Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šādas kategorijas ierēdņi Kiprā mēnesī saņem aptuveni 5000 eiro, salīdzinot ar vidējo algu valstī nedaudz virs 1500 eiro.

Ministrijas ierēdnis sūdzas par augsto algu par nekā nedarīšanu 11

Trakā pasaule
2016. gada 4. martā 11:41 2016. gada 4. martā 11:41
Kipras ierēdnis nosūtījis vēstuli valsts prezidentam, sūdzoties par augsto atalgojumu par nekā nedarīšanu visu pagājušo gadu.

Maris Drušiotis sūdzas, ka viņš kopš darba sākšanas Enerģētikas, tirdzniecības un tūrisma ministrijā 2015.gada februārī joprojām nav paveicis kaut vienas dienas darbu. Uz viņa galda nav nonācis neviens dokuments un priekšniecība nav uzdevusi viņam nevienu darbu.

"Es to uzskatu par nepieņemamu, ka darbiniekam ar apmaksas kategoriju A13+2 ir piespiedu dīkstāve," vēstulē Kipras prezidentam Nikam Anastasiadim raksta Drušiotis. "Manuprāt, valsts būtu ietaupījusi, ja man būtu teikts palikt mājās un alga tiktu man nosūtīta. Valsts arī būtu ietaupījusi uz mana biroja apkuri un gaismu."

Šādas kategorijas ierēdņi Kiprā mēnesī saņem aptuveni 5000 eiro, salīdzinot ar vidējo algu valstī nedaudz virs 1500 eiro. Sabiedrības acīs ierēdņi ir pārmaksāti un slinki.

Kipra 2013.gadā nonāca uz bankrota sliekšņa, taču no starptautiskajiem kreditoriem - Eiropas Komisijas (EK), Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) - ieguva desmit miljardu eiro aizdevumu.

Apmaiņā pret to valdība bija spiesta īstenot taupības pasākumus, kas ietvēra nodokļu paaugstinājumus un algu samazinājumus.

2015.gadā pēc gandrīz četrus gadus ilgušas recesijas valsts tautsaimniecība atgriezās pie izaugsmes.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 15
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 34
Ģimene meklē 30 gadus veco Vadimu; viņš smagā emocionālā stāvoklī izgāja no mājām un pazuda 4
Skatīt visus komentārus