Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aiz ārēja spožuma internetā publicētajās bildēs slēpās meitenes īstās dzīves posts.

Interneta zvaigzne pamet soctīklus un atklāj patiesību par savām "perfektajām bildēm". FOTO 26

Trakā pasaule
2015. gada 8. novembrī 13:58 2015. gada 8. novembrī 13:58
Esena Onīla ir 19 gadus veca Instagrama zvaigzne no Kvīnslendas, Austrālijā. Jau kopš 15 gadu vecuma viņa sāka publicēt savus attēlus sociālajā vietnē, cerībā kļūt par "Feisbuka slavenību". Pēc gadiem ilgām pūlēm viņa savāca simtiem tūkstošus sekotāju soctīklos, bet tad kādā jaukā dienā pēkšņi nolēma aiziet.

­

Četru gadu laikā Esena uzcēla soctīklu impēriju ar vairāk nekā 766 000 sekotājiem Instagramā un vairāk nekā 250 000 abonentiem Jūtūbē. Viņas fanu tūkstošiem šķita, ka attēlos redzamā spozme arī ir meitenes īstā dzīve.

Taču patiesībā Esena jutusies ļoti nelaimīga.

Pirms pāris nedēļām Esena saviem sekotājiem paziņoja, ka labos savu "perfekto bilžu" aprakstus un pametīs soctīklus, atklājot visu patiesību, kas slēpjas aiz attēliem. Viņa izdzēsa no sava instagram profila tūkstošiem attēlu un pārdēvēja savu kontu par "Sociālie mediji nav īstā dzīve" (Social Media Is Not Real Life).

"Biju apsēsta ar to, lai manas bildes "patīk". Patiesībā biju pārņemta ar ideju, ka patīku citiem," savā mājaslapā raksta Esena. "Man izdevās sevi pārliecināt, ka kļūstot par "Feisbuka slavenību" es būšu laimīga mūžīgi mūžos. Šķita, jo vairāk cilvēku nospiedīs "like" pie manām bildēm, jo vairāk cilvēkiem patikšu arī īstajā dzīvē. Diezgan vienkārši, vai ne? Būt par Feisbuka slavenību nozīmē, ka tu visiem patīc. Meitenes vēlas draudzēties ar tevi, zēni - satikties. Visi par tevi runā, tevi skatās, stalko, un vēlas būt tādi, kā tu. Tāds bija mans sapnis 15 gadu vecumā."

Lūk, tikai dažas bildes, kas redzamas Esenas Instagram profilā, un to jaunie apraksti:

Te man bija pinnes un daudz meikapa. Smaidīju, jo likās, ka izskatos labi. Laime, kas balstīta uz estētiku nosmacēs tavu potenciālu šajā pasaulē.

Par foto šajā kleitā man samaksāja 400 dolārus. Tad man bija kādi 150 000 sekotāju. Zinu daudzus onlaina zīmolus, kas maksā pat 2000 dolāru par foto. Nav nekā slikta pieņemt zīmolu darījumus. Man tikai šķiet, ka tam jābūt visiem zināmam. Šai bildei nav satura. Vēlos pateikt, ka SOCTĪKLI NAV ĪSTI. Uzmanieties no tā, ko cilvēki reklamē, jautājiet sev, kāds ir nolūks katrai bildei.

NAV ĪSTĀ DZĪVE - uzņēmu kādas 100 foto līdzīgā pozā, cenšoties lai vēders izskatās labi. Tajā dienā gandrīz neēdu. Kliedzu uz mazo māsu, lai turpina fotografēt, kamēr beidzot biju apmierināta.

Tas galīgi nav dzenbudisms, kad iztaisies par dzenbudistu, uzņemot savu foto, kā tiecies pēc dzenbudisma, lai to pierādītu Instagramā.

Uzklāju meikapu, ieveidoju matus, uzvilku apspīlētu kleitu un lielas, neērtas rotaslietas... Uzņēmu vairāk kā 50 kadrus, kamēr sanāca tas, kas šķita, jums varētu patikt. Tad es to veselu mūžību apstrādāju vairākās programmās - lai tikai saņemtu kādu uzmanības apliecinājumu no jums.

Te man bija 16 gadi. 16!!! Šādi es neģērbos ārpus mājas, tikai šai bildei. Kas tā ir par apsēstību censties izskatīties vecākai, seksīgākai?

NAV ĪSTĀ DZĪVE - apmaksāta tējas reklāma. Jā, ja redzat meiteni ar daudz sekotājiem, kas Instagramā ietago tēju, viņām par to samaksāja prāvu žūksni. Kad es sāku, man maksāja 300 dolārus par bildi. Ar savu sekotāju skaitu tagad, es viegli varētu nopelnīt 2000 dolārus par bildi. Nav nekā slikta, ka saņemat naudu reklamējot produktus. Taču neatklāt, ka tā ir apmaksāta reklāma ir maldinoši.

APSTIPRINIET MANUS PŪLIŅUS IZSKATĪTIES SEKSĪGAI, KAMĒR VIENĪGĀ ŠĪS BILDES JĒGA IR MANS DUPSIS. Vēlos, kaut 16 gadu vecumā kāds mani sapurinātu un pateiktu "Tevī ir daudz vairāk, nekā tikai seksualitāte". Man šķita, ka tas ir viss, ko citi vēlas, kas patīk, kas ir stilīgi. Bet tajā nav nekā stilīga. Šis foto uzņemts ar mērķi, lai kāds nospiež "patīk". Tur nav nekā iedvesmojoša. Sociālie mediji ir ilūzija.
Tikmēr internetā Esenas "izgājiens" ir izsaucis gan sajūsmu, gan ne tik pozitīvu novērtējumu. Daži soctīklu lietotāji, kas personīgi pazīst meiteni, pauž, ka nevis Instagrams un Tviteris ir meli, bet gan pati Esena ir neīsta un melīga. Citi atklāj, ka pamest soctīklus viņu pamudināja nelaimīga mīla pret kādu modeli vārdā Bleiks Maikls no Losandželosas. Viņu attiecības ilgušas vien pāris nedēļas.

Daži zinātāji atklāj, ka Esena patiesībā pārdzīvo emocionālo krīzi pēc šķiršanās no modeļa Bleika Maikla.
Kāds ir Esenas patiesais nolūks aiziet no soctīkliem un izveidot pašai savu mājaslapu, - protams rādīs laiks.

­

Esena skaidro, kāpēc aiziet no soctīkliem
Kasjauns.lv / Foto: Instagram­

Citi šobrīd lasa

Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 40
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 43
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Skatīt visus komentārus