Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lai radītu svinīgu noskaņu, nekas labāks par spodru, baltu galdautu joprojām nav izdomāts.

Galdauti atkal ir modē! Idejas un padomi omulīgai noskaņai

Noderīgi ikdienā
2016. gada 5. maijā 12:35 2016. gada 5. maijā 12:35
Mājoklis pēc elegantās minimālisma ēras kļuvis par moderna eklektisma ligzdu. Un vienkāršākais veids, ka telpu padarīt omulīgu, ir tekstilijas. Ne tikai ar aizkariem, spilveniem, bet arī gultas pārklājiem un galdautiem. Kādiem galdautiem? Visādiem! Idejas piedāvā žurnāls "100 Labi Padomi".

No dabīgajiem audumiem

Galdauts noderēs arī piknikā zaļumos vai jūras krastā.
Simpatizējot eko idejai, dominē kokvilna, lins, arī zīds un pat smalkvilna. Sākot no vienkārša raupja nepretencioza nebalināta lina vai kokvilnas auduma līdz grezniem zirnekļa tīmeklim līdzīgiem materiāliem, rakstiem žakardā un krāsainām ziedu un ornamentu apdrukām smalkvilnā.  

Vienkārši un krāšņi

Ziedu raksts - vienkārši un tajā pašā laikā krāšņi.

Der tikpat kā viss – no mūsu iemīļotā lina bēša toņos, vecmāmiņas viegli iedzeltējušajiem baltajiem smagajiem žakarda tehnikā austajiem, Itālijā un Francijā populārajiem zilās rūtiņās, vienkārši puķainiem, ar greznām atlasa apmalēm. Pat sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu glābiņam – mitrumizturīgajam brīnumaudumam ar teflona pārklājumu – vismaz jāizskatās, ja ne jāatdarina dabisko šķiedru struktūra.

Kārtu kārtām un izmantojot veco

Īstais laiks izvilkt no skapja omas rokdarbus. Ja tie drusku jāpielabo, nekas - jo tieši tas rada "īpašo garšu".
Iedzīvinot ideju “no veca jauns”, galdauts ir lielisks veids, kur tai izpausties. Veco un mīļo galdautu labākās daļas var apvienot jaunā izstrādājumā, izpaužoties gan ielāpu tehnikā, gan šuvju vietas maskējot ar nostepētām atlasa lentām vai pašdarinātām mežģīnēm. Var vienkārši galdu pārklāt ar vairākiem audumiem kārtu kārtās – šai misijai derēs pat lakati, kas aizkavējušies kumodes atvilktnēs. Ir laiks no kumodes izvilkt arī omas tamborējumus, un, ja gadās, ka tie drusku ir jāpielabo, nekas, tieši tas rada “īpašo garšu”.

Pašas tamborēts un izšūts krustdūrienā

Galdauts ir īstā vieta, kur čaklajām rokdarbniecēm izrādīt savus hobijus.

Galds ir īstā vieta, kur demonstrēt ziemas un rudens garo vakaru meditācijas rezultātu! Apaļš mežģīņains, četrstūrains robustās rūtiņās, ar izsmalcinātu zīda oderi, raibu raibais krustdūrienos ar ziedu pušķiem, ainavām un pat sava mīluļa portretu, klasiski sterils, ar cauro vīli un spodras tehnikā izšūtiem latviskajiem ornamentiem.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 32
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Pievienot komentāru