Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Māksliniece Elita Patmalniece, atklājot savā jaunākā veikuma izstādi, sanākušos viesus lika pie darba un vēlēja viņiem izkrāsot izstādes lielāko darbu „Lidojošā sieviete”.

Slavenības palīdz Elitai Patmalniecei radīt milzīgu gleznu. FOTO 23

Slavenības
2016. gada 4. martā 15:02 2016. gada 4. martā 15:02
Mākslas galerijā „Putti” atklāta mākslinieces Elitas Patmalnieces interaktīvā izstāde “Levitācija”, kuru kuplā pulkā apmeklēja sabiedrībā zināmi ļaudis. Elita sanākušos lika arī pie šeptes – nācās izkrāsot izstādes pamatdarbu.

Izstādes atklāšanā pie otām ķērās gan ļaudis, kuru pamatnodarbošanās ir gleznošana, gan personas, kas pie pindzelēm iepriekšējo reizi bija tikuši pamatskolas pēdējās klasēs. Elita bija izveidojusi melnbaltu gleznas sagatavi, kurā klātesošajiem nācās piezīmēt un piekrāsot, viņuprāt, gleznā trūkstošo.

Jestrā tusiņa laikā savu artavu Elitas darbā deva eksprezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu, humora vecis Andris Freidenfelds, rokmūziķis Ainars Virga, māksliniece Ieva Bondare ar vīru Mārtiņu un daudzi, daudzi citi. Mākslas darbs gan vēl nav pabeigts, jo pilnību tas būs ieguvis tikai izstādes slēgšana pasākumā. Elitas darbi būs apskatāmi un milzu glezna būs papildināma līdz 23. martam.

Elitas Patmalnieces izstāde “Levitācija” ir sava veida mūsdienu mandala – virs 21. gadsimta metropoles lidojoša sieviete. Brīva, tā pacēlusies pāri ikdienībai un aktuālās dzīvesstila kultūras atribūtikai. Tuvāk sev un tiem savas apziņas apcirkņiem, par kuru eksistenci, iespējams, viņa nav pat nojautusi. Melnbaltais zīmējums klāj vienu galerijas “Putti” sienu un tā izkrāsošanā var piedalīties jebkurš izstādes apmeklētājs. Atliek vien paņemt turpat blakus noliktās krāsas un otas, un ļaut rokai sevi vadīt. Impulsīvi, aizrautīgi, saplūstot kopīgā iedvesmas lidojumā – šeit un tagad, katra individuālajai enerģijai kļūstot par daļu no mākslas darba radīšanas procesa.

Vienlaikus šī ir arī pirmā interaktīvā Elitas Patmalnieces izstāde, kopīgi radītajam mākslas darbam pēcāk turpinot dzīvi arī citās radošās izpausmēs – kleitās, traukos, interjera priekšmetos utt., tādējādi apliecinot radošās enerģijas nebeidzamību un teju bezgalīgās transformācijas spējas.

„Arī zīmējot, krāsojot un gleznojot iespējams nonākt meditatīvā stāvoklī, kas ļauj mums pacelties pāri ikdienišķajam, atklāt sevī jaunus apvāršņus un attīrīt prātu,” saka Elita.

 

Kasjauns.lv / Foto: Mārtiņš Ziders

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 6
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 14
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Skatīt visus komentārus