Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Labāko restorānu trijniekā - "Vincents", "Bibliotēka No.1" un "Muusu".

Citvalstu šefpavāri nosauc pašus labākos Latvijas restorānus. Pirmā vieta pārsteigumu nesagādā 30

Garšīgi
2016. gada 13. janvārī 22:32 2016. gada 13. janvārī 22:32
Pieaicinot starptautisku žūriju, noskaidroti labākie restorāni Latvijā un, tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad "Ekselence labākā restorāna Latvijā" titulu ieguvis restorāns "Vincents", informē konkursa rīkotāji.

Otrajā vietā ierindojies restorāns "Bibliotēka No.1", bet godpilno trešo vietu ieņem restorāns "Muusu".

Tāpat labāko desmitniekā ierindoti restorāni "3 pavāru restorāns "Tam labam būs augt"'', "Riviera", "Kaļķu vārti", "36.līnija", "Ostas skati", "Koya" un "Vīna studijas restorāns".

Apbalvošanas ceremonijā, kas noslēdzās šodien vēlu vakarā "Aldara muzejā", tika paziņoti arī vairāku speciālbalvu ieguvēji - ""Live Rīga" labākā jaunā restorāna 2015" titulu ieguvis restorāns "3", bet labākā deserta balvu "Ekselence labākais deserts 2015", tāpat kā pērn, ieguva restorāns "Vincents". Restorāns "Muusu" ieguva "Aldara specbalvu" par "straujāko lēcienu".

"Ekselence 30 labākie restorāni Latvijā 2015" nosaka atbilstoši starptautiskajai praksei - vispirms interneta aptaujā vietējie restorānu jomas eksperti nobalsoja par labākajiem restorāniem, katru no tiem izvērtējot, piešķirot punktus par ēdienu, dzērieniem, apkalpošanu un atmosfēru.

Pēc iegūto rezultātu apkopošanas restorānus vērtēja starptautiska žūrija, kuru šogad veidoja 14 augstākā līmeņa šefpavāri no Vācijas, Zviedrijas, Igaunijas, Dānijas, Šveices, Somijas un Norvēģijas.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, labāko sarakstā iekļuvuši desmit jaunpienācēji. "Tā ir trešā daļa no labāko saraksta, kas liecina par veselīgu nozares attīstību, tādēļ svarīgi ir nestāvēt uz vietas, bet turpināt iesākto," sacīja projekta iniciators Normunds Norenbergs.

Labāko restorānu saraksta veidošanas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas restorānu kultūrai, izcelt restorānu kvalitāti un veicināt to apmeklēšanu.

Labāko restorānu saraksts ar ģenerālsponsora saldējuma "Ekselence", kā arī "Live Riga", "airBaltic" un "Aldaris" atbalstu tiek veidots trešo gadu pēc kārtas.

Pērn "Ekselence labākā restorāna Latvijā 2014" titulu ieguva restorāns "Vincents", otro vietu - "Bibliotēka No.1 restorāns", bet trešo vietu - "3 pavāru restorāns "Tam labam būs augt!"''.

LETA/Foto: AFP/EPA

Citi šobrīd lasa

Dumpinieku Ansis Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 13
Lilitas Ozoliņas dzīve bildēs. Izcilajai aktrisei šodien 70 7
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 6
Skatīt visus komentārus