Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
„Ziemassvētkos devāmies uz katoļu baznīcu. Arī līdz turienei nokļūt nav viegli. Automašīnā Genādijs nevar nosēdēt, tāpēc pārvietojas guļus. Tad lēniem, lēniem solīšiem aizgājām uz baznīcu. Viņam slimība ir atņēmusi ļoti daudz spēku,” nopūšas viņa dzīvesbiedre Jeļena Paļčevska.

Iluzionistam Paļčevskim palikusi vien cerība... 66

Intervijas
2016. gada 7. janvārī 16:32 2016. gada 7. janvārī 16:32
Pagājuši trīs mēneši, kopš ar siekalu dziedzeru vēzi slimais iluzionists Genādijs Paļčevskis atgriezies no ārstēšanās Vācijā. „Tagad viņa ikdiena ir nemitīga ticība labajam,” saka Genādija sieva Jeļena Paļčevska.

Jau pusotru gadu pasaulslavenais burvju triku meistars cīnās ar nežēlīgo slimību. Ķīmijterapijas un apstarošanas kurss Latvijā panākumus nedeva, tāpēc Paļčevskim ieteica vērsties pie ārstiem Vācijā. Genādija ģimene lūdza tautas finansiālo atbalstu, lai varētu ārstēties hipertermijas centrā Hannoverē. Īsā laikā Paļčevska talanta cienītāji saziedoja nepieciešamos 14 400 eiro, taču mākslinieka sieva Jeļena neslēpj, ka tagad atliek vien paļauties uz augstākiem spēkiem, jo izmēģinātas ir visas iespējas, bet vīra veselībā būtisku uzlabojumu nav.

Ģimenes ārste izplūst asarās

Viņa vēl aizvien ir pateicīga visiem cilvēkiem, kas ziedoja līdzekļus Genādija ārstēšanai. „Novembrī gribējām atkal doties ārstēties uz Vāciju, taču Genādijs jutās tik slikti, ka diemžēl nekur neaizbraucām. Naudu par jau iegādātajām aviobiļetēm un viesnīcas rezervāciju atdevām atpakaļ labdarības organizācijai Ziedot.lv. Arī tagad Genādija veselības stāvoklis ir tik slikts, ka ārsti joprojām neiesaka lidot,” stāsta iluzionista dzīvesbiedre.

Viņa uzskata, ka šī slimība ir tik spēcīga, ka medicīna diez vai spēs veikt brīnumu. „Procedūras vairs nevar palīdzēt. Turklāt Latvijā pat nav iespēju ārstēties, jo arī uz maksas terapiju jāgaida rindā septiņas nedēļas. Ja arī gribi un spēj maksāt, neko nevar izdarīt. Ir vienkārši jāgaida septiņas nedēļas, kas slimam cilvēkam ir ļoti daudz. Varbūt būs brīnums, varbūt, un vīrs uzveiks slimību,” cerību pilna ir Jeļena, sakot, ka ir bezgala pateicīga viņu ģimenes ārstei Lilijai Lapsai.

„Viņa dara tik pašaizliedzīgu darbu, ka varu teikt, ka tā ir dāvana no Dieva. Viņa vienmēr mums piezvana, apvaicājas, kā klājas Genādijam, sazinās ar citiem mediķiem un dara visu iespējamo, lai palīdzētu Genādijam atlabt. Kad viņa pēdējo reizi bija pie mums mājās, ieraugot Genādiju, sāka raudāt. Laikam apzinājās, kāds patiesībā ir viņa veselības stāvoklis,” nosaka Jeļena.

Cerēja uz brīnumu

Pēc ārstniecības kursa hipertermijas centrā septembrī Paļčevski cerēja uz brīnumu, ka Genādijam kļūs labāk, taču diemžēl nekādu uzlabojumu nav. „Viņš vēl aizvien cīnās ar vēzi, ir bez spēka, un tagad viņa ikdiena ir nemitīga ticība labajam, medikamentu lietošana un ģimene,” stāsta iluzionista sieva.

Jeļena atklāj, ka vīrs ir tik novārdzināts, ka viņa ļoti daudz cenšas palīdzēt Genādijam ar labām domām, neizrādot pašas pārdzīvojumus. „Tagad mēs ģimenē cenšamies mazāk runāt par slimību un tās sekām, jo no negatīvām domām un runām kļūst tikai sliktāk. Pārdzīvojumi un sarunas ar vīru un bērniem par viņa veselību atņem spēku mums visiem. Mēs sapratām, ka par to nevajag runāt, jo, šķiet, tad tikai barojam Genādija slimību. Mājās runājam par pozitīvām, ikdienišķām lietām. Par to, kā bērniem iet skolā, kā man veicas darbā. Bērni šo situāciju ir pieņēmuši, taču viņiem aizvien ir grūti redzēt savu tēvu bezspēcīgu un nevarošu,” stāsta Jeļena un piebilst: „Ļoti ceru, ka miers, kas pašlaik valda ģimenē, Genādijam palīdzēs atlabt un gūt spēku cīņā ar slimību.”

Jābūt stiprai bērnu dēļ

Jeļena Paļčevska teic, ka ikdienas rūpes un pārdzīvojumi atstājuši sekas arī uz viņas pašsajūtu. „Pašai spēka ir ļoti maz. Taču neļaujos spēcīgām emocijām, jo saprotu, ka man jābūt stiprai, man jāaudzina divi bērni. Es nedrīkstu būt vāja. Esmu vienīgā, kas uztur ģimeni. Man tikai un vienīgi jāiet uz priekšu un nav laika krist depresijā un sevis žēlošanā. No tā kļūst vēl grūtāk,” saka smagi slimā Genādija sieva.

Viņa gan uzsver, ka nevienam nežēlojas, jo lieliski zina, ka nav vienīgā, kas nokļuvusi šādā situācijā. Un domīgi piebilst: „Neuzskatu, ka tas ir kāds sods ģimenei, drīzāk tas ir liktenis. Esmu dzirdējusi, ka tiem, kas smagi slimo, ir labāk, nekā tiem, kas uzreiz iet bojā, jo viņiem ir iespēja vēl kaut ko mainīt savā dzīvē, kaut vai attiecībās ar līdzcilvēkiem.”

Genādijs sācis cept kūkas

Slavenā iluzionista sieva priecīgā balsī stāsta, ka, esot mājās, Genādijs sev ir atradis jaunu nodarbi. „Viņam pēdējo mēnesi ir jauns hobijs. Agrāk Genādijam nepatika saimniekot virtuvē, bet tagad viņš ar lielāko prieku mums ar bērniem gatavo dažnedažādus saldumus. Viņš cep gan pankūkas, gan tortes, arī kēksus, maizītes un citus saldumus. Genādijs priecājas, ka ģimenei var būt noderīgs šādā veidā, un cenšas mums visiem dzīvi darīt saldāku,” par vīra nesen atklāto talantu priecājas Jeļena.

Viņa piebilst, ka, cik vien spēj, Genādijs viņai palīdz arī mājas darbos. „Nezinu, vai šādā stāvoklī, kādā atrodas viņš, es spētu vispār ko darīt. Viņš ir malacis, un es apbrīnoju viņa spēju būt stipram brīdī, kad ir jācīnās ar tik nežēlīgu slimību,” teic Jeļena.

Marta Martinsone, žurnāls “Kas Jauns” / Foto: no Genādija un Jeļenas Paļčevsku privātā arhīva

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 30
Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 63
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 50
Skatīt visus komentārus