Artišoks atgādina milzīgu dadzi, un to var iegādāties lielveikalu dārzeņu nodaļās.

Receptes, ko iesākt ar dīvaino dārzeni - artišoku 5

Māja un dārzs
2016. gada 5. janvārī 10:12
Vairums Latvijas iedzīvotāju artišoku labprātāk ēd ar acīm, nevis muti – jo interesants un smuks jau tas ir, taču, kā to garšīgi apēst, ideju nav. Tāpēc dažas vienkāršākās un diētiskākās receptes piespēlēsim! Tajās norādītie apjomi paredzēti 4 porcijām.

Veikalā izvēloties šos dārzeņus, jāraugās, lai tie būtu kompakti, kauslapas nebūtu pārāk atvērušās un savītušas un lai tie būtu smagi, jo tas liecina, ka tie nebūs sažuvuši. Necenties izvēlēties lielākos eksemplārus, jo tas nav kvalitātes rādītājs.

Artišoki ebreju gaumē

4 svaigi artišoki

30 ml olīveļļas

svaigi drupināti pipari, sāls

Artišoka ziedam nolauz kātu un apakšējās raupjās zvīņas, nogriez augšgalu. Dziļā kastrolī uzkarsē eļļu un ar pamatni uz augšu tajā ieguldi sagatavotos artišokus. Karstā, bet ne verdošā eļļā cepini tos 20 minūtes. Lapiņām ir jābūt zeltītām un kraukšķošām. Noņem no uguns, ļauj, lai eļļa notekas, pasāli, sapiparo un – uzreiz galdā.

Artišoki romiešu gaumē

4 artišoki

1 daiviņa ķiploka

1 citrons, sula

4 mazi piparmētras zariņi

1 glāze sausa baltvīna

2 ēdk. olīveļļas

sāls, pipari, pēc garšas

Artišokiem nogriez raupjās zaļās lapas, atstājot kātu un dārzeņa maigi zaļo viducīti. Sīki sakapā ķiploku un piparmētru un ar šo masu apklāj artišoka viducīti. Liec tos dziļā kastrolī, pievieno vīnu, citrona sulu, olīveļļu, kā arī nedaudz ūdens, pasāli, sapiparo un uz mazas uguns sutini aptuveni 30 minūtes. Var ēst gan siltu, gan aukstu.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai Mārtiņa Rītiņa vistas dzīvo labāk par vidējo latvieti? Pārliecinies pats 2
  • Inese: "Mana dzīve būtu citāda, ja vecāki bērnībā būtu pateikuši, ka mani mīl" 12
  • Publicēts video, kurā mašīna uz Vestminsteras tilta ietriecas gājējos 0