Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Samanta teic, ka saspringtajā ikdienā alkoholiskus dzērienus lieto ļoti, ļoti reti. Taču brīvdienās viņa necenšas būt pašmērķīga atturībniece.

Samanta Tīna izvēlas savu vasaras kokteili. FOTO

Māja un dārzs
2016. gada 11. jūlijā 14:00 2016. gada 11. jūlijā 14:00
Populārā dziedātāja Samanta Tīna, kura šogad pārstāvēs Latviju konkursā „Jaunais vilnis” Sočos, Andrejsalas restorānā „Koya” degustē šīs vasaras aktuālākos vasaras kokteiļus.

Samanta Tīna, apsēžoties pie bāra letes, un gaidot, kamēr restorāna „Koya” vecākais bārmenis Juris Budņikovs piepilda glāzi ar pirmā vasaras kokteiļa sastāvdaļām, lūdz, lai viņas kokteiļiem cenšas nepievienot pārāk daudz ledus. Samantai ir jāsargā balss saites, jo vasarā ir daudz jākoncertē. Nu jau uzstāšanās bieži ir ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā. „No ledus cenšos izvairīties, un arī kafejnīcā iegādājoties bezalkoholisku limonādi, personālam vienmēr piekodinu, lai manā glāzē ledu neliek. Tāpēc arī kokteili vislabprātāk nedzeršu uzreiz, bet gan pagaidīšu vismaz kādu brītiņu, lai ledus pakūst un dzēriens pietuvotos istabas temperatūrai. Ja ārā ir pavisam karsts, pieļauju, ka varētu kļūt pielaidīgāka - vienu kokteili izdzeršu ar ledu, bet otru diez vai. Šoreiz – skatīsimies, kā sanāks,” pasmaida mūziķe.

Samanta teic, ka saspringtajā ikdienā alkoholiskus dzērienus lieto ļoti, ļoti reti. Taču brīvdienās viņa necenšas būt pašmērķīga atturībniece. „Vispār manā gaumē ir rūgteni un skābeni kokteiļi, taču ir arī izņēmumi, un ir daži dzērienu sajaukumi, kuros man prasās pēc saldākas garšas,” stāsta Samanta Tīna, sniedzoties pēc pirmā atspirdzinošā vasaras kokteiļa – mojito glāzes.

Kokteilis nr. 1

BACARDI MOJITO

Kas nepieciešams?

2 daļas BACARDI Carta Blanca ruma

4 laima daiviņas

12 svaigas piparmētras lapiņas

2 pilnas tējkarotes ar cukuru

1 daļa minerālūdens

piparmētru lapiņas dekoram

Kā pagatavot?

Maigi saspiediet laimu un pievienojiet cukuru. Saberziet piparmētras lapas starp plaukstām, ierīvējiet ar tām glāzes malu un ielieciet tās glāzē. Pēc tam, pusi glāzes piepildiet ar sasmalcinātu ledu, pievienojiet BACARDI Carta Blanca rumu un samaisiet. Piepildiet glāzi ar sasmalcinātu ledu, nedaudz minerālūdens un piparmētras lapiņām

Vērtē Samanta Tīna:

 „Mojito ir standartiņš, tomēr šo kokteili ir jāprot sajaukt. Man patīk saldā mojito versija – ar brūno cukuru. Šis man ir nedaudz par skābu. Manuprāt, mojito ir dzēriens, ko var malkot jebkurš un jebkādā kompānijā, galvenais, lai ārā gaisa temperatūra ir virs 20 grādiem. Manā ideālajā versijā tā būtu skaista pievakare, un šis kokteilis būtu lielisks atveldzējums pēc grūtas darba dienas. Vislabāk jaukā kompānijā, jo mojito, pēc manām domām, ir kompānijas kokteilis.”

Samanta Tīna atzīst, ka mojito kokteili viņa vēlētos krietni saldākā versijā.

Kokteilis Nr. 2

Gin & Tonic

Kas nepieciešams?

džins „Bombay Sapphire”

Toniks

1 laima daiviņa

Ledus

Kā pagatavot?

Ielejiet 40 ml džina un 160 ml tonika Bombay Ball glāzē, kas piepildīta ar ledu. Kārtīgi sajauciet un dekorējiet ar laima šķēlīti.

Vērtē Samanta Tīna:

„Nu džins ar toniku ir jau vairāk manā gaumē, jo ir rūgtens. Viens no maniem mīļākajiem augļiem ir greipfrūts, un te tā rūgtenuma nots ir izteikti jūtama. Šī man ir ideālā garšu kombinācija. Tomēr, salīdzinot ar mojito, džinam ar toniku piemīt arī tas saldumiņš, kas man patīk. Šis kokteilis nešķebina, bet gan sniedz atspirdzinājumu. Protams, džins ar toniku ir šerpāks dzēriens par mojito, tāpēc tā malkošanai noteikti jāizvēlas brīvdiena, kad nav jāsēžas pie auto stūres, vai arī jāsagaida vakars, kad ir iespēja atpūsties, pabaudīt vakaru kādā saulainā terasē.”

Džins ar toniku ir Samantas Tīnas vasaras kokteilis Nr.1.

Kokteilis Nr. 3

MARTINI ROYALE® BIANCO

Kas nepieciešams?

Martini Bianco

Martini Prosecco

1 laima daiviņa

1 piparmētru lapiņa

Ledus

Kā pagatavot?

Piepildiet glāzi ar ledu, ielejiet 75ml Martini Bianco un 75ml Martini Prosecco. Izspiediet laima daiviņu un dekorējiet ar piparmētras lapiņu.

Vērtē Samanta Tīna:

„Šis dzēriens gan galīgi nav manā gaumē. Man nepatīk dzirkstoši dzērieni, tomēr man ir draudzene, kuru ļoti labprāt pacienātu ar šādu kokteili. Otrkārt, šis kokteilis manām garšas kārpiņām ir stipri par saldu.”

„Martini” Royale Bianco kokteilis Samantai Tīnai šķiet pārāk salds. Dziedātāja arī atzīst, ka parasti neizvēlas dzirkstošus dzērienus.

Kokteilis Nr. 4

MARTINI ® & TONIC

Kas nepieciešams?

Martini Bianco

toniks

1 laima daiviņa

ledus

Kā pagatavot?

Piepildiet glāzi ar ledu, ielejiet 75ml Martini Bianco un 75ml tonika. Izspiediet glāzē laima daiviņu.

Vērtē Samanta Tīna:

„Šis jau ir tuvāk manai gaumei, jo nav tik pārmērīgi salds. „Martini” ar toniku ir klasisks dzēriens, kas teicami atvēsina un atsvaidzina. Šo kokteili es labprāt malkotu kādā dzimšanas dienas ballītē. Tas ir vienkāršs, klasisks, un arī nav izteikti dzirkstošs.

„Martini” ar toniku Samantai garšo. Viņasprāt, šis ir teicams kokteilis, lai atveldzētos un atvēsinātos karstā vasaras dienā.

Samanta Tīna atzīst, ka, no visiem četriem kokteiļiem viņas favorītdzēriens ir džins ar toniku. Tomēr vasaras atspirdzinājuma dažādībai citkārt viņa labprāt nobaudītu arī kādu glāzi „Martini” ar toniku.

Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar Martini/Foto: Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Rīgas viesnīca no darba atlaiž sievieti, kura atteicās saņemt algu aploksnē 42
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 23
Pret dzērušo skolnieku, kurš uzbruka policistam, sākts kriminālprocess 68