Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Caters News Agency

Foto: unikāli bēniņos atrasti kadri rāda, kāda bija dzīve aiz dzelzs priekškara 30

Cita pasaule
6. aprīlī 15:24 2018. gada 6. aprīlī 15:24
Jauns.lv
17 gadus pēc krievu fotogrāfes Mašas Ivašincovas nāves viņas radinieki bēniņos atraduši kastes ar fotofilmiņām, kurās glabājas 30 000 attēli no dzīves padomju laikā, aiz dzelzs priekškara.

Tiek vēstīts, ka Ivašincovas fotografēja bez mitas, taču savus darbus nekad nevienam nerādīja. Fotogrāfes meita Asja ilgi nevarēja sadzīvot ar domu, ka viņas māti mūžībā aizsaucis ļaundabīgs audzējs, tāpēc arī nevarēja saņemties izšķirot viņas mantas. 

2017. gada nogalē, 17 gadus pēc mātes nāves, viņa uzgāja kastes ar šīm vērtīgajām tā laikmeta liecībām, un dažas nolēma publicēt. 

Attēlus Ivašincova uzņēma ar "Leica" un "Rolleiflex" kamerām, un viņas fotoceļojums ved cauri 60., 70., un 80. gadiem, kas pavadīti izolācijā, aiz dzelzs priekškara.

"Protams, es zināju, ka mana māte visu laiku fotografē. Satriecošais ir tas, ka viņa nekad nerādīja savus darbus citiem, pat savai ģimenei nē," stāsta Asja Ivašincova-Melkumjana, kura kopā ar ģimenes locekļiem aizvien strādā pie filmiņu attīstīšanas un attēlu ieskenēšanas.

Šobrīd ģimenei nav plānu nedz veidot izstādi, nedz pārdot Mašas darbus, taču ir izveidojuši "Instagram" kontu, kur publicē šos attēlus.

"Es savā mātē redzu ģēniju, bet pati viņa sevī to neredzēja un nekad neļāva citiem redzēt, kas viņa patīesībā bija," stāsta meita.

Citi šobrīd lasa

Superpensijas pagastvečiem? Likums paredz visai dāsnu pabalstu bijušajiem pašvaldību vadītājiem 94
VIDEO: Skatītāji šausmās! Akrobātu priekšnesums beidzas teju ar lauztu sprandu 2
Biedīgs VIDEO: krītošas lidmašīnas pasažieris nofilmējis avārijas brīdi 12
Skatīt visus komentārus

Мать зверски убитой финалистки конкурса красоты, у которой остался маленький сын, рассказала о последнем дне ее жизни