11 Foto
Šūpuļtīkli darināti gan no neilona un brezenta, gan klūgām un pat plastmasas dārza tīkla – no visa, kas mājā un apkārtnē atrodams.

Pašu darināts šūpuļtīkls – viegli! Māca raiskumiete Baiba

Māja un dārzs
2016. gada 12. augustā 14:50
Māksliniece Baiba Rasa savā lauku mājā Raiskumā šūpuļtīklus dārzam darinājusi pati, uzskatāmi pierādot, ka vienreizīgu un neatkārtojamu zvilni var izgatavot no jebkura materiāla. Šūpuļtīkli darināti gan no neilona un brezenta, gan klūgām un pat plastmasas dārza tīkla – no visa, kas mājā un apkārtnē atrodams.

*

Laiva

izgatavota no milzīgas vētrā nolauztas egles zariem un elastīga sintētiska materiāla: pamīšus sastiprināti divi nomizoti zari (egļu zari ir lokani), galos saskrūvēti ar skrūvēm, un šīs vietas nomaskētas ar auklu tinumu. Pēc esošās formas piegriezts audums. Divās kārtās likts audums ar rupju sintētisku auklu piešūts kārtīm pamīšus divās rindās, lai gadījumā, ja diegs pārtrūkst, gulētājs neizkrīt cauri tīklam.

*

Klūgu tīkls

ir lieta trīs vienā – vasarā šūpuļtīkls, ziemā – radiatoru aizsegs, pavasarī – celiņš mitrām vietām. 180 cm garais šūpuļtīkls izgatavots no 90 cm gariem lazdu (var izmantot arī kārklus un citu koku vai krūmu klūgas) zariem, kas sastiprināti ar sintētisku auklu tamborēšanas tehnikā. Gali nostiprināti ar resnākiem sprunguļiem un iekārti divās, nevis vienā auklā – lai stabilāks. Pēc tīkla satamborēšanas zari apstrādāti ar brūnas krāsas pinoteksu, lai ilgāk kalpo. Klūgas var krāsot arī citās krāsās – interesants efekts, ja katrs kociņš krāsots savā krāsā. Mīkstākai gulēšanai tīklam var uzklāt seģeni.

*

Dārza tīkls

izgatavots no veikalā nopērkamā gatavā plastmasas dārza tīkla. Tas pieejams dažādās krāsās, un no tā elementāri izgatavot šūpuļtīklu – nogriež vajadzīgajā platumā un garumā, galos iešuj gludus sprunguļus (piemēram, slotas kātu) un iekarina auklās. Pat nekas nav jāapstrādā, jo tīkls ir armēts un neirst.

 

Žurnāls “100 Labi Padomi” / Foto: no privātā arhīva
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 3
  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 29
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 16