Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Smilšakmens atsegumi Salacas krastos.

Mazsalacā aicina iepazīt dabas daudzveidību

Zaļās dzīves ABC
2016. gada 19. augustā 10:34 2016. gada 19. augustā 10:34
Mazsalacā, Valtenberģu muižas parkā, 20. augustā pie pašas Salacas upes ikviens varēs iepazīt dabas daudzveidības vērienu no pēcpusdienas līdz pat tumsai.

Biedrības Jauniešu vētra rīkotais pasākums Piliens dabas sāksies pulksten 16, galvenais uzsvars ir ūdens un smilšakmens atsegumu iepazīšana, kā arī Salacas apkārtnes daba.

Kopā ar ģeologu būs iespēja izzināt smilšakmens rašanās vēsturi, uzzināt, vai pie mums kādreiz ir bijis tik silts kā tropos un augušas palmas.

Varēs piedalīties spāru pārvēršanās cikla darbnīcā, veidot kuģīšus no ezermeldriem, noskaidrot visu par bitēm smilšakmens atsegumos, radošajās darbnīcās apgleznot akmeņus, iemēģināt spēkus alpīnisma trasītē, skanēs muzikāli priekšnesumi.

Varēs iestiprināties ar skautu maizītēm, ceptām virs ugunskura, un upesmētru tēju. Vakara daļā no 20 muižas parkā dziesminieks Mikus Frišfelds dāvās ģitārspēles koncertu.

No 21 gaidāma sikspārņu izpēte, kukaiņu spīdēšana, ūdens glezniecības šovs un ēnu teātris ar pavisam svaigu izrādi Kaija vārdā Dž. Livingstons. Kukaiņu pētnieki lūkos, kādi naktstauriņi dzīvo parkā pie upes.

Dalība ir bez maksas, pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds un Mazsalacas novada pašvaldība. Detalizēta programma pieejama mājaslapās mazsalaca.lv un ej.uz/jauniesuvetra.

"Kas Jauns Avīze" / Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva


Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 43
Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 34
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 10
Pievienot komentāru