Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rubenis grāmatā veltījis daudz uzmanības seksualitātes tematam.

Seksualitāte ir kas vairāk, nekā mēs domājam, saka teologs Rubenis 18

Attiecības
2016. gada 23. septembrī 09:02 2016. gada 23. septembrī 09:02
Ir jāmācās palūkoties, ka seksualitāte ir kaut kas vairāk nekā mēs domājam - nevis mazāk, bet vairāk. Tā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica teologs, kontemplācijas/meditācijas skolotājs Juris Rubenis, kurš nupat uzrakstījis grāmatu "Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss".

Viņš grāmatā veltījis daudz uzmanības seksualitātes tematam. "Es domāju, ka tur ir divas lietas. Vispirms - seksualitāte runā par ļoti svarīgu jautājumu. Mūsu attiecībām ar mūsu ķermeni. Principā šī joma ir diezgan komplicēta. Cilvēkiem mūsdienu pasaulē, sevišķi rietumu pasaulē, nav pārāk draudzīgas attiecības ar ķermeni. Respektīvi, mēs nejūtamies labi savā ķermenī," skaidroja Rubenis.

"Otra lieta - neraugoties uz to, ka daudzi mēdz, sacīsim, sūkstīties, ka pornogrāfija, sekss un kaili ķermeņi krustu šķērsu tiek rādīti un viss iet uz postu un galu, neraugoties uz visu to, mēs, iespējams, nepamanām, cik daudz skaistuma un dziļuma seksā patiešām var būt," vērtēja teologs.

Viens no konceptiem, ko viņš apskata grāmatā, ir šāds: ja nodalām mūsu seksualitāti no mūsu garīguma, cieš abas daļas, abas puses. Bet, ja mēs mācāmies apvienot mūsu seksualitāti un mūsu garīgumu, varam iegūt seksualitāti ar citu dziļumu un mūsu garīgums iegūst atbalstu ķermenī.

Vaicāts, kāpēc nolēmis rakstīt grāmatu par to, par ko, pēc viņa paša atzītā, runā teju ikviens, Rubenis norāda: paradokss ir tas, ka tieši tās tēmas, par kurām mēs visvairāk runājam, mēs dažkārt vissliktāk pazīstam. 

"Tās ir tēmas, kurās mēs it kā visu laiku esam iejukuši iekšā, bet kurās mēs, iespējams, nodarām visvairāk sāpju cits citam un kaut kā vislēnāk mācāmies un apgūstam," vērtēja teologs. Viņš vērtēja, ka lielākā daļa cilvēku, kas sāpina otru, neredz un nezina tajā brīdī, ko viņi dara. Un tik ilgi, kamēr neredzam to, ko darām, mēs turpinām to darīt.

"Un tāpēc arī šajā grāmatā diezgan liela daļa ir veltīta jautājumiem par mācīšanos labāk sevi iepazīt, satikt. Burtiski pamosties. Citiem vārdiem - ir kādām pārmaiņām jānotiek manī, lai šīs pārmaiņas varētu notikt arī mūsu attiecībās," skaidroja Rubenis.

Lūgts sniegt konkrētu ieteikumu, ko cilvēki varētu darīt uzreiz attiecību uzlabošanas vārdā, viņš mudināja mācīties, pārnākot mājās no darba, labāk sadzirdēt savu partneri. 

"Nevis nākt ar savu vēstījumu - kas man tagad te ir jāpasaka un kas te nav iztaisīts, un kas te nav sagatavots, un tagad klausies, ko es tev teikšu. Bet ar mērķi un uzstādījumu - es vēlētos atnākt šovakar pie savas sievas vai pie sava vīra un dzirdēt šo cilvēku, ieskatīties acīs un sajust, kas šajā cilvēkā notiek. Varbūt es desmit vai 15 gadus neesmu nekad papūlējies mēģināt sajust, kas šajā cilvēkā notiek," mudināja Rubenis.

Rubenis dzimis 1961.gadā, 1982.gadā ordinēts par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāju.1982.-1989.gadā kalpojis Liepājas Lutera draudzē, 1989.-2012.gadā - Rīgas Lutera draudzē, bijis viens no Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes atjaunotājiem 1990.gadā. 2011.gadā Rubenis absolvējis Lasāla Kontemplācijas skolas programmu un ordinēts par kontemplācijas/meditācijas skolotāju. 2012.gadā Rubenis paziņoja, ka nolēmis pārtraukt kalpot Rīgas Lutera draudzē, lai pilnībā pievērstos darbam meditācijas centrā "Elijas nams".

Rubenis ir 20 grāmatu un vairāk nekā 500 publikāciju autors un līdzautors latviešu, lietuviešu, igauņu, krievu, zviedru, vācu u.c. valodās. Nupat iznākusi viņa grāmata "Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss".

Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA 

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 2
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 51
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 104
Skatīt visus komentārus