Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: Vida Press)

Briti izmisumā: Ķīna slēgta atkritumu importam 58

Zaļās dzīves ABC
7. janvārī 06:25 2018. gada 7. janvārī 06:25
Lielbritānijas atkritumu pārstrādes nozarē valda panika – no 1. janvāra Ķīna slēgusi savas robežas ārzemju atkritumiem. Līdz šim Apvienotā Karaliste gadā nosūtīja pārstrādei uz šo valsti līdz pusmiljonam tonnu plastmasas.

Lielbritānijas Atkritumu pārstrādes asociācijas izpilddirektors Saimons Ellins intervijā BBC atzīst, ka nezina, kā tuvākajā laikā risinās šo problēmu. Patlaban briti saviem spēkiem nespēj pārstrādāt ceturto daļu valstī saražoto plastmasas atkritumu.

“Mēs tik ilgi paļāvāmies uz Ķīnu,” atzīst Ellins. Šī valsts pārstrādāja arī 55% britu makulatūras. Daļu plastmasas drazu gatavas ņemt citas Āzijas valstis, bet ar to nepietikšot.

Lielbritānijas apkārtējās vides ministrs Maikls Govs atzīst, ka nav laikus apzinājies draudošās problēmas. Pārstrādes uzņēmumi atzīst, ka tagad valstī sāks uzkrāties plastmasas kalni, kurus vajadzēs apglabāt atkritumu poligonos vai sadedzināt, taču ne visās valsts daļās ir atkritumu dedzinātavas. Turklāt tas nav labākais risinājums.

Valdība apsver ideju ieviest nodokli vienreizējiem plastmasas iepakojumiem un iespēju nodot kā tukšo taru plastmasas pudeles. Parlamenta vides aizsardzības uzraudzības komiteja iesaka noteikt atšķirīgus nodokļus plastmasas iepakojumam – lielāko visgrūtāk, vismazāko visvieglāk pārstrādājamajam.

Citi šobrīd lasa

"Upuris vai pasūtītāja?" Maligina meitas savas pamātes Elīnas paziņojumus dēvē par provokāciju 51
Pēc ķīniešu prasības Francijā cenzē filmu par mūsu rokgrupu "Pērkons" 66
Pasauli saviļņo mazās princeses Šarlotes emocijas karaliskajās kāzās 11
Skatīt visus komentārus