Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Pusaudze izgudrojusi viedo apakšveļu, kas pasargās no izvarotājiem 18

Sievietēm
10. janvārī 08:14 2018. gada 10. janvārī 08:14
Kasjauns.lv
Indija uzskatāma par vienu no sievietēm nedrošākajām vietām pasaulē, jo seksuālo noziegumu skaits ir prātam neaptverams. Ik dienu šajā valstī tiek veiktas vidēji 79 izvarošanas. Daudzos gadījumos šāda rīcība bezmaz vai tiek uzskatīta par normu.

Kāda pusaudze no Indijas izgudrojusi pretizvarošanas apakšveļu, kurai ir atslēga, GPS sekotājs, kas ziņo policijai un video kamera, kura ieraksta noziedznieka seju.

Sēnu Kumari, kura dzimusi trūcīgā Indijas ģimenē, par izvarošanu un nepilngadīgo aizskaršanu ir labi informēta. Nelielajā pilsētiņā Farukabadā, kurā viņa uzaugusi, tas bija ļoti izplatīts. Tāpēc jaunā sieviete nolēma izveidot apakšveļu, kura palīdzētu citām meitenēm izvairīties no seksuālajiem uzbrucējiem. Biksītes ar trīspakāpju aizsardzības sistēmu ir nopērkamas meitenīgi rozā krāsā.

Viedās biksītes! Sēnu Kumari cer, ka viņas izgudrotā apakšveļa iekaros ne tikai Indijas tirgu, jo tās ir ar nazi nesgriežamas un ložu necauršaujamas. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

"Es esmu biksītēm pielikusi viedatslēgu, kuru nevarēs atvērt, kamēr jūs neievadīsiet paroli," stāsta Kumari. Tāpat tām ir elektroniskais GPS sekotājs, kurš vienlaikus uzbrukuma gadījumā nosūta paziņojumu gan sievietes draugiem vai tuviniekiem, gan policijai. Policists līdz nozieguma vietai varēs nokļūt pēc GPS datiem. Turklāt iemontētā videokamera jau būs nofilmējusi seksuālā noziedznieka seju.

"Sievietēm šī apakšveļa nav jānēsā katru dienu. Viņas to var uzvilkt reizēs, kad kaut kur ceļo vienatnē vai dodas uz kādu nedrošu vietu." par savu izgudrojumu stāsta Sēnu Kumari.

Kā pastāstīja jaunā izgudrotāja, biksīšu radīšana viņai izmaksājusi aptuveni 70 eiro. Tās, protams, būšot dārgākas nekā parasta apakšveļa, tomēr cena nebūs kosmiska.

Citi šobrīd lasa

Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētāja titula 157
Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 34
Pārbauda gadījumu par vīriešiem Mārupē, kuri lika mašīnā iekāpt mazam zēnam 18
Skatīt visus komentārus