Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Drosmīgi, nudien drosmīgi! Visu cieņu francūžu gara spēkam spēt jokot pat šādos apstākļos.

Viņus neaptur pat traģēdija: franču satīriķi turpina jokot! FOTO 44

Trakā pasaule
2015. gada 17. novembrī 15:57 2015. gada 17. novembrī 15:57
Šodien iznākušais jaunākais „Charlie Hebdo” numurs pārsteidz visus. Vieni nespēj saprast, kā iespējams jokot brīdī, kad zemes klēpim vēl pat nav atdoti 129 teroraktos bojā gājušo cilvēku ķermeņi, citi slavē francūžu nesalaužamo garu.

Jaunāko satīras žurnāla numuru iesāk galvenais redaktors ar tekstu, ka visa izdevuma komanda ir satriekta par notikušo un sāpēs jūt līdzi visu cietušo ģimenēm un draugiem. Janvārī „Charlie Hebdo” saskārās ar islāmistu radikāļu uzbrukumu, kad redakcijas telpās tie sarīkoja slaktiņu, kas pāršalca visu pasauli un sērās ieveda Franciju.

Izdevuma redkolēģija saprot, ka uzbrukumu vienīgais mērķis ir iznīcināt Rietumos augsti cienītās vērtības un demokrātiju. Un tieši tāpēc karikatūru autori jaunākajā numurā atkal spējuši jokot – par sevi, par „tiem, viņiem” un par to, ka nesalūzīs.

„Mums ir pie vienas vietas, ka jums ir ieroči! Mums ir šampanietis!”

Attēls ar cauršauto būtni, no caurumiem līstot ārā svinību dzērienam šampanietim, – tāda ir franču satīriķu atbilde. „Mēs nebaidāmies,” viņi vēsta. Spēcīgi, ciniski, pašironiski.

Citā attēlā redzami debesīs pacēlušies spoki, padusē līdzi iespraustām bagetēm. Ar to domātas mirušās francūžu dvēseles... Drosmīgi, nudien drosmīgi.

„Mums viss ir normāli!”

Astrīda Bomis/Foto: Facebook

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 128
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 6
Skatīt visus komentārus