Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vai zināji? Izlietotie tējas maisiņi var būt labs palīgs virtuvē.

Nemet laukā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 10

Noderīgi ikdienā
2016. gada 30. martā 12:05 2016. gada 30. martā 12:05
Ir lietas, ko neapdomīgi izmetam ārā, taču gudras saimnieces zina, ka tējas biezumi un maisiņi ir laba manta, ko saimniecībā var izmantot arī atkārtoti. Žurnāls "100 Labi Padomi" iesaka 5 veidus, kur vēl var lietot izmantotos tējas maisiņus.

1. Izmanto istabas augu mēslošanai

Pat divreiz izmērcētos tējas maisiņos joprojām ir gana daudz barības vielu, ko var izmantot istabas augu mēslošanai. Izlietoto maisiņu vai maisiņus iekarini lejkannā ar siltu ūdeni un atstāj pa nakti, lai ievelkas. Pēc tam ar šo ūdeni aplaisti augus. Vēl viens variants – atplēs maisiņu vaļā un saturu uzber uz augsnes puķu podā. Tējas biezumi ne tikai pabaros augus, bet arī aizkavēs pelējuma veidošanos uz augsnes virskārtas.

2. Uzlabo gaisu ledusskapī

Ledusskapī, kā zināms, ātri vien mēdz iemājot ne visai patīkami aromāti, bet iespēju izvēdināt nav. Tējas maisiņi šajā ziņā ir labi palīgi. Ieliec ledusskapī vairākus maisiņus, var pat katrā plauktā pa vairākiem. Tie ne tikai uzlabos smaržu, bet arī iesūks sevī lieko mitrumu, un līdz ar to produkti tik ātri nesastāvēsies.

3. Aizbiedē dažādus rāpojošus kukaiņus

Tējas smarža nepatīk daudziem sīkiem rāpojošiem insektiem, kas mīl no āra iemitināties mājās un dzīvokļos. Vietā, kur tie pamanīti, saliec izlietotos maisiņus vai arī tos pārplēs un izbārsti tēju tieši uz grīdas. Pēc vairākiem šādiem piegājieniem lielākā daļa kukaiņu pārvāksies citur.

4. Ņem palīgā ļoti netīru trauku mazgāšanai

Ja traukos palicis piekaltis ēdiens vai katls piededzis, ieliec trauku izlietnē, ielej siltu vai karstu ūdenī, ieliec vienu vai vairākus tējas maisiņus (atkarībā no netīruma pakāpes) un atstāj līdz nākamajam rītam. Visticamāk, ka trauku varēsi izmazgāt bez liekas beršanas un ķīmiskajiem līdzekļiem.

5. Neitralizē nepatīkamu aromātu apavos!

Pēc izmantošanas tējas paciņas atstāj, lai izžūst, un tad pa vienam vai diviem ieliec slēgtos apavos, kuri tiek bieži valkāti. Maisiņi uzsūks mitrumu un arī neitralizēs nepatīkamu aromātu. Šim nolūkam sevišķi labi noder piparmētru tējas maisiņi.


Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Krievijā noplūdusi radioaktīva viela, bet Čeļabinskas onkologs to uztver ar humoru 9
Pazudušo Beksteru meklēja Igaunijā, bet viņš atradās Valmierā 2
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 4
Skatīt visus komentārus