Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Skaists Adventes vainags no dabiskiem materiāliem - floristes padoms, kā tādu uzmeistarot 9

Noderīgi ikdienā
2015. gada 27. novembrī 16:01 2015. gada 27. novembrī 16:01
Svētdien - pirmā Advente. Klusajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā iederēsies pašgatavots Adventes vainags, kurā ik svētdienu iedegt pa svecītei. Vari tādu darināt gan savai mājai, gan arī darbavietai - šie būs pietiekami lieli un pamanāmi, lai kļūtu par telpas galveno rotu. Padomos dalās floriste Anita Jaunliniņa.

Vainaga pamatu var nopirkt lielveikalos vai uztaisīt no salmiem, klūdziņām vai zariem. Neizvēlies egles zarus, jo tiem nobirs skujas jau pirms svētkiem! Derēs sudrabegle, priede, kadiķis, īve vai baltegle. Nostiprini vainagu ar diegu vai stiepli.

Svečtura garākā nagliņa paredzēta stiprināšanai vainagā, bet uz īsākās liek sveci.

Dekorēšanai noderēs čiekuri, egļu zari (vēlams, mākslīgie, jo dabiskie ātri nobirs, kaut arī jauki smaržos!), kaltēti āboli, apelsīni, kanēļa standziņas, rieksti, kastaņi, zīles. Papildus dabīgajiem materiāliem labi izskatās arī mākslīgie augļi, ogas, egļu mantiņas.

Apakšā vēlams pielīmēt papīru, lai skujas un gruži nebirst uz galda. Līmēšanai ērti izmantot karstās līmes pistoli, taču derēs arī PVA līme. Vainagu apliek ar kokosa šķiedru. Tās vietā vari izmantot, piemēram, sūnas vai salmus. Pāri līmē čiekurus.

Izkārto svečturus. Floriste Anita iesaka vispirms ielikt sveces un tikai tad ķerties klāt dekorēšanai.

Kaltētos augļus var līmēt ne tikai ripiņās pa vienam, bet arī sagriezt, pārlikt citu citam, pielīmēt čiekuriem. Vispirms kārto lielākos, tad mazākos rotājumus. Smukās lietas vēlams likt grupās. Kad dedzinās sveces, anīss un kanēļa standziņas jauki smaržos!

Skat, vainags ir gatavs!

Vēl dažas idejas!

Pieliekot tikai dažas citādas rotas – greznas atlasa lentes un mazas baltas odziņas –, iegūsti svinīgu noskaņu.

Dzīvespriecīgi oranžas sveces un tie paši dekorējumi, tikai līmēti mākslinieciskā haotiskumā...  un esat uzmeistarojuši pilnīgi citādāku vainagu.

Ilze Kalve / Foto: Ilze Kalve

Iesaka floriste Anita Jaunliniņa

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 50
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 19
Skatīt visus komentārus