Šādas kategorijas ierēdņi Kiprā mēnesī saņem aptuveni 5000 eiro, salīdzinot ar vidējo algu valstī nedaudz virs 1500 eiro.

Ministrijas ierēdnis sūdzas par augsto algu par nekā nedarīšanu 11

Izklaide
2016. gada 4. martā 11:41
Kipras ierēdnis nosūtījis vēstuli valsts prezidentam, sūdzoties par augsto atalgojumu par nekā nedarīšanu visu pagājušo gadu.

Maris Drušiotis sūdzas, ka viņš kopš darba sākšanas Enerģētikas, tirdzniecības un tūrisma ministrijā 2015.gada februārī joprojām nav paveicis kaut vienas dienas darbu. Uz viņa galda nav nonācis neviens dokuments un priekšniecība nav uzdevusi viņam nevienu darbu.

"Es to uzskatu par nepieņemamu, ka darbiniekam ar apmaksas kategoriju A13+2 ir piespiedu dīkstāve," vēstulē Kipras prezidentam Nikam Anastasiadim raksta Drušiotis. "Manuprāt, valsts būtu ietaupījusi, ja man būtu teikts palikt mājās un alga tiktu man nosūtīta. Valsts arī būtu ietaupījusi uz mana biroja apkuri un gaismu."

Šādas kategorijas ierēdņi Kiprā mēnesī saņem aptuveni 5000 eiro, salīdzinot ar vidējo algu valstī nedaudz virs 1500 eiro. Sabiedrības acīs ierēdņi ir pārmaksāti un slinki.

Kipra 2013.gadā nonāca uz bankrota sliekšņa, taču no starptautiskajiem kreditoriem - Eiropas Komisijas (EK), Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) - ieguva desmit miljardu eiro aizdevumu.

Apmaiņā pret to valdība bija spiesta īstenot taupības pasākumus, kas ietvēra nodokļu paaugstinājumus un algu samazinājumus.

2015.gadā pēc gandrīz četrus gadus ilgušas recesijas valsts tautsaimniecība atgriezās pie izaugsmes.

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 17
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 39
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18