sievietes labi izskatās, neadekvāti asi reaģē, uzzinot, cik sievietēm izmaksā jaunas drēbes un skaistumkopšanas pakalpojumi. Vīriešu reakcija bieži vien izraisa to, ka sievietes saviem vīriem nosauc aptuveni pusi no cenas...

Saprast vīrieti, viņa skatījumu uz dažādām dzīves situācijām mums palīdzēs psihoterapeits Arnolds Cerbulis.

Lūpu krāsa un mašīneļļa

Jaunu apģērbu, arī kosmētikas, iegāde ir saistīta ar skaistumu. Ja pārfrāzētu uzdoto jautājumu, tas varētu skanēt šādi: “Kāpēc vīrietis ir sašutis, ka arī skaistums maksā?” Tā vēsturiski bijis, ka skaistums ir sievietes pasaule, un joprojām daudzās ģimenēs tieši sieviete ir arī sava vīra stiliste. Nereti vīrietim nav izpratnes par to, cik kas maksā. Viņam vispār nav izpratnes par sievietes “raganas virtuvi”, viņš brīnās, kas ir tas, kas viņā izraisa kaisli, pieķeršanos, sajūsmu. Turklāt, kad vīrietis un sieviete vēl nav kļuvuši par stabilu pāri, vīrietis kā pašsaprotamu uztver faktu, ka sieviete, kas viņam patīk, ir skaista un kopta. Kad pāris saiet kopā, vīrietis bieži vien jūtas patiesi pārsteigts, uzzinot, piemēram, cik maksā viena lūpukrāsa. Dažkārt viņš bez mazākā nodoma sievieti aizskart vienkārši uzdod stulbu jautājumu: “Un šitas nieks maksā tāāādu naudu?!” Tāpēc šajā gadījumā es ieteiktu “necepties” un tā arī to uztvert – kā stulbu jautājumu, uz kuru tomēr vajadzētu sniegt atbildi. Līdzīgi taču ir arī sievietēm, kas nesaprot, kāpēc vīrietis mašīnai izvēlas dārgāko eļļu. Pozitīvajā variantā pārim būtu koleģiāli jāvienojas, ka attiecībās ir vieta gan tām lietām, kas abiem ir saprotamas, gan tām, kuru nozīmīgumu saprot tikai viens no viņiem. Jebkuram cilvēkam svarīgi gūt bērnišķīgu prieku. Kā sieviete, iegādājoties jaunu apģērbu, tā arī vīrietis var gūt bezgalīgi daudz pozitīvu emociju, ja zina, ka jauno slēpju zābaku dēļ viņam mājās nebūs jāpārrodas ar uzmestu kūkumu. Tāpēc būtu svarīgi, lai jautājumus, kurus īsti neizprotam, mēs tomēr spētu akceptēt, jo tas attiecībām piešķir brīvības izjūtu.

Nauda – kontroles mehānisms

Taču neveselīgā gadījumā stāsts ir par to, ka ar naudas starpniecību partneris mēģina otru kontrolēt un ierobežot. No malas raugoties, varētu šķist, ka pāris strīdas par naudu, taču patiesībā ir runa par daudz dziļākām attiecību problēmām. Piemēram, vīrietim, kurš pats jūtas nedrošs, nepieciešama atkarīga draudzene, kuru var kontrolēt. Ja sievietei savu līdzekļu nav, viņu uztur vīrs, kādu laiku viņš sievietei sniedz labklājības ilūziju. Taču tas notiek līdz brīdim, kamēr sieviete rīkojas pēc vīrieša prāta. Turklāt vīrietis, dzīvojot ar šādu sievieti, var justies varenāks un gudrāks, jo viņš izlemj, ko sievietei vajag un ko nevajag iegādāties. Šāds vīrietis ģimenē ar naudu cer saņemt novērtējumu. Ja sieviete nerīkojas viņam pa prātam, viņš ierobežo viņas piekļuvi naudai. Zemteksts ir šāds: ja tu man turpmāk vairāk smaidīsi, es šādi nerīkošos. Iemācies mani novērtēt!

“Tu jau tā gudrā!”

Ir vīri, kas pārdzīvo, ka sievām ir labāka izglītība. Viņi mēdz sievas pavilkt uz zoba, ka viņas jau ģimenē ir tās gudrās, ko nu viņi vispār var runāt, taču ar materiālām lietām vīri sievām atspēlē to diskomfortu, ko paši izjūt nepietiekamas izglītības dēļ. Ja pāri ir konkurence, partneriem jābūt gataviem, ka viens no viņiem izdarīs kārtējo sitienu. Nobriedušiem cilvēkiem, kas attiecības veido uz stabiliem pamatiem, izglītība vai materiālās atšķirības problēmas neradīs, jo viņi spēs vienoties. Ja cilvēkam ir pozitīva pašvērtība un otrs to nepārtraukti negrauj, nav iemesla justies neērti par zemākiem ienākumiem vai izglītības līmeni. Konflikti par naudu ir viens no signāliem, kas liecina, ka attiecībās ir kāda problēma. Nauda bieži vien ir starpnieks. Ja pārī nav jūtu kanāla, pāris sāk izmantot varas kanālu. Taču šajā gadījumā, kad katrs aizņemts ar sava svarīguma pierādīšanu, velti gaidīt prieku par otra prieku. Tieši šī spēja parāda, cik tuvu pārī atrodas sieviete un vīrietis. Protams, arī runājot par naudu, jābūt skaidriem spēles noteikumiem. Nav pieņemami, ja savam priekam izlieto kopējo ģimenes naudu, kas paredzēta komunālajiem maksājumiem.

Taču arī spēja vienoties naudas lietās parāda, vai ģimenē starp partneriem ir patiesa tuvība, vai partneriem nav jātaisnojas, vai jājūtas vainīgiem par kādu pirkumu. Jo ir svarīgi apzināties, ka iepirkšanās ir ne tikai konkrētās lietas iegāde, bet arī miljons pozitīvu emociju.


Kasjauns.lv/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Atrasts Rīgā pazudušais Vadims. Viņš atrodas slimnīcā Ungārijā 7
Skatīt visus komentārus