Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Grūtniecības tests – mīti un patiesība 5

Sievietēm
2016. gada 17. augustā 08:00 2016. gada 17. augustā 08:00
Grūtniecība reizēm ir gaidīts, reizēm gluži pretēji - negaidīts notikums. Par to var liecināt dažādi simptomi, piemēram, slikta dūša, reiboņi, pastiprināta apetīte, taču visprecīzāko atbildi pirms došanās pie ārsta sniedz grūtniecības tests. Kā izvēlēties sev atbilstošāko testu, cik precīza ir šī grūtniecības noteikšanas metode, kā arī uz citiem svarīgākajiem jautājumiem atbild Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas valdes locekle Ineta Vasaraudze (Vairāk informācijas par dr. Vasaraudzi: www.vasaraudze.lv).

Kādi simptomi un izmaiņas sievietes ikdienā liecina, ka viņa, iespējams, ir stāvoklī?

I.V: Dzīvē nenotiek kā Kolumbijas seriālos, kur sieviete krīt ģībonī, un visiem ir skaidrs – viņa ir stāvoklī. Krūšu piebriešana, krūšu galu krāsas maiņa no rozā uz brūnu, slikta dūša – šīs izmaiņas parasti uzskata par agrīnas grūtniecības simptomiem. Tas viss notiek, taču daudz, daudz, daudz vēlāk, kad sievietes asinīs ir izveidojies grūtniecības hormons. Agrīnajā stadijā sievietei nebūtu jājūt nekas. Galvenais rādītājs ir aizkavējušās mēnešreizes.

Tomēr jūsu pieminētie simptomi man kā sievietei ir ļoti satraucoši. Vētru ūdens glāzē es varētu sacelt arī tad, ja pēkšņi parādītos slikta dūša vai palielinātos krūtis. Ko jūs stāstāt sievietēm, lai viņas nomierinātu?

I.V: Būtiskākais, kas ir jāzina - olšūna apaugļojas 24 stundu laikā pēc ovulācijas un pēc tam septiņas dienas ceļo no olvada viena gala līdz dzemdei. Šajā periodā veidojas blasticīti, pēc tam embrijs, taču tas neražo grūtniecības hormonu. Grūtniecības hormons rodas tajā brīdī, kad apaugļotā olšūna saskaras ar dzemdes sieniņu un cenšas “ieligzdoties” tajā. Tikai tajā brīdī hormons parādās sievietes asinīs. Sievietes ir dažādas un vidēji tas notiek septiņas, desmit vai četrpadsmit dienas pēc apaugļošanās. Tomēr ļoti reti cilvēks zina, kad apaugļošanās ir notikusi.

Ar seksu nodarbojas ne tikai pieaugušie, bet arī jaunieši. Vai pastāv grūtniecības testu sadalījums pa vecuma grupām?

I.V: Oficiāli dalījums nepastāv, taču nenoliedzami starp dažādām vecuma grupām ir atšķirības testa izvēlē. Jo sieviete ir vecāka, jo viņa ir apdomīgāka, tāpēc var izvēlēties vienkāršāku testu un to precīzāk izmantot. Jo sieviete ir jaunāka, jo viņai svarīgāk nolasīt testu ātrāk, tūlīt un uzreiz, tāpēc ieteicams izvēlēties Maria Express testu. Pirmkārt, tāpēc, ka testu var veikt ar jebkuru urīna porciju. Proti - man ienāca prātā, iegāju aptiekā, nopirku testu, to izdarīju un man ir skaidrs, kas ar mani noticis. Citi testi veicami tikai ar rīta urīna porciju. Otrkārt, rezultāts ir skaidrs jau pēc 3 minūtēm.  Treškārt, Maria Express tests ir ļoti vienkāršs un higiēnisks, tā veikšanai nav nepieciešami īpaši apstākļi, un to var izdarīt arī sabiedriskā telpā.

Vai grūtniecības testa rezultāts vienmēr ir 100% precīzs?

I.V: Ir bijuši gadījumi, kad sieviete uztaisa testu, nogaida noteikto laiku (ne ilgāk kā piecas minūtes) un tas ir negatīvs. Paiet desmit minūtes, tests nav izmests ārā un pēkšņi parādās pozitīvs rezultāts. Kā tad īsti ir? Protams, ka tests ir negatīvs, jo testeris ir izžuvis un uzrādījis viltus pozitīvo rezultātu. Ja tests veikts pareizi, tas būs precīzs.

Kāda nozīme, izvēloties testu, ir cenai?

I.V: Vispopulārākie ir strip testi, jo tie ir lētākie, taču ar tiem arī visbiežāk rodas grūtības. Sievietes mēdz apjukt – kurš gals ir jāmērc, cik dziļi jāmērc, kas jānoplēš, lai nolasītu testu? Gadās arī tā, ka dienas beigās sieviete attopas, ka divas dienas ir aizkavējušās mēnešreizes. Tad tiek taisīti divi testi: viens vakarā, kam būtībā nav jēgas, jo parastie testi veicami ar rīta urīnu, un otrs no rīta. Cenai šajā gadījumā nebūtu jāpievērš uzmanība, jo, ja tests ir veikts nepareizi vai nezini kā to nolasīt, būs jāņem vēl viens tests. Maria Express testu var lietot jebkurā laikā un tas ir ļoti vienkāršs, tāpēc labāk izvēlēties vienu.

Maria Express

– ātrs un ērts HCG tests grūtniecības noteikšanai. Testu var izmantot ne tikai no rīta, bet arī visas dienas garumā. Turklāt tas ir ērti lietojams jebkurā vietā, vienkārši paliekot testa šaurāko galu zem urīna strūklas.

 

Maria Express

var noteikt grūtniecību tās agrīnajā stadijā – regulāra cikla gadījumā, sākot no pirmās dienas pēc gaidāmās menstruācijas datuma aizkavēšanās. Ja cikls nav regulārs, tests ir jāatkārto 15 vai vairāk dienas pēc apaugļošanās.

Testa precizitāte – vairāk kā 99%. Cena 3.40 EUR. Nopērkams aptiekās, Drogas, Prizma veikalos.

Maria Plus – HCG tests grūtniecības noteikšanai. Tā ir taisnstūrveida plate, kurai ar pipeti jāuzpilina 3 pilieni urīna. Ar šī testa palīdzību grūtniecība tiek noteikta ļoti agrīnā stadijā – apmēram 10 dienas pēc olšūnas apaugļošanās.

 

Testa precizitāte – vairāk kā 99%.  

Cena 2.70 EUR. Nopērkams aptiekās, Drogas, Maxima veikalos.

Maria Strip – HCG tests grūtniecības noteikšanai. Tā ir īpaša, ar reaģentu piesūcināta strēmelīte, kas rezultāta iegūšanai ir jāiemērc urīnā. Ar šī testa palīdzību grūtniecība tiek noteikta ļoti agrīnā stadijā – apmēram 10 dienas pēc olšūnas apaugļošanās.

Testa precizitāte – vairāk kā 99%.

Cena 1.45 EUR. Nopērkams aptiekās, Drogas, Maxima veikalos.

Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar Maria/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Kosmetoloģes padoms par mazgāšanos ziemā: "Dušā ir jāiet, cik vien reti iespējams" 13
Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 25
Policija pēdējo dienu notikumu dēļ aicina cilvēkus pievērst uzmanību aizdomīgiem ļaudīm īpašumos 18
Skatīt visus komentārus