Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pētījumi rāda, ka diemžēl tikai puse no visām attiecībām, kuras uzskatām par draudzībām, tiešām arī ir draudzības.

10 fakti, kas atšķir īstus draugus no paviršiem feisbuka paziņām 7

Attiecības
2016. gada 5. septembrī 16:25 2016. gada 5. septembrī 16:25
Jauni pētījumi liecina, ka mūsdienu sociālo tīklu laikmetā lielākā daļa cilvēku nezina, kas ir viņu patiesie draugi, vēsta portāls “Psychology Today”. Tā kā dienu no dienas to tik darām, kā “sekojam” un “laikojam” sociālajos medijos, prasme izvērtēt attiecības īstajā dzīvē ir ierūsējusi.

Iepazīstoties ar jaunāko pētījumu materiāliem, profesore Suzana Dega-Vaita izdarījusi 10 secinājumus par draudzību:

1. Draudzība ir viens no vissvarīgākajiem attiecību veidiem, ko var izveidot. Jo, pretēji ģimenes saitēm, ko parasti nav iespējams izvēlēties vai mainīt, draudzība ir brīvprātīga.

2. Draudzības galvenie raksturlielumi ir brīva izvēle un abpusēja vēlme to uzturēt. Tā eksistē tikai tad, ja divi cilvēki uzskata un tic, ka ir draugi, nevis vienkārši paziņas.

3. Pētījumos diemžēl atklājies, ka vairums cilvēku nespēj pareizi noteikt, kuri cilvēki viņu draugu lokā patiesi ir pelnījuši tur atrasties. Pētījumi rāda, ka tikai puse no visām attiecībām, kuras uzskatām par draudzībām, tiešām arī ir draudzības.

4. Mūsu kultūrā vārds “vairāk” nozīmē to pašu, ko vārds “labāk”. Patiesībā attiecību vērtību var noskaidrot, pajautājot sev, cik no taviem “sekotājiem” vai “draugiem” sociālajos medijos būtu gatavi īstajā dzīvē tev aizlienēt naudu taksim vai izmitināt uz vienu nakti, ja tu pēkšņi pieklauvētu pie durvīm. Kaut ko tādu piekristu darīt tikai īsti draugi.

Patiesa draudzība var sākties sākties arī internetā - ar vienu feisbuka ierakstu. Kopējas intereses un līdzīga humora izjūta ir brīnišķīgs sākums draudzībai.

5. Vai tas, ka pārāk daudzus uzskatām par patiesiem draugiem, ir slikti? Tas atkarīgs no tā, ko gaidi no draugiem. Ja neko daudz negaidi, vari turpināt domāt, ka tu visiem patīc tikpat ļoti, cik tev patīk viņi. Galu galā visvieglāk ir sekot likumam “Dari citam to, ko gribētu, lai citi dara tev”.

6. Ja izturēsies pret visiem kā pret labiem draugiem, tava dzīve, visticamāk, būs vienkāršāka un vieglāka. Tu jutīsies daudz labāk, ja būsi jauks, izpalīdzīgs un labsirdīgs.

7. Draudzība var palīdzēt uzturēt saikni ar cilvēku mūža garumā. Tā var kļūt par neaizstājamu emocionālo atbalstu, taču ir svarīgi paturēt prātā, ka draudzība ir jākopj, citādi tā var iznīkt.

8. Patiesu draudzību uzturēšana prasa vairāk nekā vienu Facebook ierakstu, tomēr jāatzīst, ka tas nebūt nav slikts attiecību sākums. Kopīgas intereses un tuvība – īsta vai virtuāla – ir ātrākais veids, kā atrast jaunus draugus. Pat ja draudzība ir sākusies internetā, tā var attīstīties un augt.

9. Atceries: katrai draudzībai nav jābūt mūžīgai. Dažreiz draudzības ir izdevīgas un noder īstajā laikā un vietā. Tas, ka ar laiku vajadzība zūd un kāda cilvēka atbalsts vairs nav nepieciešams, ir normāli un pat labi.

10. Pētījumi rāda, ka lielākajai daļai pieaugušo ir tikai viens vai divi tuvi draugi, neskaitot viņu dzīvesbiedrus. Tas nebūt nenozīmē to, ka cilvēki nav draudzības vērti. Vai tiešām tu gribētu just pienākuma apziņu pret visiem 873 “draugiem”, kas seko tev Instagram vai Twitter?

Annija Pētersone / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 59
Svētdienas vakarā Liepājā fiksēts šoziem lielākais sals 5
Ludzas žurnālistes Anitas Daukštes nodedzinātās mājas lieta: informācija nākusi no kontrabandista Kononova 11
Skatīt visus komentārus