Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
“Duets Sandra” ir laulāto Andra un Sandras Brīnumu muzikālā apvienība, kas 24 pastāvēšanas gadu laikā izdevusi 22 mūzikas albumus.

Kā tad tā? "Duets Sandra" daudzus gadus krāpis savus fanus. VIDEO 148

Slavenības
2015. gada 17. decembrī 07:23 2015. gada 17. decembrī 07:23
Populārā šlāgergrupa “Duets Sandra” tiek vainota plaģiātismā. Un ne velti, jo tās hits “Mazcenas mobilais” patiešām ir ļoti līdzīgs slavenajai Tonija Kristija izpildītajai dziesmai “Is This the Way to Amarillo”.

Kas no kā ietekmējies, šaubu nav, jo Tonija Kristija izpildīto dziesmu “Is This the Way to Amarillo” Nīls Sedaka un Hovards Grīnfilds sarakstīja 1971. gadā un tā bijusi pat Lielbritānijas singls numur viens. Savukārt “Dueta Sandra” mūziķi Andris un Sandra Brīnumi dziesmu “Mazcenas mobilais” radīja pirms gadiem divpadsmit. Interesanti, ka Andris Brīnums nenoliedz abu kompozīciju līdzību, taču apgalvo, ka nav iespaidojies no tik populārās britu dziesmas un līdzība nav apzināti radīta, jo visām savām dziesmām melodijas un tekstu rada paši – kopā ar sievu Sandru. Tikmēr Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas autoru apvienība (AKKA/LAA) informējusi, ka dziesma “Mazcenas mobilais” izņemta no AKKA/LAA reģistrēto muzikālo darbu bāzes, kas nozīmē, ka turpmāk, kad šī dziesma tiks izmantota, atlīdzība tiks pārskaitīta oriģinālās melodijas autoriem.

To, vai “Mazcenas mobilais” ir “Is This the Way to Amarillo” plaģiāts, vērtējiet paši!

Duets Sandra – “Mazcenas mobilais”

Tonijs Kristijs - “Is This the Way to Amarillo”

Kasjauns.lv

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 22
Skatīt visus komentārus