Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvju tautā vajadzētu atdzīvināt lielāku mīlestību pret Pilnmēnesi, uzskata astrologs Baņķis. Nost ar ezoteriķu mistikām, pilnmēness ir jāsvin kā svētki, viņš aicina.

Ir pilnmēness. Astrologs aicina svinēt pilnmēnesi kā svētkus 10

Cita pasaule
2016. gada 21. maijā 16:55 2016. gada 21. maijā 16:55
Apkopojot savu ilgadējo astrologa pieredzi un novērojumus, Kristaps Baņķis iesaka personīgās, ģimenes un tautas labklājības interesēs katru mēnesi svinēt Pilnmēness laiku kā svētkus. Astrologs norāda, ka tīri nejauši Muzeju nakts šogad sakritusi ar Pilnmēness kulmināciju, kas esot patiesi svētīgi. Pilnmēness kulminācija šoreiz ir naktī uz svētdienu, 22. maiju, pl. 00:15.

Laiks noņemt no Pilnmēness baiļu un nemiera cēlāja slavu, jo Pilnmēness patiesībā ir auglības, sievišķā spēka un dabas kulminācijas brīdi. Jaudīgu notikumu laiks, kurā atspoguļojas Mēness ciklā sastrādātais. No vainīgā, par – labdari! - tā uzsver astrologs.

Apceļojot daudzas pasaule svētvietas, Baņķis atskārtis, ka izsenis senām kultūrām tieši Pilnmēness, kā redzamākā dabas parādība ir īpašo svētku un rituālu laiks. Astrologs uzskata, ka arī latviešiem būtu kā citām viedām un senām tautām svinēt un savā labā izmantot Pilnmēness svētkus: “"Varu droši teikt, ka reti kura tauta varētu pārspēt latviešus Mēness cikla zinībās un ievērošanā. Tam krietni palīdzējis mūsu izstrādātais Mēness kalendārs, kuram joprojām neatradīsi līdzvērtīgu visā pasaulē. Laiks paplašināt zināšanas un likt tās lietā ne tikai individuālai veiksmei, bet arī tautas kopīgās interesēs. Būtu skaisti, ja lielākie svētki tiktu plānoti kā senāk –senču laikos –pieskaņojot Pilnmēness laikam," viņš saka.”

"Pilnmēness vienmēr radījis maģisku un noslēpumainu noskaņu, raisījis bailes, devis vielu mītiem un aizspriedumiem. Pat daudzi skeptiķi, raugoties Pilnmēness ripā, saskatījuši apkārt notiekošajā sakarības. Mans piedāvājums ir pretējs tam kā šobrīd saista Pilnmēnesi pat ezotēriķu aprindas. Latvju tautā vajadzētu atdzīvināt lielāku mīlestību pret Pilnmēnesi. To ir jāsvin kā svētkus!”" ir pārliecināts sertificēts astrologs Kristaps Baņķis.

Jau izsenis senām kultūrām tieši pilnmēness kā redzamākā dabas parādība ir īpašo svētku un rituālu laiks, un daudzviet pasaulē Pilnmēness ballītes notiek joprojām. Kāpēc gan ne Latvijā?

Starp būtiskākajiem iemesliem, kādēļ svinēt Pilnmēnesi, astrologs atsaucas uz Senču Laika lūkām, kas bija pakārtotas tieši PilnMēness laikam. “Daudzie kalendārie un baznīcas svētki no astroloģijas viedokļa ir kā loterija – te sakrīt, bet lielākoties nesakrīt ar dabas ciklu. Un skandinātais vārda spēks un lielās saiešanas aiziet secen, jo neatbilst dabas aktualitātei ārpus baznīcu mūriem. Dieva vārds skan vienlīdz spēcīgi vienmēr, bet ne vienmēr spēcīgi atbalsojas. Tam vajadzīgs labvēlīgs laiks. Sākotnēji uzspiestā un pieņemtā kalendārā svētku datumu metode – noteikts datums – savā būtībā ir dīvaina, izslēdzot no spēles Pilnmēnesi. Bet tas, ka mēs to nedaudzinām un ignorējam, atspēlējas ar ikdienas bailēm un nemieriem Pilnmēness laikā par šo, baznīcas valodā runājot, “grēku”. Sanāk: ko nepazīstam – no tā baidāmies!” norāda astrologs.

