Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ingūna Stapāne šova laikā neiemantoja citu šova dalībnieku simpātijas. Viņa diezgan bieži bija spiesta sēsties uz izbalsošanas sola.

"Lauku sētā" skandāls. Kas melo un krāpjas? FOTO 98

Izklaide
2015. gada 25. novembrī 18:06 2015. gada 25. novembrī 18:06
LNT šova „Lauku sēta” dalībniece Ingūna Stapāne (38) no Lejasciema pagasta teic, ka jūtas saimnieces piekrāpta – par darbu saimniecībā nav saņēmusi algu, bet tikai vienu cūku. Saimniece aizstāvas, sakot, ka Ingūna ir sliņķe – „tūrists”, kas braukā, apzagdams Latvijas zemniekus.

Divu bērnu mamma un Latvijas sieviešu izlases regbiste Ingūna Stapāne žurnālam „Kas Jauns” saka, ka ir rūgtuma mākta. Pēc dalības LNT šovā Ingūna trīs mēnešus nostrādājusi „Lauku sētas” saimnieces Valentīnas Roziņas īpašumā. Tomēr ilgāk nav varējusi izturēt saimnieces nekaunību un atgriezusies mājās. „Trīs mēnešu darbs, un vienīgais, ko ieguvu, – viena cūka,” sašutusi ir Ingūna. Saimnieces solītos 100 eiro par darbu mēnesī viņa ne reizi neesot saņēmusi. Dziļi vīlusies, Ingūna saimnieces sētu pameta. „Darbs tajā saimniecībā bija briesmīgs. Cēlos no rīta pulksten 5.30 un darbu beidzu 18.30. Pat brīvdienās televīziju nevarēju paskatīties. Kā gribēju atgulties pēc darbiem, tā saimnieces zvans, lai eju atkal kaut ko darīt. Nemaz nedomā taisīt kafijas pauzi vai parunāties ar citiem strādniekiem...” sašutusi par piedzīvoto ir Ingūna.

Strādāja kā vergs

Ingūnu nav baidījuši lauku darbi, bet apstākļi saimniecībā tiešām bijuši necilvēcīgi. „Kāda tā kūts izskatījās?! Tas bija ārprāts! Kad iegāju, domāju, ka noģībšu... Viņa nekaisa lopiņiem pakaišus: cūkas, govis – visas ar sūdiem nomūrējušās. Vecenei galvenais, ka tik govis pienu dod,” tā Ingūna. Pēc darba dienas nebija iespējams lāgā nomazgāties, jo nav bijis ūdens. Tad vēl cita bēda, ka slapjās zeķes nevarēja izžāvēt, jo nebija malkas, ar ko krāsni izkurināt. „Strādāju kā vergs. Atnāku uz savu istabu, novelku slapjos apavus un „sieriņus”, un pat nav, kur izžāvēt. Kad jāiet atkal uz kūti, velku tās pašas slapjās, netīrās zeķes kājās, un uz priekšu – strādāt. Vecenei tak’ veļas mašīna, viņai po... par mani. Divus spaiņus ar brūklenēm viņai salasīju – domāju, naudu iedos, bet nekā! Man ir sāpīgi un nāk raudiens. Ne jau tādēļ es trīs mēnešus strādāju, lai vienu cūku dabūtu,” stāsta Ingūna un piemin, ka ar saimnieci vairs nevēlas kontaktēties. „Kad viņai bija dzimšanas diena, šova dalībnieki ciemos atbrauca. Es skrēju pa galvu, pa kaklu, lai visus apkalpotu, beigās paliku par pēdējo muļķi, ka tā darīju. Esmu pamatīgi izgāzusies,” aizdomājas Ingūna.

Arī šovā ne reizi vien Ingūna parādīja savas emocijas – gan dusmas, gan asaras. „Raudāju, jo biju vientuļa. Emocijas bija ļoti sakāpinātas, jo nezināju, kā bērniem iet, kā mammai. Vien dažas minūtes pa telefonu varēju sazināties,” atceras regbiste.

Meklē īsto mammu

Ingūnu jau ilgus gadus moka jautājums – kas ir viņas īstā māte? „Man nav dzīves, jo esmu no bērnunama. Māte Vera mani trīs gadiņos adoptēja, bet slikti pret mani izturējās. Prasīju – kāpēc ņēmi? Saka – naudu gribēju. Bet es gribu zināt, kas ir mana īstā mamma, prasīju, meklēju, bet viņa nesaka. Man pateica tēva vārdu, bet mammas – nesaka,” bilst Ingūna. Viņa tagad uzņēmusies rūpes par audžumammu Veru, kurai jau ir cienījams vecums – 80 gadi. „Daru visus mājas darbus, apkopju govi, divus sivēnus Ādolfu un Rūdolfu, piecas vistas un suņus Čimpalu un Tiku. Es nevaru nekur braukt projām strādāt, jo jābūt klāt, ja nu mammai kļūst slikti, viņai asinsspiediens lēkā. Lai arī viņa man ir darījusi pāri, es viņu mīlu, bail par viņas veselību,” nosaka Ingūna.

