Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Madara Botmane izvēlas savu vasaras kokteili. FOTO

Māja un dārzs
2016. gada 15. jūnijā 14:00 2016. gada 15. jūnijā 14:00
Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane populārajā Andrejsalas restorānā „Koya” degustē šīs vasaras populārākos kokteiļus.

Ierodoties Andrejsalā, ar restorāna „Koya” vecāko bārmeni Juri Budņikovu Madara Botmane sasveicinās kā seni draugi. „Prieks tevi beidzot atkal te redzēt!” aktrisei smaidot teic bārmenis. „Kad bija vairāk brīva laika, šajā vietā biju visai bieža viešņa,” atzīst Madara, kurai šogad veiksmīgi izdevies aktrises darbu apvienot ar studijām Latvijas Mākslas akadēmijā, kur nupat Botmane spoži pabeigusi pirmkursnieces gaitas.

Madara Botmane ar interesi gatava nogaršot vasaras kokteiļus, bikli atzīdamās, ka šajā pēcpusdienā ir noskaņota no katra dzēriena nobaudīt vien pāris malkus, jo vakarā jākāpj uz skatuves teātrī. „Tomēr brīvdienās un siltos vakaros, kad vienkārši priecāšos par sauli un vasaru, bet par darbu nebūs jādomā, noteikti ar atspirdzinošo kokteiļu receptēm padalīšos arī ar saviem draugiem,” teic skatuves māksliniece, skatoties, kā bārmenis Juris jau smalcina ledu un piepilda dzēriena glāzi ar smaržīgajām piparmētru lapām, lai pagatavotu Madaras iecienītāko kokteili – mojito.

Kokteilis nr. 1

BACARDI MOJITO

Kas nepieciešams?

2 daļas BACARDI Carta Blanca ruma

4 laima daiviņas

12 svaigas piparmētras lapiņas

2 pilnas tējkarotes ar cukuru

1 daļa minerālūdens

piparmētru lapiņas dekoram

Kā pagatavot?

Maigi saspiediet laimu un pievienojiet cukuru. Saberziet piparmētras lapas starp plaukstām, ierīvējiet ar tām glāzes malu un ielieciet tās glāzē. Pēc tam, pusi glāzes piepildiet ar sasmalcinātu ledu, pievienojiet BACARDI Carta Blanca rumu un samaisiet. Piepildiet glāzi ar sasmalcinātu ledu, nedaudz minerālūdens un piparmētras lapiņām.

Mojito ir aktrises Madaras Botmanes visiecienītākais dzēriens vasaras sezonā.
Vērtē Madara Botmane:

 „Mojito, gan alkoholiskais, gan bezalkoholiskais, ir mans vasaras dzēriens nr. 1. Ziemā pēc ledus nekārojas, bet vasarā, karstā laikā, mojito man ir patīkamākais atvēsinošais dzēriens. Tādi izteikti saldi dzērieni nav manā gaumē, un šis kokteilis man ļoti garšo patīkamā rūgtuma dēļ. Piparmētru svaigums, cukurs, laims, kurā ir daudz C vitamīna, sasmalcināts ledus – tā ir ideālā kombinācija. Mojito labprāt malkotu ne tikai svelmainā dienā, bet arī jaukā vasaras vakarā. Šis kokteilis sniedz ne tikai atvēsinājumu, bet arī enerģiju. Es mēdzu ar salmiņu bakstīt piparmētras, izķeksēt no glāzes un tās apēst. Rodas neticama svaiguma sajūta.

Mojito man saistās arīdzan ar ļoti jaukām atmiņām. Pirms vairākiem gadiem ar Regnāru (Madaras vīrs teātra režisors Regnārs Vaivars – aut.) bijām Azerbaidžānā, un vienā vakarā man neprātīgi sakārojās mojito. Iegājām vienā kafejnīcā. Tās klāstā šī kokteiļa nebija, toties bija visas nepieciešamās sastāvdaļas. Personāls mums laipni tās atvēlēja, un tad Regnārs pats man bārā uztaisīja mojito. Pēc manām domām, tas bija vislabākais mojito, kādu jelkad savā dzīvē esmu nobaudījusi.”

Kokteilis nr. 2

Gin & Tonic

Kas nepieciešams?

džins „Bombay Sapphire”

Toniks

1 laima daiviņa

Ledus

Kā pagatavot?

