Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Laulības gredzens tiks nēsāt visu atlikušo mūžu, tāpēc tā izvēlei ir jāatlicina pietiekoši daudz laika. Svarīgākais gredzenu izvēlē ir metāls - tā stils un ilgmūžība.

Skaists un izturīgs: kādu materiālu izvēlēties laulību gredzeniem 6

Noderīgi ikdienā
2016. gada 25. jūnijā 08:01 2016. gada 25. jūnijā 08:01
Vasaras sezonā, kad kāzu laiks uzņem apgriezienus un kāzu plānošana pāra ikdienā kļūst par centrālo notikumu, svarīgi ir neapjukt plānotajos darbos. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir izvēlēties īstos laulību gredzenus.

Par gredzena metāla uzvēli stāsta "Chopard" zīmola vadītāja Latvijā Diana Keiran.

Dārgmetāli

Populārākā un tradicionālākā izvēle ir dzeltenais zelts, iespējams tādēļ, ka tas ir vispraktiskākais. Tīra zelta, jeb 24 karātu (sastāvā 99% zelts) gredzens ir pārāk mīksts, lai tiktu izstrādāts juvelierizstrādājumos. 22 karātu sastāvā ir 91,6 procenti tīra zelta, un arī šādā sastāvā tas ir ļoti mīksts, bet jau pietiekami izturīgs, lai to izmantotu laulību gredzeniem. Tomēr, ņemot vērā, cik bieži šis gredzens ir uz mūsu zeltnešiem, tad praktiskākie ir 18 karātu (satur 75% zeltu) un 9 karātu (37,5% tīra zelta) laulību gredzeni, kas veiksmīgāk pārvarēs ikdienu, būs labāk pasargāti no deformācijas un bojājumiem.

Šobrīd moderni un populāri ir baltā zelta gredzeni, tie ir izgatavoti no dzeltenā zelta, kuram ir piejaukti citi baltie metāli, piemēram, niķelis vai cinks, tādejādi iegūstot sudrabaino nokrāsu. Lai radītu reālu balto krāsu, baltā zelta juvelierizstrādājumi ir pārklāti ar rodiju (metāls līdzīgs platīnam). Diemžēl, šī rodija pārklājuma kārta, sliktākas kvalitātes gredzeniem novalkājas, tāpēc, jāizvēlas labas kvalitātes baltā zelta gredzens, bet ja šādu faktu esat konstatējis jau nēsāšanas procesā, tad juvelieri iesaka ik pēc 12 līdz 18 mēnešiem atkārtoti pārklāt gredzenu ar jaunu rodija kārtu.

Aizvien populārāki un pieprasītāki kļūst rozā zelta gredzeni. Tie savu krāsu ir ieguvuši pateicoties zelta un vara sakausējumam. Vistīrākā rozā zelta gredzenus var iegūt ar 18 karātiem – tā saturā ir 75% zelta, 25% vara, bet dažkārt var būt piejaukts arī nedaudz sudraba. Katrs uzņēmums piedāvā savu rozā zelta gredzenu nokrāsu, bet tas viss ir atkarīgs no metālu sakausējuma formulas, ko zīmoli parasti neatklāj.

Platīns ir spēcīgākais juvelierizstrādājumu metāls, izturīgs pret bojājumiem. Ja vien jūsu ģimenes budžets to ļauj, tad šī būs lieliska izvēle.

Palladiums ir ļoti līdzīgs platīnam, taču pieejamāks. Abi cēlmetāli ir vienādi sudrabaini, ar pulētu virsmu un hipoalerģiskām īpašībām.

Pieejamākais baltā metāla izstrādājums ir sudrabs. Sudraba rotas lietas parasti ir 92,5% tīra sudraba, un bieži vien uz gredzena ir prove “925”, kas nozīmē, ka juvelierizstrādājums satur 925 tūkstošdaļas sudraba.

Titāna gredzeni ir viegli, ar spožu pelēku toni un īpašu uzmanību ieguvuši vīriešu laulību gredzenu vidū. Lai gan metāls ir viegls, tas ir ļoti izturīgs.

Volframa gredzeni ir tērauda krāsas metāls, kas piedāvā ilgstošu spīdumu. Līdzīgi kā titāns, arī volframs ir ļoti izturīgs un īpaši populārs vīriešu laulību gredzenu vidū.

Kobalta gredzeni ir jaunākā tipa sakausējums, kas ir ļoti ciets, baltā krāsā un izturīgs pret nodilumu. Šis metāls ir smagāks nekā titāns un volframs, tāpēc tas ir ideāli piemērots tiem, kas meklē masīvus gredzenus. Kobalts ir četras reizes izturīgāks par platīnu, tāpēc tā ilgmūžība ir garantēta.


Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 23
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 38
Skatīt visus komentārus