Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ar recepti grāmatai padalījusies arī  Latvijas Valsts 6. prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Grāmatā ir viņas mammas vienkāršā, bet tomēr iemīļotā burkānu kūkas recepte. (Foto: Juris Rozenbergs)

Sabiedrības "krējums" nobauda 100 kūkas un 1 svecīti 6

Slavenības
18. maijā 15:29 2018. gada 18. maijā 15:29
Kasjauns.lv
Ceturtdien, 17. maijā, notika Signes Meirānes grāmatas "100 kūkas un 1 svecīte" prezentācija - šī kūku recepšu grāmata veltīta Latvijas valsts simtgadei.

Grāmatā iekļautās receptes iegūtas no katra Latvijas reģiona, kā arī dažādām Latvijā zināmām personībām.

Ar recepti grāmatai padalījusies arī  Latvijas Valsts 6. prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Grāmatā ir viņas mammas vienkāršā, bet tomēr iemīļotā burkānu kūkas recepte.

"Nevieni svētki nav iedomājami bez kūkām, un tās ir tikpat dažādas kā mēs paši. Šajā grāmatā iekļautas gan mīlētas receptes no dažādu Latvijas novadu cilvēkiem, gan sabiedrībā zināmu cilvēku kūku receptes, tādējādi apvienojot visas Latvijas garšas," saka projekta idejas autore Signe Meirāne.

"Domāju, ka teju katrs Latvijas cilvēks sevi var saukt par kūku mīli. Mūsu kopējais uzdevums ir atrast apslēptos Latvijas recepšu dārgumus, lai Latvijas simtgadē dzīvotu saldāk."

Recepšu vākšana īpašajai svētku grāmatai norisinājās jau kopš 2016. gada marta. Tās mērķis - atrast receptes, kas reprezentē Latvijas novadus, attēlo pagātnes un mūsdienu garšu īpatnības, un celt gaismā sen aizmirstas, bet izcilas receptes.

Citi šobrīd lasa

Mūžībā devusies Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģente Terēzija Broka
"Pati nesaprotu, kāpēc es tā izdarīju..." 29 gadus veca sieviete vaicā, vai atzīties mīļotajam, ka krāpusi 17
"Man ir diezgan švaki" - pensionārs Gunārs pēc insulta un infarkta rindā uz rehabilitāciju gaida jau 11 gadus 30
Skatīt visus komentārus

Что стало с девочкой, которая 12 дней провела в тайге с верным щенком

«Слишком стара для таких танцев»: Бритни Спирс раскритиковали за неидеальную фигуру 3