Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ja īpašnieks vēlas saņemt kompensāciju par piesārņotajiem ūdeņiem, jāvēršas tiesā pret vaininieku.

Guntis: "Kaimiņš savu auto mazgā manā dīķī..." 8

Zaļās dzīves ABC
2016. gada 5. augustā 20:31 2016. gada 5. augustā 20:31
“Kaimiņš mazgāja savu auto, manā dīķī ielaida dīzeļdegvielu, un nekādu kompensāciju par to neesmu saņēmis. Gribu noskaidrot, vai varu vērsties pret piesārņotāju,” vaicā lasītājs Guntis.

Valsts vides dienesta (VVD) Juridiskā departamenta Juridiskās daļas juriste Ieva Mikosa skaidro, ka šādos gadījumos jāziņo pašvaldības policijai, var vērsties arī jebkurā VVD reģionālajā vides pārvaldē, zvanīt vai rakstīt e-pastu un informēt par vides piesārņojumu. Informācija pieejama VVD interneta vietnē: www.vvd.gov.lv/kontaktinformacija . Dienesta tālrunis – 67084200.

Iespējams ziņot arī ar mobilās lietotnes Vides SOS palīdzību, kas darbojas ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Pārkāpums jānofotografē ar viedtelefonu, jāapraksta un jānosūta VVD.

Konkrētajā gadījumā saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58. pantu fiziskajām personām paredzēts naudas sods no 70 līdz 700 eiro, iespējama arī transportlīdzekļa konfiskācija. Juridiskajām personām draud sods no 350 līdz 2900 eiro ar vai bez spēkrata konfiskācijas.

Ja īpašnieks vēlas saņemt kompensāciju par piesārņotajiem ūdeņiem, jāvēršas tiesā pret vaininieku. Viņam arī būs jāsedz izdevumi par piesārņojuma novērtēšanu, novēršanu, seku likvidēšanu.

Elmārs Barkāns, “Kas Jauns Avīze” / Foto: Shutterstock


Citi šobrīd lasa

Kosmetoloģes padoms par mazgāšanos ziemā: "Dušā ir jāiet, cik vien reti iespējams"
"Man ir 27 gadi, un es negribu mirt" - pasauli aizkustina jaunas sievietes vēstule dienu pirms viņas nāves 9
"Ryanair" jaunie bagāžas noteikumi jau spēkā. Kā to izjūt pasažieri? 7
Skatīt visus komentārus