Neaizmirsti, ka dienās, kad ēd klijas, jāizdzer vismaz 6–8 glāzes ūdens. Ūdens sekmēs kliju darbību un organisma attīrīšanos.

Organisma attīrīšana pavasarī. Uztura speciāliste iesaka: sāc ar klijām 6

Māja un dārzs
2016. gada 10. martā 07:01
Lai uzlabotu gremošanas trakta darbību, veicinātu vēdera izeju, ikdienā nāktos lietot vismaz vienu ēdamkaroti auzu vai kviešu kliju vai citus produktus, kas satur daudz šķiedrvielu. Māca uztura speciāliste Lizete Māldere.

Pievieno klijas dažādiem ēdieniem, ko izvēlies brokastīs, pusdienās vai vakariņās, piemēram, iemaisot kefīrā vai paniņās, tādējādi pagatavojot gardu un veselīgu kokteili, kas sekmē gremošanu un samazina izsalkumu.

Neaizmirsti, ka dienās, kad ēd klijas, jāizdzer vismaz 6–8 glāzes ūdens. Ūdens sekmēs kliju darbību un organisma attīrīšanos. Klijas jeb grauda apvalki ir vērtīgs un mūsdienās pat ļoti nepieciešams produkts, kas galvenokārt satur šķiedrvielas (šķīstošās un/vai nešķīstošās), minerālvielas (kāliju, magniju, dzelzi u. c.) un daudz B grupas vitamīnu. Ikdienā klijas nepieciešams lietot, ja ir gremošanas trakta problēmas, piemēram, aizcietējumi (vēdera izeja retāk nekā 1–2 dienās), cukura diabēts, paaugstināts holesterīna līmenis, un arī lai uzlabotu tā aizsargspējas. Klijas bieži vien tiek dēvētas par brīnumlīdzekli, un tās pieejamas dažādos veidos – maltā, īrisu, tablešu, pulvera veidā un pat ar dažādām garšām. Pirms to lietošanas lielos apjomos, piemēram, uztura bagātinātāju formā, labāk konsultējies ar kādu veselības aprūpes speciālistu.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Krievijas vēsturē baisākais maniaks Popkovs apsūdzēts vēl 60 sieviešu slepkavībās 12
  • 100 islāmticīgās lakatos sastājas uz Vestminsteras tilta Londonā 24
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 17