Ielejiet 40 ml džina un 160 ml tonika Bombay Ball glāzē, kas piepildīta ar ledu. Kārtīgi sajauciet un dekorējiet ar laima šķēlīti.

Džins ar toniku Madarai Botmanei pat kā rūgtenas garšas cienītājai ir tomēr nedaudz par rūgtu. Viņa garšu neitralizētu ar labi daudz svaiga gurķa.
Vērtē Madara Botmane:

„Džinu ar toniku pati izvēlos ļoti reti, jo šis ir izteikti rūgts dzēriens. Lai gan šis kokteilis ir ne mazāk atspirdzinošs kā mojito, tā rūgtenā garša man ir pārlieku piesātināta. Patīk, ja džina un tonika kokteilī ir daudz svaiga gurķa, jo tas izteikto garšu neitralizē. Man ir viena kolēģe, kurai ļoti garšo šis dzēriens – ar viņu labprāt kopā iedzertu šo kokteili. Vairāk par vienu gan negribētu. Pasēdēšanu labprātāk turpinātu ar glāzi bezalkoholiskā mojito.”

Kokteilis nr. 3

MARTINI ROYALE® BIANCO

Kas nepieciešams?

Martini Bianco

Martini Prosecco

1 laima daiviņa

1 piparmētru lapiņa

Ledus

Kā pagatavot?

Piepildiet glāzi ar ledu, ielejiet 75ml Martini Bianco un 75ml Martini Prosecco. Izspiediet laima daiviņu un dekorējiet ar piparmētras lapiņu.

Nogaršojot Martini Bianco un Martini Prosecco savienojumu, Madara Botmane jau acumirklī iedomājas par kādu no savām draudzenēm, kurai šis kokteilis dikti garšotu.
Vērtē Madara Botmane:

„Ir rūgtenums, ir atvēsinošā piparmētra, tomēr teikšu godīgi – šis nebūs mans dzēriens. Es parasti izvēlos tīros kokteiļus, un divu alkoholisku dzērienu savienojumi mani mulsina. Šo dzērienu es varētu rekomendēt savām draudzenēm, vienai it īpaši, par kuru nojaušu, ka šis kokteilis varētu perfekti atbilst viņas gaumei.

Manuprāt, šis ir kokteilis, ko saulainā dienā varētu dzert ar draugiem terasē.”

Kokteilis nr. 4

MARTINI ® & TONIC

Kas nepieciešams?

Martini Bianco

toniks

1 laima daiviņa

ledus

Kā pagatavot?

Piepildiet glāzi ar ledu, ielejiet 75ml Martini Bianco un 75ml tonika. Izspiediet glāzē laima daiviņu.

Martini Bianco ar toniku Madarai garšo. Šo kokteili viņa vislabprātāk baudītu lēni un ilgi.
Vērtē Madara Botmane:

„Šis arī ir dzēriens uz rūgtenas bāzes. Man šādi kokteiļi ļoti garšo. Saldu kokteili varu izdzert vienu, bet pie nākamās glāzes jau šķebina. Šis noteikti tāds nav - šo es mierīgi varētu izmalkot pat divus un trīs vienā vakarā. Garšotu un neapniktu. Rūgtums atsvaidzina.

Manuprāt, ikvienam kokteilim īstā garša parādās, kad esi to izmalkojis līdz pusei. Ledus ir pakusis, sajaucies ar pārējo sastāvu. Man vispār kokteiļus man patīk baudīt lēni un nesteidzīgi. Tad arī alkohols iedarbojas lēni un nemanāmi. Tas ir long drink skaistums, ka tā ir dzeršana lēni, mierīgi, izbaudot mirkli, garšas savienojumus, smaržu.”

Madara atzīst, ka par savu vasaras kokteili viennozīmīgi izvēlas mojito. „Taču draudzenēm ieteikšu nobaudīt arī „Martini” ar toniku, ko kopā, foršā kompānijā, ļoti labprāt nobaudītu, piemēram, kādas kafejnīcas vasaras terasē.

Aktrise Madara Botmane degustē vasaras kokteiļus

Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar Martini / Foto: Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Skandāls šovbiznesā – konkurss “Supernova 2018” palicis bez vadītājiem! 15
Olimpiskajās spēlēs nedrīkst piedalīties arī Krievijas labākais biatlonists, slēpotājs un vairāki hokejisti 40
Aivis Freidenfelds cīnās un ir pilns apņēmības uzveikt smagu slimību