Īstenojot projektu, skolas vēlas panākt, lai tiktu atvieglota skolēnu slodze, tādējādi attīstot bērna pozitīvo attieksmi pret mācībām un nodrošinot skolēnu motivāciju mācīties. Par šo projektu sprieda Rīgas domē (attēlā).

10 Rīgas skolās ar "jēgpilniem mājasdarbiem" centīsies atvieglot skolēnu slodzi 3

Sievietēm
2016. gada 15. septembrī 08:47 2016. gada 15. septembrī 08:47
Īstenojot projektu "Jēgpilni mājasdarbi", atvieglos skolēnu slodzi, tādējādi attīstot bērna pozitīvo attieksmi pret mācībām un nodrošinot skolēnu motivāciju mācīties, informēja Rīgas domē.

Trešdien tika prezentēts projekts "Jēgpilni mājasdarbi", kas tapis pēc desmit Rīgas vidusskolu iniciatīvas, sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (LU PPMF) mācībspēkiem. Tā mērķis ir izstrādāt un praksē pārbaudīt mājasdarbu vietu un lomu bērnu mācīšanās procesā, kā arī veicināt skolēnu sasniegumu motivāciju.

Īstenojot projektu, skolas vēlas panākt, lai tiktu atvieglota skolēnu slodze, tādējādi attīstot bērna pozitīvo attieksmi pret mācībām un nodrošinot skolēnu motivāciju mācīties.

Divu mācību semestru laikā projekta dalībnieki apzinās mājasdarbu uzdošanas un pārbaudīšanas praksi, lai to mainītu atbilstoši bērnu vajadzībām un mūsdienu izglītības tendencēm, kā arī izstrādās un praksē pārbaudīs pedagoga darbības modeli, kurā mājasdarbu loma mainās, kļūstot par jēgpilnas mācīšanās sastāvdaļu.

Tāpat tiks veicināta skolēnu sasniegumu motivācijas attīstība, lai uzlabotu mācību sasniegumus un sekmētu radošu un izglītotu jauniešu skaita pieaugumu. Par mājasdarbu izmantošanu mācību procesā tiks uzklausīta arī Somijas pieredze.

Projektā piedalās Rīgas Rīnužu vidusskola, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas 84.vidusskola, Rīgas Juglas vidusskola, Rīgas 53.vidusskola, Rīgas 28.vidusskola, Rīgas 80.vidusskola, Rīgas Š.Dubnova Ebreju vidusskola, Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskola un Rīgas Teikas vidusskola.

LETA/ Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Izpētīta Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna slimības vēsture un noskaidrots, kādēļ viņš trako 20
Politiķu stils: ko mums cenšas pavēstīt Merkele ar savām žaketēm un Tramps - ar kaklasaitēm 6
Liepājnieki uz ielas pamana klaiņojam divus un trīs gadus vecus zēnus 10
Pievienot komentāru