Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ar recepti grāmatai padalījusies arī  Latvijas Valsts 6. prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Grāmatā ir viņas mammas vienkāršā, bet tomēr iemīļotā burkānu kūkas recepte. (Foto: Juris Rozenbergs)

Sabiedrības "krējums" nobauda 100 kūkas un 1 svecīti 6

Slavenības
18. maijā 15:29 2018. gada 18. maijā 15:29
Kasjauns.lv
Ceturtdien, 17. maijā, notika Signes Meirānes grāmatas "100 kūkas un 1 svecīte" prezentācija - šī kūku recepšu grāmata veltīta Latvijas valsts simtgadei.

Grāmatā iekļautās receptes iegūtas no katra Latvijas reģiona, kā arī dažādām Latvijā zināmām personībām.

Ar recepti grāmatai padalījusies arī  Latvijas Valsts 6. prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Grāmatā ir viņas mammas vienkāršā, bet tomēr iemīļotā burkānu kūkas recepte.

"Nevieni svētki nav iedomājami bez kūkām, un tās ir tikpat dažādas kā mēs paši. Šajā grāmatā iekļautas gan mīlētas receptes no dažādu Latvijas novadu cilvēkiem, gan sabiedrībā zināmu cilvēku kūku receptes, tādējādi apvienojot visas Latvijas garšas," saka projekta idejas autore Signe Meirāne.

"Domāju, ka teju katrs Latvijas cilvēks sevi var saukt par kūku mīli. Mūsu kopējais uzdevums ir atrast apslēptos Latvijas recepšu dārgumus, lai Latvijas simtgadē dzīvotu saldāk."

Recepšu vākšana īpašajai svētku grāmatai norisinājās jau kopš 2016. gada marta. Tās mērķis - atrast receptes, kas reprezentē Latvijas novadus, attēlo pagātnes un mūsdienu garšu īpatnības, un celt gaismā sen aizmirstas, bet izcilas receptes.

Citi šobrīd lasa

Olimpiete Lelde Gasūna: "Ja pa Siguldu nestaigāju ar bērnu ratiņiem, paziņām šķiet, ka man ir neizdevusies dzīve"
Dūklava biznesa partneris ražo kuģus Krievijas armijai 112
Jūlijs Krūmiņš neatminas, kādēļ tiesneses Orniņas kabinetā uz lapiņas rakstījis “5000” 19
Skatīt visus komentārus