41 Foto
Pits Andersons mūžībā aizgāja šā gada 20. janvārī 70 gadu vecumā. Pitu un Annu Andersonus vienoja liela savstarpējā mīlestība un kopīgā kaislība pret mūziku.

Pita mīļotā Anna pēc viņa nāves vairs nespēj dzīvot savās mājās 28

Izklaide
2016. gada 16. februārī 06:11
Latvijas rokenrola karaļa Pita Andersona atraitne Anna kopš vīra nāves ne reizi nav nakšņojusi mājās un sēru laikā apmetusies pie māsas. Anna aktīvi koncertē ar grupu „The Swamp Shakers”, jo sapratusi, ka skatuve un mīlestība pret mūziku, kas bija Pita un Annas dzīves vislielākā kaisle, viņai palīdz tikt pāri neizmērojamām skumjām.

Mūziķis Pits Andersons pēc smagas cīņas ar vēzi aizsaulē aizgāja šā gada 20. janvārī, un pēc viņa nāves sieva Anna ir atcēlusi tikai trīs uzstāšanās. Aizvadītajā nedēļā kopā ar grupas biedriem Kārli Paukšti un Mārci Liepiņu Anna Andersone vēl ar Pita saplānoto rockabilly mūzikas festivālu priecēja publiku Vecrīgas klubā „9. vilnis”. Redzot, kā smaidoša un enerģiska viņa dzirksteļo uz skatuves, nezinātāji pat nenojaustu, cik dziļas skumjas patiesībā piepilda sievietes sirdi. „Skatuve ir vienīgā vieta, uz kuras aizmirstos, kur jūtu piepildījumu, prieku un pat laimes izjūtu,” žurnālam „Kas Jauns” jaunākajā numurā atklāj Anna.

Latvijas rokenrola karaļa atraitne aizvien saņem neskaitāmas uzmundrinājuma un līdzjūtības vēstules no Pita mūzikas cienītājiem, līdzgaitniekiem un draugiem mūziķiem ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. „Tas aizkustina un apliecina Pita ieguldījumu rockabilly un rokenrola mūzikā,” teic Anna.

Pits tika kremēts, bet viņa pīšļi nav apglabāti kapsētā, – saka mūziķa atraitne. „Viņš man izteica vēlēšanos, kur un kā gribētu, lai viņa pelni paliek. Bet to viņš lūdza paturēt kā mūsu noslēpumu. Tomēr es ļoti ceru, ka nākotnē izdosies kādā vietā uzcelt Pitam pieminekli – piemiņas vietu, kas viņu godinātu, kur cilvēki var aiziet un viņu atcerēties. Par to, cik daudz Pits paveica savā mūziķa dzīvē, ko sasniedza pasaulē, godam iznesot Latvijas vārdu ārpus mūsu valsts robežām. Uzskatu, ka tas būtu pelnīti,” domā Anna Andersone.

Pita dibinātā rockabilly grupa „The Swamp Shakers”, kurā muzicē arī viņa atraitne Anna, turpina savu koncertdarbību arī pēc Latvijas rokenrola karaļa nāves.

Viņa neslēpj, ka sāpes par laulātā drauga aiziešanu pamazām sarūk, tomēr sirdī aizvien ir liela smeldze. „Grūti aprast, ka Pita vairs nav līdzās,” teic Anna. Mūziķe stāsta, ka kopš Pita nāves pieņēmusi savas māsas uzaicinājumu vismaz kādu laiku padzīvot pie viņas. „Sākumā domāju, ka, nē, dzīvošu savās mājās, ka izturēšu. Tomēr apdomājos un piekritu padzīvot pie māsas. Ir vieglāk, esot starp saviem vistuvākajiem. Savās mājās būtu grūti, jo katrs stūrītis, katra lieta atgādinātu par viņu. Tas būtu sāpīgi. Man jāļauj nedaudz paiet laikam,” saka Anna.

Plašāk par Annas izjūtām, sāpēm un atmiņām lasiet žurnālā „Kas Jauns”.

 

Kasjauns.lv / Foto: Inta Mengiša, no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 130
  • Grima māksliniece no Krievijas pārvērš sievietes līdz nepazīšanai 32
  • Čikāgā mūžībā pavadīts Alberts Legzdiņš 19