Arī dzīvesvietā, Lejasciema pagastā, Ingūnai nav iespējams atrast darbu. Viņa gājusi uz pagastu jautāt pēc darba tā dēvētajā simtlatnieku programmā, bet saņēmusi atraidījumu, jo audžumātei, redz, piederot īpašumi. Ar bērnu tēvu Ingūna nedzīvo kopā, un viņš atvašu materiālajā nodrošināšanā nepiedalās. „Šiten čuhņā darbu nevar atrast. Bērnu dēļ turos. Kāda man dzīve? Tās ir šausmas,” asaru noslaukot, saka „Lauku sētas” dalībniece.

Saimniece Valentīna Roziņa ir pikta par Ingūnas apmelojumiem.

Roziņa atmasko Ingūnu

Savukārt saimniece Valentīna Roziņa uzskata, ka Ingūna saņēmusi pat vairāk nekā pelnījusi. „Man ar Ingūnu bija noslēgts darba līgums, visas viņas stundas ir uzskaitītas. Par kādiem trīs mēnešiem viņa runā? Labi, ja trīs nedēļas kopā sanāk nostrādātas,” sašutusi saka Valentīna Roziņa. Pēc šova Ingūna esot nostrādājusi divas nedēļas, tad pazudusi un pēc laika atkal parādījusies sētā. Valentīna nesaprot, kā sieviete var viņu tik zemiski apmelot, jo nodrošina saviem darbiniekiem labus apstākļus, netrūkst ne ūdens, ne malkas, ne ēdiena. „Pirms piecām dienām pie manis bija PVD pārbaude, viss ir ideālā kārtībā! Ja pieaugušai sievietei nav zeķu, ko apmainīt, tad ko es lai vēl saku,” nopūšas Valentīna. Viņai ir savs viedoklis par šādiem darbiniekiem: „Mums pilna Latvija ar tādiem strādniekiem. Kā es saucu viņus – tūristi, kas braukā apkārt, nestrādā un apzog Latvijas zemniekus. Ingūna aizlaidās ar visu manis pirkto dekoderu un antenu,” saka saimniece. Un piebilst, ka tomēr divi godīgi strādnieki viņas saimniecībā ir – kāda slaucēja un traktorists, kuri darbus godam dara jau vairākus gadus.

Par darba samaksu viņa nosaka, ka ir pārmaksājusi Ingūnai: „Kā nemaksāju, es viņai cūku aizvedu, kas bija 90 kilogramu smaga!” saka saimniece un turpina: „Naudas vērtība šādai cūkai ir aptuveni 260 eiro un vēl ceļa izdevumi, par kuriem es maksāju. Viņai dienā bija jāstrādā tikai četras stundas, lopiem barība jāpadod, bet mēslus kūtī savāc automātiskā ierīce, un, ja noķēzīts lopu stāvvietā, tad strādniekiem tur jāiztīra. Nevaru kaisīt pakaišus, jo tad ierīce saplīstu, bet kūdra ir aizliegta, jo tā slimības (mēri) var ievest. Piens man visu laiku ir augstākā labuma, bet tagad pār mani birst pārmetumu jūra no vienas tūristes,” aizvainotā balsī nosaka Valentīna.

Mārtiņš Ainis Roga lēš, ka Ingūnas negatīvismam attiecībā uz „Lauku sētas” saimniecību varētu būt alkohola smaka.

Mārtiņš aizstāv saimnieci

Izbrīnīts par Ingūnas stāstīto ir arī „Lauku sētas” dalībnieks Mārtiņš Ainis Roga (30). „Ingūna ir interesanta personība, daudz ko dzīvē piedzīvojusi un raidījumā radīja par sevi vairāk negatīvu tēlu. Tagad viņa savas dusmas izliek uz saimnieci un palaiž tās publiskajā telpā,” tā domā Mārtiņš. Par netīrību kūtī viņš domā, ka Ingūnu krietni pārspīlē, jo arī viņam saimniecībā ir lopi, un no rītiem lopiņi vienmēr ir nomūrējušies, bet tāpēc jau iet strādnieki, lai visu sakoptu. Vēl viņš uzteic saimnieces audzētās cūkas, tās esot fantastiskas. Nesen Mārtiņš Ainis no viņas nopircis sivēnu, un ir ļoti gandarīts par šo izvēli. „Par saimnieci varu teikt visu to labāko, no viņas var mācīties. Viņai jau arī nav viegli, cīnās ar slinkajiem strādniekiem, kuriem dod pajumti, malkas tur ir pietiekami – trīs gadiem būs. Viņa nodrošina ar pārtiku, medikamenti ir pieejami... Viss ir! Vajag tikai strādāt, bet pēc būtības Ingūna ir sliņķe un domāju, ka alkohols ir tas, kas viņu negatīvi ietekmē,” nosaka Mārtiņš no Talsu novada.

 

 

Kasjauns.lv/ Foto: publicitātes

Citi šobrīd lasa

Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 39
Skatīt visus komentārus