Svētki uzlabotu Latvijas likteni

Izrādās, ka arī Latvija tas nāktu tikai par labu: “Daudz jau rakstīts par Latvijas sarežģīto horoskopu, kur viens no centrālajiem akcentiem ir Pilnmēness pa Vērša/Dvīņu – Skorpiona asi. Tā atsauksmes redzam valsts notikumos, kas aktivizējas bieži vien tieši Pilnmēness laikā.

Pilnmēness svētku svinēšana ir palīdzēšana Latvijas valstij! Precīzā laikā svinēti PilnMēness pozitīvie svētki, kas sakrīt ar valsts horoskopa nostādījumu, padarītu sarežģīto valsts likteni vieglāku, uzlabojot tieši tautas iespējas pastāvošajā valsts iekārtā. Ja svinam tikai valsts svētkus – nevis tautas svētkus, kas izriet no dabas cikla, mūsu ceļš ved vienīgi un tikai autoritāra valsts diktāta virzienā.”

Kad un kā svinēt Pilnmēness svētkus?

Priecīgākā ziņa, ka šādi svētki sanāk katru mēnesi un, protams, atšķirīgās nedēļas dienās, kas nav pārliekams uz ērtajām kalendārajām brīvdienām. “Šeit un tagad”, kad Pilnmēness pienācis.

Pilnmēness ballīte Taizemē.

Katram Pilnmēnesim esot sava rituālā kārtība, jo atbilst atšķirīgiem Saules un Mēness stāvokļiem Zodiakā. Savstarpējā šo abu Zvaigžņu saspēlē. Pilnmēness laiks sākas 2-3 dienas pirms precīzā kulminācijas brīža. Tas ir kā sagatavošanā slaiks. Skatoties Mēness kalendāra, īpaši ieteicamas visas tajā atļautās nodarbes: čeku dedzināšana, matu griešana utml. Kā īpaši Pilnmēness laikā tiek izcelts pirts apmeklējums, ko ieteicams darīt tieši ieteiktajās dienās 3 dienu intervālā pirms kulminācijas.

Pilnmēness svētku kulminācija ir precīzā fāžu maiņa un 6-12 stundu intervāls pirms tās, atkarībā no Mēness zīmes, Mēness dienas laika un precīzajiem planētu aspektiem.

“Pilnmēness ir jaudīgākais brīdis, kad var iegriezt personīgo, dzimtas, ģimenes un tautas karmas ratu vēlamā virzienā. Laika lūka – kā latvieši to dēvēja,” norāda astrologs. “Jo garīgāka būs svinēšana, jo labvēlīgāk. Atšķirībā no citiem latvju svētkiem šajās neēd un nedzer pār mēru. Jau izsenis zināms, ka Mēness fāžu maiņā 6-12 vajag ieturēt atslodzi vai pat gavēni. Tas palīdz organismam veselīgāk noskaņoties jaunajam ciklam.”

Pilnmēness svētki 2016.

Piedāvājam Pilnmēness svētkus nosaukt atbilstoši mūsu senču mēnešu nosaukumiem.

Lapu Pilnmēness svētki – 22.maijs pl.0:15

Pilnmēness Strēlnieka – Dvīņu zīmēs

Ziedu Pilnmēnesss svētki – 20.jūnijs. pl.14:02

un Vasaras Saulgriežu tuvums – 21.jūnijā pl.1:34

Pilnmēness Mežāža – Vēža zīmēs

Liepu Pilnmēness svētki – 20.jūlijs pl.1:57

Pilnmēness Mežāža – Vēža zīmēs

Rudzu Pilnmēness svētki – 18.augusts pl.12:27

Pilnmēness Ūdensvīra – Lauvas zīmēs

Viršu Pilnmēness svētki – 16.septembris pl.22.05

un Pusēnas Mēness Aptumsums

Pilnmēness Zivju – Jaunavas zīmēs

Veļu Pilnmēness svētki – 16.oktobris pl.7:23

Pilnmēness Auna – Svaru zīmēs

Salnu Pilnmēnesss svētki – 14.novembris pl.15:52

Pilnmēness Vērša – Skorpiona zīmēs

Vilku Pilnmēness svētki – 14.decembris pl.2:06

Pilnmēness Dvīņu – Strēlnieka zīmēs


Karlīna Timofejeva/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 50
Skatīt visus komentārus