71 Foto
Ellija Goldinga: "Mani sadusmoja tas, ka Glastonberijas festivāla programmā absolūtais vairākums ir vīrieši."

Ellija Goldinga apsūdz Glastonberijas festivāla rīkotājus seksismā 3

Izklaide
2015. gada 3. novembrī 08:18
Britu dziedātāja Ellija Goldinga nopēlusi mūzikas festivālu rīkotājus, jo tie neiekļaujot programmā pietiekami daudz sieviešu dzimuma izpildītājus.

28 gadus vecā dziedātāja norāda, ka seksisms esot izplatīts visā mūzikas industrijā. "Mani sadusmoja tas, ka Glastonberijas festivāla programmā absolūtais vairākums ir vīrieši," mūziķe teica intervijā žurnālam "Cosmopolitan". "Mani sadusmo vīrieši, kuri sacer noniecinošus dziesmu tekstus par sievietēm, taču sievietes sāk par to runāt."

Pagājušogad mūzikas festivālu rīkotāji saņēma nopēlumu par to, ka pietiekami netiekot pārstāvētas sievietes. Sociālajos tīklos tika publicēti Glastonberijas un Redingas festivālu plakāti, kuros atstāti tikai pavisam nedaudzie sieviešu izpildītāju vārdi.

Šogad grupa "Florence + the Machine" Glastonberijas festivālā aizvietoja amerikāņu rokgrupu "Foo Fighters". Taču dziedātāja Florense Velša ir vienīgā britu sieviete, kura uzstājusies uz "Pyramid" skatuves kopš 1999.gada, kad festivālu noslēdza grupa "Skunk Anansie".

Goldinga norādīja, ka priecājoties par Velšas uzstāšanos kā vienai no trim Glastonberijas festivāla galvenajiem viesiem. "Viss mainās, un man tas ļoti patīk," teica dziedātāja.

Goldinga divas reizes uzstājusies Glastonberijas festivālā, taču ne kā galvenā izpildītāja.


LETA/Foto: Vida Press
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 60
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 22
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 18