Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jānis Jarāns savu jauno palīgu sauc par Zigi: “Tajā dienā, kad atveda “iRobot”, bija Zigfrīdi, un arī robots tā strādā – zigi, zigi -, tāpēc ar sievu nolēmām, ka nosauksim to par Zigi!”

Jarāns: "iRobot ņemšu līdzi ciemos"

Tīras grīdas katru dienu
2016. gada 7. jūlijā 08:00 2016. gada 7. jūlijā 08:00
Aktieris Jānis Jarāns ar “iRobot” ir saskāries ne reizi vien – tas taču darbojas seriālā “UgunsGrēks”, kurā filmējas arī Jānis. Taču nu aktieris pats var pārbaudīt, cik noderīgs ir šis robotizētais grīdas uzkopējs.

Šis laiks Jānim Jarānam ir svētku pilns – vispirms Līgo vakars, tad Jāņi, bet nākamajā dienā, 25. jūnijā, viņam ir dzimšanas diena. „Tā nu sanācis, ka Jāņos es nesaņemu dāvanas ne vārdadienā, ne dzimšanas dienā. Nu man gan ir pagadījusies jauka dāvaniņa,” par testēšanā saņemto grīdas sausās uzkopšanas robotu “ iRobot Roomba 980 ” gandarīts ir Jarāns, kas par robotu dzirdējis labas atsauksmes no kolēģiem, kuri tādu jau ir iegādājušies.

Jānis dzīvo tā sauktajā hruščovenē Rīgā, Eksporta ielā. Dzīvoklis aktierim ir neliels – trīs istabas –, taču tās nākas tīrīt katru dienu. Kāpēc? „Lieta tāda, ka mums blakus ir dzelzceļš, pa kuru uz ostu katru dienu pārvadā dažādas kravas, tostarp ogles. Tāpēc, tiklīdz dzīvoklī paver logu, tā visa māja pilna putekļiem. Pie preču vilcienu trokšņa jau esmu pieradis, pie putekļiem gan ne. Tie man reāli traucē un kaitina. It sevišķi tagad, kad pie mums biežs viesis ir mazmeitiņa. Meitēnam ir jau gads, māk pati staigāt, bet tik un tā viņa bieži uz grīdas spēlējas. Taču grīda ir vienos putekļos, spēj tik tīrīt! Bet tagad šī problēma atkrīt, jo to visu lieliski izdara “iRobot”,” priecājas Jānis, piebilstot, ka robots lieliski atvieglo viņam dzīvi: „Nu mums ar kundzi vairs nav tik daudz jātērē laiks mājas uzkopšanai.”

Jarāns slavē robota vienkāršo lietošanu. „Man kā cilvēkam, kurš ar tehniku ir uz jūs, “iRobot” ir tieši laikā. Nekā sarežģīta, viegli apgūstams. Atliek tikai nospiest podziņu, un robots pats visu izdara – ja nepieciešams, pats dodas uzlādēties uz bāzes staciju. Arī apkope ir ļoti vienkārša,” secinājis aktieris, sakot, ka ir pieradis gan pie robota dūkoņas, gan pie tā, ka nu mājās kaut kas pēkšņi var parādīties ceļā pie kājām. „Es pie tā jau pieradu seriāla “UgunsGrēks” filmēšanā. Tur tas robots visu laiku braukā šurpu turpu, tāpēc jābūt gatavam, ka tas pēkšņi kaut kur parādīsies. Es kā policists tur bieži vien skraidu, sliktos tvarstīdams, tāpēc jābūt gatavam palēkties, kad kaut kur robots no stūra izlien. Tāds negaidīts un scenārijā neparedzēts pavērsiens,” sirsnīgi smejas Jānis.

Jānis smejoties saka, ka tad, kad mājās ir viens, viņš ar robotu sarunājas: “Rādu tam, lai nāk te tīrīt, apvaicājos, kā klājas. Vismaz nav garlaicīgi!”

Viņš teic, ka noteikti iedos izmēģināt “iRobot” arī kaimiņam. „Man blakus dzīvo grupas “Triānas parks” bundzinieks Edgars Viļums. Ļoti foršs čalis. Padalīšos arī ar viņu, neesmu skops. Man jau tā viņu grupa “Triānas parks” ļoti patīk. Esmu bijis uz vairākiem koncertiem,” atzīstas aktieris, sakot, ka uz Jāņiem robotu noteikti vedīs uz savu lauku īpašumu Engurē. „Robotiņam, gluži kā sunītim, jādod plašums, kur izskrieties. Mums jau tas Rīgas dzīvoklis nav diži liels, savukārt laukos gan tam būs, kur izvērsties un tīrīt. Bet varbūt iegādāties lielāku dzīvokli?” nosaka Jānis Jarāns, ar sev raksturīgo humoru piebilzdams, ka viņam padomā vēl kāds lielisks plāns, kā izmantot “iRobot”. „Ņemšu līdzi, kad iešu ciemos. Lai patīra citu mājas. Varbūt savāks kādu sīknaudiņu, kādu naudaszīmīti, kādu pērlīti uzlasīs, ko pēc tam pievākšu. Varbūt tikšu pie turības,” nosmejas Jarāns.

iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 980” ir aprīkots ar savācējrullīšiem, kas pasargāti no netīrumu uztīšanās, un divas reizes jaudīgāku jaunās paaudzes sūkšanas turbīnu. Roomba automātiski palielina sūkšanas jaudu, nonākot uz paklājiem un grīdas segām, – dziļākai tīrīšanai.

Robota navigācija ļauj tam apgūt un iztīrīt visas grīdas vienā mājokļa līmenī (līdz 185 m2), izveidojot precīzu vides karti un kontrolējot savu atrašanās vietu tajā, lai vajadzības gadījumā varētu uzlādēties un turpināt darbu no vietas, kur tas bija pārtraukts.

iRobot Roomba 980 ” varat attālināti vadīt, kontrolēt un iestatīt sev piemērotus tīrīšanas uzstādījumus, izmantojot “iRobot Home” aplikāciju savā tālrunī. Gudri. Vienkārši. Tīri.

iRobot servisa centrs: Bieķensalas iela 21 (Mūkusalas biroju ēka, blakus t/c Rīga Plaza)

Vairāk par iRobot grīdas uzkopšanas robotiem var uzzināt irobot.lv vai piezvanot 202 44 222

Ja arī jums ir interese par iRobot, varat pieteikties testam, zvanot pa tālruni 20244222 vai elektroniski mājaslapā www.irobot.lv/test


Kasjauns.lv/ Foto: Mārtiņš Ziders

Citi šobrīd lasa

No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 11
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 1
Kas tur labs un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī