Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

FOTO: Rundāles pils rožu dārzs šobrīd zied pilnā krāšņumā

Māja un dārzs
14. jūnijā 16:29 2018. gada 14. jūnijā 16:29
Jauns.lv
Rundāles pils franču dārzā rožu ziedēšana sasniegusi savu kulmināciju. Aicinām visus apmeklēt dārzu un priecāties par skaistajām un smaržīgajām rozēm, portālu Jauns.lv informēja Rundāles muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bemberga.

Rožu dārzs ir īpašs ar vēsturisko rožu kolekciju. Tās jāsteidz iepazīt tagad, jo ziedēšana notiek tikai vienu reizi sezonā. Modernās rozes savu ziedēšanu turpinās arī otro un, iespējams, trešo reizi līdz vēlam rudenim. Rundāles pils rožu dārzs izveidots ornamentālā partera abās pusēs 1 ha platībā.

Sākotnēji tas iecerēts kā vēsturisko rožu dārzs, bet realizācijas gaitā izveidojies par rožu muzeju, kur skatāms arī mūsdienu rožu selekcionāru sasniegumus. Dārza austrumu un rietumu puses tālākos laukumos apskatāmas vēsturiskās rozes, kuras bija pazīstamas Kurzemes hercogistes pastāvēšanas un to nākamo pils īpašnieku grāfu Zubovu un Šuvalovu valdīšanas laikā līdz 1914.gadam. Rožu dārzs iepazīstina ar sugām, kuras visbiežāk izmantotas rožu selekcijā, angļu rozēm un dažādu krāsu rožu laukumiem. Pēc leģendas Rundāles dārznieks izaudzējis Zilo rozi, tāpēc pie dārznieka mājas izveidots Zilās rozes laukums, kas demonstrē zilo rožu kolekciju. Lai uzskatāmi parādītu dažādu valstu selekcionāru darbus, izveidoti t.s. valstu apļi, kur uzskatāmi redzami 17 valstu labākie 72 selekcionāru veikumi.

Muzejs aicina apmeklēt franču dārzu, kur 30. jūnijā norisināsies ikgadējie Dārza svētki. Skaistākajā rožu ziedēšanas laikā pils dārzā notiek Dārza svētki, kuros laipni gaidīti gan dārzkopības profesionāļi un dārzu mīļotāji, gan citi interesenti. Īpaši aicinām ģimenes ar bērniem.  Šā gada Dārza svētku tēma – “18. gadsimta izklaides”. Svētkos var ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu – uzvedums uz lielās skatuves vēstīs par dažādu spēļu un laika kavēkļu vēsturi, dažas no iecienītajām nodarbēm būs iespējams izmēģināt pašiem. Apmeklētājus uz lielās skatuves priecēs hip-hop mākslinieks Arvis Reiks, kā arī "Supernova 2018" finālists Markus Riva, svētku noslēgumā – grupas "Jumprava" koncerts.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Latvijas kultūras zieds pulcējas uz īpašu pirmizrādi, atklājot Rīgas Starptautisko kinofestivālu 3
Cilvēku ciešanas un neiedomājama postaža: FOTOREPORTĀŽA no vētras plosītas Floridas 19
Dāvida 50 nokrāsas #1: Kiviča aizlienētā bārda un lūgums Saeimai ar likumu aizliegt balināt matus 18
Pievienot komentāru

Собаку, которую хозяева использовали для секса, пришлось усыпить 1

Умиравшая от анорексии Кристина Корягина предстала перед публикой и назвала свой сегодняшний вес