Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ja baziliks (kaut podiņā) nemīt laukā, kur ir pakļauts laikapstākļiem, vēlams pāris reižu dienā pārbraukt tam ar plaukstu un kārtīgi uzpūst dvašu, lai imitētu vēju.

6 ieteikumi, lai baziliks podiņā justos labi

Zaļās dzīves ABC
2016. gada 31. maijā 07:18 2016. gada 31. maijā 07:18
Itin bieži veikalos var nopirkt podiņus ar glītu baziliku, bet tas, atnests mājās, ātri vien nobeidzas. Taču, ja zina, kas vajadzīgs auga labsajūtai un kā to sagādāt, no viena šāda podiņa var gūt pat trīsreiz lielāku labumu.

1. Plēves iesaiņojums vismaz līdz brīdim, kamēr baziliks nokļūst pircēja mājās, nodrošina augam zināmu mikroklimatu, tāpēc pēc atnešanas no veikala nevajag uzreiz to noplēst; labāk katru dienu nogriezt pa 1–2 centimetriem zemāku. Līdz ar to tiks radīta iespēja bazilikam pamazām pierast pie jaunajiem apstākļiem.

2. Ja skaidri redzams, ka podiņā visiem bazilika stādiem vietas ir par maz vai arī augsne pārāk mitra, tad gan labāk uzreiz saudzīgi noņem iesaiņojuma plēvi. Pēc tam ceru pārdali uz pusēm vai sadali trīs daļās un iestādi divos vai trīs māla podiņos.

3. Sākumā jānoplūc noļukušās, sačokurojušās un brūnganās apakšas lapiņas. Pēc tam, kad baziliks ieaudzis, ēšanai plūc vai noknieb galotnītes, jo tad tas pieņemsies kuplumā un neveidos ziedus. Tiklīdz ļausi bazilikam uzziedēt, tā mūžs strauji ies uz galu. Jau ziedēšanas laikā lapas sāks izžūt un ātri vien nobirs.

4. Bazilika labsajūtai svarīgs ir optimāls mitrums – augsne nedrīkst būt ne par sausu, ne par mitru. Ja būs par sausu, lapiņas noļuks un strauji zaudēs sulīgumu, ja būs par mitru, arī noļuks un kātiņi nopūs. Lai baziliks saņemtu tik daudz mitruma, cik tam vajadzīgs, ir divi varianti: pirmkārt, katru dienu aplaisti ar tādu ūdens daudzumu, kas atbilst vienai desmitdaļai puķu poda tilpuma, vai, otrkārt, uz pusstundu ieliec podiņu traukā ar ūdeni.

5. Ņem vērā, ka bazilikam patīk silta un saulaina vieta, bet ne karsta pusdienlaika saule. Taču, ja gaisa temperatūra uz ilgāku nokritīsies zemāk par + 14 vai + 13 grādiem, arī tas bazilikam nepatiks, un augs sāks nīkuļot.

6. Ja baziliks (kaut podiņā) nemīt laukā, kur ir pakļauts laikapstākļiem, vēlams pāris reižu dienā pārbraukt tam ar plaukstu un kārtīgi uzpūst dvašu, lai imitētu vēju.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

FOTO. Redzēti sabiedrībā! Populāri Latvijas cilvēki visdažādākajos gadu mijas pasākumos 10
Šodien lielā ūdens iesvētīšana: pareizticīgie stāv rindā, lai gremdētos ledainajā Daugavā 63
Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 20
Pievienot komentāru