Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šonedēļ piektdiena iekrīt 13. datumā. Astrologs Kristaps Baņķis brīdina, ka 13. maijā jāpiesargājas melot un dusmoties, rūgti atmaksāsies pļāpīgums un nespēja turēt mēli aiz zobiem.

Klāt melnā piektdiena! Brīdina astrologs: ko drīkst un ko nedrīkst darīt 13. maijā? 130

Cita pasaule
2016. gada 13. maijā 05:08 2016. gada 13. maijā 05:08
Šonedēļ piektdiena iekrīt 13. datumā un tas māņticīgi noskaņotiem ļaudīm liek aizdomāties par to, kādas likstas mūs var sagaidīt 13. maijā. Zaudējumi šajā dienā iespējami, bet paradoksālā kārtā tie nāks par labu, saka astrologs Kristaps Baņķis. Disharmoniju piektdien visizjustāk varēs sajust rīta un vakara pusē.

Astrologs izveidojis 13. maija dienas luksoforu un tas brīdina, ka 13. maijā no pulksten 6.00 līdz 12.00 un no 18.00 līdz pusnaktij dienas ritms ir disharmonisks. Harmonija valdīs no pulksten 12.00 līdz 18.00. 13. maijs var sagādāt virkni neierastu gan pozitīvu, gan negatīvu pārsteigumu

„Labāk uz nevienu nepaļauties, neko negaidīt!”

Melnās piektdienas fenomenu jau desmit gadus pēta astrologs Kristaps Baņķis. Viņš neko ārpus normas parasti šajā datumā nav saskatījis, bet šoreiz lielās planetārās spriedzes un Dižčika ietekmē varētu gadīties sarežģītākas situācijas.

„Paradoksāli, ka tieši šajā dienā Saules kalendārs vēsta: laba zīme ir jebkuri zaudējumi. Tas viss kopā iet roku rokā ar Dižčika laiku, kas kādu savu ziediņu var parādīt arī šajā piektdienā, kaut lielā Dižčika seku parāde un planetārās spriedzes izlāde paredzama 20. – 26. maijā un no 30.maija līdz jūnija vidum. Kā rāda Astrologi.lv dienas astroluksofors, vissarežģītākās ir rīta un vakara stundas.

„Pieredze gan rāda, ka tieši sarežģītākajā laikā jeb stresa brīdī cilvēki mobilizējas un nepieļauj tik daudz muļķību kā laikā, kad planētas grožus palaiž vaļīgāk. Tad rodas neuzmanības un muļķības kļūmes. Tieši tā var gadīties arī 13. maija dienas vidū jeb atelpas brīdī starp vairākiem planetārās spriedzes saitēm,” paredz astrologs. Pastiprināšoties arī ierasti piektdienīgas „kaites” – sastrēgumi, satiksmes negadījumi, kavēkļi. Kā rāda Astrologi.lv pētījums, piektdienu jau tā augsto rādījumu, vismaz par 25% pastiprinot spriedzes planētu ietekme.

Vislielāko spriedzi piektdien rada augošā Mēness fāžu maiņa, kas sakritusi ar piektdienu un precīzi kulminēs pulksten 20.02. Kā jau daudzi ievērojuši, šis laiks parasti ietekmē veselību, noskaņojumu, attiecības un īpaši pakutina nervus maziem bērniem, dzīvniekiem un izteiktas sievišķās enerģijas nesējiem. Uzmanīgākiem jābūt arī mākslas pasaules cilvēkiem un sportistiem. Savu artavu dos arī Mēness atrašanās spozmes un ego dramatizējuma kārajā Lauvas zīmē, paspilgtinot dzīves krāsas un uzjundot emocijas.

„Tādēļ viens no svarīgākajiem dienas uzdevumiem ir lieki „nesagruzīties”, iedot sev brīvāku laiku, iekārtot atslodzi, iekšēji savākties un neļauties sajūtām, iekārēm un baudām pār mēru! Šajā dienā labāk uz nevienu nepaļauties, neko negaidīt. Uz savu emociju kontrolēšanu esmu vērsis uzmanību arī citās melnajās piektdienās un tas ir vietā arī šoreiz,” Kasjauns.lv uzsvēra Baņķis.

