Dabas fonda projektu vadītājs Jānis Reihmanis (pa kreisi) un ornitologs Artūrs Laubergs Engures ezerā. Rokās – lielie dumpji, kas tūlīt dosies savās gaitās.

Putnu pētnieki ar raidītājiem aprīko lielos dumpjus 6

Zaļās dzīves ABC
2016. gada 14. augustā 15:13 2016. gada 14. augustā 15:13
Latvijas Dabas fonda eksperti Engures ezerā ar satelītraidītājiem aprīkojuši trīs lielos dumpjus.

Projektā Life Coastlake pavasarī sākta šo putnu aprīkošana ar raidītājiem, lai noskaidrotu sugas biotopu izvēles likumsakarības un novērtētu apsaimniekošanas pasākumu efektivitāti. Satelītraidītāju dati sniegs arī citu vērtīgu un jaunu informāciju par dumpju ekoloģiju gan ligzdošanas, gan pēcligzdošanas un migrācijas laikā.

29. aprīlī pirmais Polijas kompānijas Ecotone ražotais raidītājs uzlikts pieaugušam dumpju tēviņam. Sākotnēji putns uzturējās mitrājā, kurā to noķēra, bet maija pirmajā pusē sāka klejojumus, pārlidojot starp nelieliem mitrājiem plašākā teritorijā Kandavas, Brocēnu un Saldus novadā.

No 5. jūnija putns uzturas aptuveni 40 hektāru lielā, gandrīz pilnībā ar niedrēm aizaugušā dīķī aptuveni 17 kilometrus no ķeršanas vietas un domājamās ligzdošanas teritorijas.

Jūlija sākumā Engures ezera vidusdaļā ar raidītājiem aprīkoja pieaugušu mātīti un šogad izšķīlušos jauno putnu. Abi dumpji turpina uzturēties Engures ezerā.

Kasjauns avīze/Foto: Shutterstock


Citi šobrīd lasa

Krištianu Ronaldu dēls parāda, ka varētu būt vēl talantīgāks par savu tēvu 10
Jau šonakt Latvijā gaidāms sniegs; trešdien var veidoties sniega sega 9
Meklējot vainīgos mazā Ivana nāvē, atlaista policijas darbiniece 17
Skatīt visus komentārus