Pirms aiziešanas no Konventa sētas direktores amata Vita Jermoloviča pamanījusies saviem darba devējiem nodarīt zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā, par puscenu no viesnīcas atpērkot automašīnu Mazda 6.

Skandāls politiskajās aprindās: tiesa no Vitas Jermolovičas piedzen naudu 68

Māja un dārzs
2015. gada 16. decembrī 07:13
Rīgas Tūrisma attīstības biroja un Rīgas autoostas padomes priekšsēdētāja, partijas "Gods kalpot Rīgai" valdes locekle, kādreizējā viesnīcas "Konventa sēta" direktore Vita Jermoloviča pamanījusies uzmest savus bijušos darba devējus, savā jaunākajā numurā raksta žurnāls "Likums un Taisnība".

Atklātībā nonācis Rīgas apgabaltiesas Civillietu kolēģijas spriedums, ar kuru no Jermolovičas par labu Latvijas–Vācijas kopuzņēmumam REHO (viesnīcas Konventa sēta īpašniekam) piedzīti 4503,65 eiro (3165,18 lati). Kopā ar tiesas izdevumiem Jermolovičai bijis jāšķiras no 4798,70 eiro.

Tiesājās vairākus gadus

REHO tiesāšanās ar Jermoloviču ilga vairākus gadus, tika iesniegtas apelācijas sūdzības, lieta izskatīta vairākās tiesu institūcijās. Spriedums stājies spēkā pirms diviem gadiem, bet pieejams plašākai sabiedrībai kļuvis tikai tagad. Viss liecina, ka kādreiz par sabiedrības dāmu uzskatītā un pašreiz galvaspilsētā nozīmīgos amatos esošā kundze ir rīkojusies visnotaļ savtīgi.

Jermoloviča bija Konventa sētas direktore no 1996. gada 1. decembra līdz 2009. gada 12. maijam. Neilgi pirms aiziešanas no darba viņa arī nodarīja zaudējumus viesnīcas īpašniekiem. Viss liek domāt, ka tieši šī rīcība arī bijusi par iemeslu, kādēļ Jermolovičai nācās atstāt šo darbu.

Noraksta un lēti pārpērk auto

2009. gada 28. aprīlī viņa izmaksāja ļoti prāvus atlaišanas pabalstus divām darbiniecēm – kopsummā 30 386,63 latus (43 236,28 eiro). Šos zaudējumus REHO tomēr neizdevās piedzīt.

Tā paša gada 13. februārī Jermoloviča no Konventa sētas bilances norakstīja vieglo automašīnu Mazda 6 SDN 2.0 Elegance, kas bija novērtēta par 6665,18 latiem (9483,70 eiro), un to tūlīt pati arī nopirka par 3500 latiem (teju 5000 eiro), par to neinformējot darba devējus.

Līdz ar to Jermoloviča, manipulējot ar REHO īpašumā esošās mantas norakstīšanu un pārdošanu, sev iegādājās vieglo auto par puscenu. Tiesa nosprieda, ka tas bijis nelikumīgi, un likusi Jermolovičai atmaksāt nodarītos zaudējumus.

Galvenā par tūrismu Rīgā

Pašlaik viņa vada Rīgas Tūrisma un attīstības biroju, kas pazīstams ar zīmolu Live Riga, un Rīgas Starptautisko autoostu. Tas nozīmē, ka viņa joprojām rīkojas ar lieliem naudas līdzekļiem un materiālajām vērtībām. Aptraipītā reputācija Jermolovičai neliedz ieņemt atbildīgus amatus Rīgas pašvaldības struktūrās un saņemt atlīdzību, kas ir lielāka nekā Valsts prezidenta mēnešalga.

Pēc aiziešanas no Konventa sētas Jermoloviča pievērsās politikai un kandidēja Rīgas domes vēlēšanās – 2009. gadā no Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa saraksta, 2013. gadā no apvienības Saskaņas centrs un Gods kalpot Rīgai saraksta. Abas reizes Jermoloviča arī kļuva par galvaspilsētas domnieci.

Vienlaikus, sākot aktīvi darboties Rīgas varas partijās, Jermoloviča sāka vadīt Rīgas Tūrisma attīstības biroju, kas attīstīja zīmolu Live Riga.

Savulaik Jermoloviča piedalījās ar leģendārajā TV raidījumā "Mini mani".

Naudas pietiek

Jermoloviču nevar uzskatīt par trūcīgu personu, kurai nepietiktu naudas, lai iegādātos lietotu automašīnu. Amatpersonas deklarācija liecina, ka pērn viņai bankā bija noguldīti vairāk nekā 73 700 eiro, algā viņa saņēmusi vairāk nekā 60 000 eiro.

Rīgas Tūrisma un attīstības birojā Jermoloviča saņēmusi 30 487,65 eiro, autoostā – 23 860,03 eiro, Rīgas domes Finanšu departamentā – 7639,38 eiro kopumā gadā. Viņas turīgums pieaudzis, esot partijā. 2010. gada deklarācijā, stājoties darbā domes struktūrās, norādīts, ka bankā Jermolovičai bijuši tikai 31 303,18 eiro lieli uzkrājumi.

Šo un citus stāstus lasi jaunākajā žurnāla Likums un Taisnība numurā.


Elmārs Barkāns, Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 28
  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 47
  • Bezvēsts pazudušo Juri atrod mirušu kādas mājas pagalmā 0