Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Īsi pirms kāzām ar otro sievu – modeli Imanu – britu mūziķis Deivids Bovijs Mistikas salā Karību salu arhipelāgā uzcēla mazu paradīzīti zemes virsū. Mūziķis vēlējies, lai Bali stilā celtā villa nelīdzinātos nekam citam Karību salās.

Pārdod Bovija brīvdienu māju, kur apkārt valdošais skaistums traucējis pat strādāt! FOTO 10

Slavenības
2016. gada 21. janvārī 18:08 2016. gada 21. janvārī 18:08
Pirms 30 gadiem britu mūziķis Deivids Bovijs (1947-2016) kādā no Karību salu arhipelāga salām uzcēla sev brīvdienu māju. Tas notika īsi pirms viņš apprecēja savu otro sievu modeli Imanu. Nu māja pārdota par 14 miljoniem sterliņu mārciņu (18.2 miljoni eiro).

Māju miera pārpildītajā un idilliskajā vietā pats Deivids Bovijs dēvēja par tik pārlieku relaksējošu, ka viņam tajā esot bijis grūti nodoties darbam. Vēlāk par 3.5 miljoniem sterliņu mārciņu (4.5 miljoni eiro) mūziķis māju Mistikas salā pārdeva britu publicistam un dzejniekam Fēliksam Denisam. 2014. gadā rakstnieks nomira. Nedēļu pēc Deivida Bovija nāves greznā villa pārdota par 14 miljoniem sterliņu mārciņu. To esot iegādājies kāds vārdā nenosaukts vīrietis.

Lai gan Bovijs šajā mājā neuzturējās jau daudzus gadus, arī tās nākamais īpašnieks bija saglabājis īpašo glamūru, ekstravaganci un krāsu pārbagāto interjeru, kā to savulaik izlolojis mūziķis, kad cēla brīvdienu māju astoņdesmito gadu nogalē, iedvesmojoties no Indonēziešu kultūras iezīmēm.

Pats Bovijs salu, kur atradās viņa māja, mēdzis saukt par „fantāziju salu”. Pēdējos gados īpašu popularitāti Mistikas sala izpelnījusies pateicoties princim Viljamam un viņa sievai hercogienei Ketrīnai, kas šeit iecienījuši pavadīt brīvdienas.

Bali salai raksturīgajā stilā celtajā Bovija villā ir piecas guļamistabas un piecas vannasistabas. Māju dizianējis zviedru arhitekts Arne Haselkvists. Viņš villu izbūvējis kā atsevišķus mājiņas, kas izvietotas tropiskā dārzā pie baseina. „Es vēlējos kaut ko tik netipisku Karību salām, cik vien tas iespējams,” 1992. gadā izteicās Deivids Bovijs. „Tā ir kaprīze, kas īstenota. Man patīk laba klišeja, un man pašam šī māja ir visburvīgākā klišeja. Jums jāsaprot tas, ka Mistika ir fantāziju sala!”


Kasjauns.lv / Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 9
Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 7
Šī 45 gadus vecā sportiste brauks uz olimpiskajām spēlēm, lai pārrakstītu vēsturi un cīnītos par medaļu 2
Skatīt visus komentārus