Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Psihopātija tiek definēta kā personības traucējumi, kam raksturīga antisociāla uzvedība, grūtības izjust empātiju un vainas apziņu, kā arī pastiprināts egoisms.

Vadošiem darbiniekiem bieži ir psihopātijas iezīmes, noskaidrots pētījumā 27

Sievietēm
2016. gada 14. septembrī 17:41 2016. gada 14. septembrī 17:41
Jaunā austrāliešu pētījumā atklājies, ka privātajā sektorā vadošos amatos psihopāti sastopami apmēram tikpat bieži kā cietumos.

Kvīnslendas tiesu psihologs Neitans Brūkss pētīja vadošo darbinieku rakstura iezīmes. Tika noskaidrots, ka apmēram 3% līdz 21% piemīt psihopātiem raksturīgās īpašības.

"Mēs analizējām apmēram 1000 cilvēku. Visinteresantākā bija pētījuma daļa, kas bija veltīta vadības darbiniekiem un kurā piedalījās 261 profesionālis," norāda pētījuma autors. "Mēs atklājām, ka katram piektajam bija klīniskas psihopātijas iezīmes."

Brūkss piebilda, ka rādītāji esot "līdzīgi tiem, ko fiksējām cietumnieku vidū".

Sadarbojoties ar zinātniekiem no Bonda universitātes Austrālijā un Sandjego Universitātes ASV, Brūkss izveidoja sistēmu, ar kuru darba devēji var laikus pamanīt psihopātiskas iezīmes darbiniekos.

Lai arī psihopāti ir reti sastopami, darba vidē tie var radīt nozīmīgas problēmas, brīdina Brūkss.

"Viņu raksturs liek izmantot savā labā katru iespēju, ko vien var, kā kriminālā vidē, tā arī uzņēmumā," viņš teica.

Otrdien Austrālijas Psiholoģijas biedrības ikgadējā kongresā Melburnā prezentētais pētījums padziļinās zināšanas par psihopātiem, kuri nenodarbojas ar noziedzīgām darbībām.

"Vienmēr bijušas teorijas par psihopātiem mūsu kopienā," teica Brūkss. "Domājams, ka globālā finanšu krīze varētu būt veicinājusi pētniecību, taču tā pašlaik radījusi vairāk jautājumu nekā atbilžu."

Psihopātija tiek definēta kā personības traucējumi, kam raksturīga antisociāla uzvedība, grūtības izjust empātiju un vainas apziņu, kā arī pastiprināts egoisms.

LETA, ABC/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 73
"Mēs ķērām bērnus kā futbola bumbas" - video, kā ugunsdzēsēji no degošas ēkas izglāba bērnus 6
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 311
Skatīt visus komentārus