Rūgti atmaksāsies pļāpīgums

Astrologi.lv cikliskais Mēness kalendārs vēsta: „Patiesības diena, saistīta ar pateicību un uzticību. Nekādu avantūru. Jāsamierinās ar citiem, jāatdod parādi, jānododas labdarībai. Svarīgas lietas atlikt uz rītdienu. Šodien ir atslābums, tāpēc rīcībā var tikt pieļautas nopietnas kļūdas. Nedrīkst melot, dusmoties. Rūgti atmaksāsies pļāpīgums, nespēja turēt mēli aiz zobiem, nepatiesi solījumi.”

Astroloģiskais dienas luksofors vēsta, ka 13. maijā neitrāls laiks būs nakts stundās – līdz sešiem no rīta, disharmonija „uzdarbosies” no pulksten 6.00 līdz 12.00 un no 18.00 līdz pusnaktij, bet dienas vidus no pulksten 12.00 līdz 18.00 būs harmonisks.

Jebkuri zaudējumi būs labvēlīgi

Kristaps Baņķis Kasjauns.lv lasītājiem atgādina vairākus tautas ticējumus, kuri jāņem vērā 13. maijā:

* Sīki naudas un īpašuma zaudējumi – atbrīvošanās no karmas. Pat ja apzog – tā ir  atbrīvošanās zīme no nevajadzīgām problēmām, kas pāries pie zagļa.

* Labi dāvināt ziedus, noplūktus iepriekšējā diena.

* Atmosties ar putnu dziesmām – liels prieks un veiksme tuvākajā laikā.

* Ja uzkrīt putna spalva – veiksme, vinnests, bagātība.

* Ja mājās uzzied ziedi vai kāds negaidīti uzdāvina puķes podiņā – prieka un laimes zīme.

* Ja, izejot no mājas, kaut ko aizmirst – labāk palūgt tuviniekiem iznest, bet nekādā gadījumā nespert kāju pāri slieksnim – liecinās, ka dzīves ceļš ir kļūdains.

* Nedrīkst pacelt to, ko atrod, tā var sevī uzņemt svešu karmu.

* Ja novīst puķes – slimība, skumjas, izputēšana.

* Slikta zīme – zibens.

Skaitļa „13” numeroloģiskā nozīme

Kristaps Baņķis skaidro, ka skaitļa „13" vibrācijas allaž paliek nemainīgas: „1” iemieso Saules simbolismu, jebkuras personas vai notikuma patību, centriskumu, esību, bet „3” saistāms ar Jupiteru, kas simbolizē skološanos, sabiedriskumu, pasaules uztveri. Rezultātā skaitļu mijiedarbība „1+3” rada „4” jeb Mēness mezglu Rahu – stabilitātes, cēloņu - seku ievērošanas galarezultātu. Varētu teikt, ka vienmēr 13. datumā ieteicams pieturēties pie atziņas: „Domā, ko domā”. Ikvienai rīcībai, kas paveikta jebkurā 13. datumā būs lielāka karmiskās „lupas” uzraudzība nekā citiem datumiem.

„Cita lieta ir kolektīvās apziņas sētās šaubas vai bailes, kas vienu vai otru skaitli „pagriež” izpausmju disharmoniskajā virzienā. Tā kā ne viens skaitlis nav ne labs, ne slikts, tā izpausmes ir atkarīgas no tā vai pieslejamies pozitīvam skatījumam vai izmantojam konkrētā skaitļa negatīvi lādēto „ēnu”. Un te lielu lomu spēlē tādi subjektīvi faktori kā „ar kuru kāju no gultas izkāpsi”,” komentē Baņķis.

