Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Uzzini, kā pasargāt savu bērnu! (Foto: Pexels.com)

Vecākus aicina bez maksas saņemt jauno padomu žurnālu "Bērnam Droša Bērnība" 4

Bērni
8. janvārī 11:23 2018. gada 8. janvārī 11:23 | Papildināts, 9. janvārī 11:01
Kasjauns.lv
Kā sniegt palīdzību, ja bērns ir aizrijies; kā rīkoties, ja satiec nomaldījušos bērnu; kā zināt, vai bērns cieš no vardarbības – šie ir tikai daži no tematiem, par kuriem vairāk var uzzināt Labklājības ministrijas padomu žurnālā „Bērnam Droša Bērnība”. Žurnālu vecāki bez maksas var gan saņemt drukātā formātā, gan lasīt elektroniski, portālu Kasjauns.lv informē Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv.

Latvijā arvien ir ļoti augsti bērnu traumatisma rādītāji, tāpēc gada nogalē Labklājības ministrija vecākiem izdevusi izglītojošu padomu žurnālu „Bērnam Droša Bērnība”. To ir iespējams bez maksas lasīt internetā www.mammamuntetiem.lv/zurnals, kā arī saņemt drukātā formātā, sazinoties ar „Mammamuntetiem.lv” redakciju (tālrunis 25665515, e-pasts: redakcija@mammam.lv). Žurnāla eksemplāru skaits ierobežots (izdoti 30 000 eksemplāru).

„Ikvienam bērnam Latvijā ir jājūtas droši. Un šo sajūtu pirmām kārtām viņam sniedz ģimene. Tāpēc esmu gandarīts, ka šis žurnāls ir lielisks palīgs vecākiem, kā rīkoties dažādās situācijās, kā audzināt emocionāli veselu bērnu, kā veidot drošu vidi mājās un kā mācīt bērnam drošības likumus uz ielas. Šis izdevums sniedz zināšanas, kas liek aizdomāties un rīkoties, lai mūsu bērniem būtu droša bērnība,” stāsta labklājības ministrs Jānis Reirs.

Žurnāla tapšanā iesaistījušies izcili savas jomas speciālisti – bērnu ārsti, reanimatologi, psihologi, juristi u.c. –, aicinot vecākus pašizglītoties par dažnedažādiem ar bērnu audzināšanu saistītiem jautājumiem, to skaitā par to, kā novērst bērna traumatisma riskus.

Intervijā žurnālam „Bērnam Droša Bērnība” Latvijā pazīstamais bērnu ārsts, reanimatologs Pēteris Kļava uzsver, ka ikvienam pieaugušajam, kurš plāno ģimenes pieaugumu vai jau ir kļuvis par vecāku, ir jāizpilda noteikti mājasdarbi. „Viens no tiem – izglītojies! Lasi par bērna drošību, piemēram, izlasi visu žurnālu „Bērnam Droša Bērnība”. Uzzini, kas var notikt ar tavu bērnu, ja viņš iet pie rokas, ja atrodas ciemos, pie jūras, uz kuģa, virtuvē, vannas istabā u.c. To vecāku, kas ir intuitīvi viedi un inteliģenti izglītoti, bērniem problēmas gandrīz nekad negadās. Tā ir summa šai intuitīvajai sirds gudrībai, izglītībai, inteliģencei un informētībai. Tās ir bērna bruņas. Tad pati esība šo bērnu aizsargās,” uzsver bērnu ārsts, reanimatologs Pēteris Kļava.

Foto: Mammamuntetiem.lv

Sadarbībā ar:

Citi šobrīd lasa

"Pati nesaprotu, kāpēc es tā izdarīju..." 29 gadus veca sieviete vaicā, vai atzīties mīļotajam, ka krāpusi 17
VIDEO: lapsēns sarīko nekārtības Botāniskā dārza Palmu mājā 10
"Man ir diezgan švaki" - pensionārs Gunārs pēc insulta un infarkta rindā uz rehabilitāciju gaida jau 11 gadus 30
Skatīt visus komentārus

Что стало с девочкой, которая 12 дней провела в тайге с верным щенком

«Слишком стара для таких танцев»: Бритни Спирс раскритиковали за неидеальную фигуру 3