Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dabas fonda projektu vadītājs Jānis Reihmanis (pa kreisi) un ornitologs Artūrs Laubergs Engures ezerā. Rokās – lielie dumpji, kas tūlīt dosies savās gaitās.

Putnu pētnieki ar raidītājiem aprīko lielos dumpjus 6

Zaļās dzīves ABC
2016. gada 14. augustā 15:13 2016. gada 14. augustā 15:13
Latvijas Dabas fonda eksperti Engures ezerā ar satelītraidītājiem aprīkojuši trīs lielos dumpjus.

Projektā Life Coastlake pavasarī sākta šo putnu aprīkošana ar raidītājiem, lai noskaidrotu sugas biotopu izvēles likumsakarības un novērtētu apsaimniekošanas pasākumu efektivitāti. Satelītraidītāju dati sniegs arī citu vērtīgu un jaunu informāciju par dumpju ekoloģiju gan ligzdošanas, gan pēcligzdošanas un migrācijas laikā.

29. aprīlī pirmais Polijas kompānijas Ecotone ražotais raidītājs uzlikts pieaugušam dumpju tēviņam. Sākotnēji putns uzturējās mitrājā, kurā to noķēra, bet maija pirmajā pusē sāka klejojumus, pārlidojot starp nelieliem mitrājiem plašākā teritorijā Kandavas, Brocēnu un Saldus novadā.

No 5. jūnija putns uzturas aptuveni 40 hektāru lielā, gandrīz pilnībā ar niedrēm aizaugušā dīķī aptuveni 17 kilometrus no ķeršanas vietas un domājamās ligzdošanas teritorijas.

Jūlija sākumā Engures ezera vidusdaļā ar raidītājiem aprīkoja pieaugušu mātīti un šogad izšķīlušos jauno putnu. Abi dumpji turpina uzturēties Engures ezerā.

Kasjauns avīze/Foto: Shutterstock


Citi šobrīd lasa

14 fakti par Meganu Mārklu, kurus tu vēl nezināji 8
Arī viņi ir daļa no armijas. FOTOREPORTĀŽA, kā Krievijas militārajā bāzē Abhāzijā izturas pret sargsuņiem 24
Kolumbijā pārlūzis 280 metru augsts tilts; desmit strādnieki nositušies kritienā 1
Skatīt visus komentārus