„Ja kāds 13. datumā pamostas ar domu, ka būs slikti, tad palielinās varbūtība, ka kaut kas tāds arī notiks. Domas ir kā uz noteikta viļņa noregulēta antena, kas agri vai vēlu savu kanālu noķers! Pats rada situāciju, un pats pēc tam priecājas, ka viss apstiprinās. Ja pieņem, ka „13” nes nelaimi, padomājiet, kā klājas cilvēkiem, kuri šajā datumā ir dzimuši. Tur taču būtu jābūt iemiesotām visām nelaimju nelaimēm! Taču tā nav! Tomēr pastāv iespēja, ka šiem cilvēkiem konkrētā cipara piesātinātā diena var radīt lielāku un atbildīgāku notikumu gūzmu,” stāsta Kristaps Baņķis.

Kasjauns.lv jau savulaik citēja numeroloģes Ditas Blūmas teikto: „Neviens zinātnieks nav atradis loģisku pamatojumu tam, ka 13. datums piektdienā būtu īpaši neveiksmīgs salikums, kas nestu neveiksmes. Iespējams, kādreiz kādam ietekmīgam cilvēkam šis datuma un dienas salikums ir bijis īpaši neveiksmīgs, tādēļ tās runas par melno piektdienu aizgājušas tautās. Cilvēku vidū šis datums ir kļuvis ļoti populārs, piemēram, vieni izvēlas labāk vispār šajā datumā neiziet no mājas.”

Kā radusies leģenda par melno piektdienu?

Jāteic, ka piektdiena - 13. datums tik stabili iegājis māņticību klasikā, ka neaizdomājamies, no kurienes īsti radusies pārliecība par šīs dienas negatīvo ievirzi. Piektdienas nelaimīgums nāk vēl no Vecās Derības: Ieva iedevusi Ādamam laba un ļauna atzīšanas augli tieši piektdienā; Kains savu brāli Ābelu nogalinājis piektdienā; arī Jēzus tika sists krustā piektdienā.

Arī skaitlis 13 ir nelaimīgs kopš seniem laikiem. Skandināvu mitoloģijā ir stāsts par 12 dieviem, kuri bija sapulcējušies pie vakariņu galda, kad viņiem pievienojās neaicinātais 13, kurš ar loku nošāva visu mīluli, skaistuma un prieka dievu Baldru. Baldra nāve visai pasaulei atnesa tumsu un sēras. Ļoti līdzīgs ir stāsts par svēto vakarēdienu, kur pie galda bija Jēzus un 12 mācekļi. Bet numeroloģijā skaitlis 13 tiek uzskatīts par nelaimīgu tādēļ, ka seko skaitlim 12. Ducis asociējas ar pilnību, harmoniju, perfekciju. Turpretī 13 ir gluži vienkārši neveikls un dīvains – tādēļ nelaimīgs.

Senākais stāsts, kas noticis 13. datumā un piektdienā, saistīts ar 1120. gadā dibināto Templiešu ordeni. Templiešu ordenis tika apsūdzēts visādās ķecerībās un iznīcināts 1312. gadā. Tas notika piektdienā, 13. oktobrī.

Kasjauns.lv jau savulaik citēja numeroloģes Ditas Blūmas teikto: „Neviens zinātnieks nav atradis loģisku pamatojumu tam, ka 13. datums piektdienā būtu īpaši neveiksmīgs salikums, kas nestu neveiksmes. Iespējams, kādreiz kādam ietekmīgam cilvēkam šis datuma un dienas salikums ir bijis īpaši neveiksmīgs, tādēļ tās runas par melno piektdienu aizgājušas tautās. Cilvēku vidū šis datums ir kļuvis ļoti populārs, piemēram, vieni izvēlas labāk vispār šajā datumā neiziet no mājas.”

Šogad 13. maijs ir vienīgā diena, kad piektdiena iekrīt 13. datumā. Nākamgad šādas dienas būs divas - janvārī un oktobrī.

Elmārs Barkāns/Foto: Aigars Hibneris, publicitātes foto, Vida Press

Citi šobrīd lasa

Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 17
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 239
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 25
Skatīt visus komentārus