Mazais Reinis nav nemaz tik "mazs". 6.klases skolēna spējas ir krietni pārākas nekā viņa vienaudžiem. Un puikam ir arī mīlestība pret savu sirdslietu - programmēšanu.

Par šo puiku vēl dzirdēsim: 12 gadus vecais Reinis jau tagad rada datorprogrammas. VIDEO 56

Sievietēm
2016. gada 27. martā 23:02 2016. gada 27. martā 23:02
"Tā ir īsta maģija, jo tu datorā spēj izdarīt lietas, ko citi nespēj," - tā par programmēšanu saka Reinis Bergmanis. Viņam ir tikai 12 gadu, bet viņš jau raksta datora programmas un veido spēles.

Mamma viņam pie datora ļauj pavadīt tikai 3 stundas dienā, taču puika par to nebēdā. Viņš spējis "izdomāt" mājaslapu ar paša veidotām spēlēm, kas paredzētas bērniem, - tās māca rēķināt un tamlīdzīgi. Ar paveikto Reinis "iekabinājis" pat tehnikuma audzēkņiem. "Bišku pamainīju kodu... pievienoju pats savas lietas visādas, un tad šāds sanāca," skolnieks saka par paveikto programmatūrā.

Puika stāsta, ka visu apguvis pats, informāciju meklējot internetā, jo skolā datorstunda ir tikai 40 minūtes nedēļā. "Bet tur arī nemāca tās lietas, kas mani interesē. Tur māca Word'u..., nevis kā, piemēram, programmēt," spriež sešklasnieks.

Reiņa pirmā satikšanās ar datoru bijusi četru gadu vecumā, kad tētis "Youtubē" parādījis filmiņu par Misteru Bīnu. Tā viņam radusies interese par to, ko gan vēl var atrast datorā. Zēna māte Vaira Bergmane teic, ka dēlu interesējušas milzīgas skaitļu virknes, viņasprāt, vispār nesaprotamas - cipari, pēdiņas, simboli, - ko nu tur programmēšanā kā apzīmē. Bils Geits un Stīvs Džobss bijuši Reiņa iedvesmas avoti, par kuriem viss izpētīts un izlasīts.

"Man liekas, ka pirmais bija kalkulators. Viņš pats sev kalkulatoru uzprogrammēja," saka Reiņa māmiņa.

Vecāki jau drīz saskārā ar grūtībām atrast programmēšanas nodarbības, kas būtu piemērotas tik mazam bērnam. Tagad Reinis to apgūst Zemgales reģiona informācijas un kompetenču centrā, bet programmēšanas pamatvalodu - angļu valodu - viņš apguvis jau 6 gadu vecumā. Savos 12 gados Reinis grasās kārtot starptautisku angļu valodas eksāmenu, kas paredzēts 9.klases beidzējiem. Vairāk par ģeniālo latviešu puisēnu Reini Bergmani skaties Judītes Čunkas sirsnīgajā sižetā:

Kasjauns.lv

Citi šobrīd lasa

Sen neredzēta! Agrāk tik skandalozā Mailija Sairusa rāmi atpūšas pludmalē. Bikini FOTO 1
"Mīlam snīkerus, bet taisām tos citādi," - japāņi atkārto ikoniskos "adidas" modeļus
Kventins Tarantino atzīst: viņš zinājis par kolēģa Vainstaina uzmākšanos sievietēm 3
Skatīt visus komentārus